• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
Šarafi na dvokrakim polugama ili.. Kad stisnem kvačilo do kraja osjetim nešto čuidno pod nogom, nije podrhtavanje, ali se nešto osjeti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Neznam kaj ti zoveš dvokrakom polugom? Ja mislim na šarafe na capicama, ona 3 koje gura potisni ležaj kad pritiščeš pedalu kvačila.
To ti je garant to o čemu ti ja pričam.
 

Nosonja

Član
Tu od
15 Sij 2012
Poruka
70
To su te capice samo što ih netko zove dvokrake poluge jer imaju dva dijela-kraka. Samo otkuda ono roštanje jer se i te capice okreću zajedno s kvačilom tako da nema što po čemu strugati. Taj zvuk kod pritisnute papuče do kraja je kao da nešto struže o nešto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Capice se okreču sa zamajcom, na capicama su vijci koji se također okreču zajedno sa korpom, a u korpi je lamela drugog stepena koja bi se trebala zaustaviti kad pritisneš pedalu.
Pošto su vijci pre dugački oni zapinju u zakovice na lameli i pokušavaju ju okrenuti i tu se javlja zvuk.

Tak ja mislim, ne mora da je tak ali 99,9% sam siguran da je tak.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Evo sam svratio u Sinj na tehnički i dali mi ovo. Treba moj potpis i još jednoga čovika. A šta ću sa reg. Oznakom, vrstom, godinom proizvodnje. I kolko treba svjedok imat godina ako je traktor oko '63 godine jer ne bih volio muljati osim ako nemam drugog izbora, neznam ni sam šta ću... 20190613_161143.jpg
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Ima li itko ideju zakaj 533 nema snage i teško pali i to se desilo odjednom.prije mj dana vukao tanjuraču sad jedva sam sebe vuče.
pvp i dizne bile kod majstora veli uredno,cijev od vakuma uredna,dovod goriva uredan i novi filteri,nova ac pumpa,razvod paljenja je u fazi.na iberlauf ne puši ni malo.neznam više kaj ga muči.jedino je glava ostala.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Isto kaj je i Mikke rekao, moguće da se negdje nešto poštopalo, jel se hoće traktor ugasiti koji put u radu?
Jel trokira traktor možda?
EDIT: Ja sam imao slučaj da mi je 549 slabije vukao i primao gas zbog zaštopanog zračnog filtera, a može i slabije vuči zbog zaštopanih filtera goriva!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
U rezervaru, na pipici, isto imaš sito. Ne vjerujem da je do toga ali probaj.
Ako je sve tak kak si napisal mislim da se moraš probati poigrati s zakretanjem boš pumpe.
Ako ni onda nebu pomaka na bolje moraš skinuti glavu dole.
 

manc

Član
Tu od
24 Svi 2015
Poruka
162
Ne trokira i radi recimo normalno,ali se je zaletaval jako i nije uopće na manjem gasu htio radit ali je bregasta preskočila za zub.
kad sam ga stavil u fazu i upalil još se malo zaletaval i stabiliziral se.sad oće i upaliti bez start spreja ali teško i radi ali jednostavno nema snage,kad mu dam gas u ful dimi crno ali ne strašno kad pustim gas malo tu i tamo baci bjelog dima.
Jel moguće da negdje na nekom crijevu od goriva malo vuče zrak pa ga to zeza.jer neznam kaj bi drugo više moglo biti.
kak se zakreće pvp na njemu,hvala vam na svakoj informaciji.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
To sa zrakom nema veze.
Imaš tam na fiberu (spoj boš pumpe i pogona) dva vijka ključ 13. Otpustiš i zakreče prema potrebi.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,910
Meni ovaj slučaj vuče na sređivanje ventila ,znači repariranje glave.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Moguče da su se susreli klipovi i ventili a to bi se dalo ispitati i bez skidanja glave.
Ja bi ipak za početak zakrenul pumpu.
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
U moga susjeda ima neki cudan imt 533 kojem na plocici pise 539 a snaga 40 ks.
Ima tanku šperu(blokadu) i kompresor cudan, kao od 539 ali mu je razvodni ventil na drugoj strani. Također filteri su mu smjesteni kao na 533 ali su od 539 i ima novi tip maske oko volana (5 mjernih instrumenata)
Zna li neko o čemu se radi??
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Koje je godište traktor?
Možda je moguće da su radili verziju motora za 533 pojačanu do ranga M33 motora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Da nije s FIAT motorom? Oni su bili deklarirani kao 40KS.
 
Na vrh