• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Pozdrav. Imam problem na imt 539
Danas sam odlučio skinut kočnice pošto več slabo koče i odmah naišao na problem. Ta kočnica neče van ma koliko god lupao čekićem ona ni pomaka. Kako da je izvadim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Ak gruba sila ne djeluje, znači da nije dobro primijenjena. Naj na silu - uzmi veći čekić.
Malo šale.

Ne zapinju li pakne u zaderani bubanj?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ako nema ni pomaka onda bubanj jos nije došel ni blizu pakni i ne može zapinjati u njih. To bu možda kasnije problem.

One šarafe kaj drže doboš si izvadil?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Čekič, fi komad i potuči po srcu doboša, tam gdje su šarafi, onaj ravni nasjedajučio dio.
Udari, nežali. Možeš malo i prigrijati.

Inače postoje još dvije rupe s navojima koje koristiš kao radapciger ali prije toga mora popustiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Ako si več tu spreman odustati možda i bolje jer mnogim majstorima nije pošlo za rukom zamjeniti obloge i poštelati kočnice da dobro koče.

Ovi gluoani kaj budu sad komentirali da IMT nije iz tvornice izašel s dobrim kočnicama nek se pokriju po ušima i uhvate kola volana svojeg ljubimca.
 

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Ma nece van kao da je zavaren ni lijevo i desno al kao da je dobos okrenut za nazad i dira vijke koji su na njemu ako me shvacas
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Kak ne, pusti da to izvadi neko ko umije, ti buš onda dalje
 

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Ma zvati cu ja majstora, i nemam neko znanje o tome imam sam 17 godina z godinama cu ja to s prakticirat
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Malo blesavo pitanje, jesi otpustio onu krunastu maticu na onom poklopčiću kaj je na nosaču pakni?
Pokušaj u isto vrijeme neka netko udara po dobošu, a ti ga rotiraj i pokušaj vuči van, takav sam ja slučaj imao sa mojim 539 ove godine i isto je na knap išlo.
A čisto da znam, kaj vi mislite pod pojmom bubanj jer sam sada malo zbunjen ?
I da samo da se nadovežem na Muhin komentar da IMT uistinu nije nikad imao dobre kočnice :p
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Bubanj je novokomponovani hrvatski naziv za doboš kočnica. Vidim da to svi pismeni članovu foruma koriste pa sam ja tak i nastavil u ovom slučaju.

Mene su učili da je to doboš ali jebaj ga devedeset i neke je došlo do preokreta svega pa tak i naziva dijelova.

Bitno da smo se sporazumjeli.
@Manuel Ilić, samo pomalo. Mlad a imaš volju, to je najbitnije. Sad još više imam ja volje da te naučim.
Za početak ona dva vijka koji drže doboš nemoj vračati gore, nasprejaj spoj doboša i poluosovine (tam oko šarafa) i vrati kotač gore ali nemoj jako matice stegnuti. Koristi tak traktor par dana i onda probaj ali ponekad prstima probaj da se matice previše ne otpuste i kotač ti ne otpadne. Siguran sam da bude otpustila hrđa sama jer smo joj na ovaj način dali lufta.
Ako ni to ne urodi plodom brener u ruke i čekičem uokolo, mora popustiti.
Ako ti još kaj nebu jasno pitaj ja ti bum pojasnil.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
I ja sam 2001. pa znam samo za doboš a ne bubanj pa mi u ovom slučaju ništa nije jasno bilo.
Te kočnice kad se slože to mora fino kočiti samo treba naći mjeru u stezanju one krunaste/zvijezdaste matice kako god se već kaže za to jer ako je pretegnuta i koče se teški tereti doboši pucaju kao od šale, provjereno nažalost...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Pa ZJ (a znamo da on koristi stručne pojmove ko iz rukava i forsira pravopis) je krenul s bubnjem.....

Isti vrag, grdo je to kad sve moraš staviti na doboš ili ti bubanj... taj instrument su nekad svirali oni kaj su po selu hodali i tukli u njega te na taj način vijesti širili...
 

Manuel Ilić

Novi član
Tu od
27 Svi 2019
Poruka
22
Nek svako koristi ono sto mu pase, bilo to bubanj ili doboš. Meni nije bitno, bitno mi je kako cu ja to izvadit😂
 

Najnoviji postovi

Na vrh