• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Mozda je lamela ili spojnicka, skini cep za sipanje ulja I vidi da li vrti menjac,a koja je to sigurnosna spojnicka izmedju menjaca I diferencijala prvi put cujem za tako nesto
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
To bi trebala biti ona čahura sa unutrašnjim uzubljenjem koja se nalazi iznad pumpe hidraulike,a spaja osovonu koja vodi na pogonski zupčanik diferencijala. ima na sebi namjerno oslabljeno mjesto "udubljenje"
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Tu spojnicku cauru treba skinuti prvo i videti da nisu unutrasnji zubi u cauri osteceni;mene je to jednom desilo;dignem tocak on se u brzini okrece a kad ga vratim na zemlju ono nista;skinem dzabe i tocak i rukavac i diferencijal a kvar na ozubljenju caure
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
23725
Jel normalno da ulje ostane u ovom lijevom dijelu gdje je bregasta ?
imt 533
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Na leru mi curi ulje na auspuh i dimi nenormalno..
Skinio glavu misleći da su loše vodilice, ali nebih rekao da imaju nešta previše lufta.
Jel moguće da curi ulje u cilindar kraj vođice ventila ?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Odšarafio sam čep za ulje točenje i zupčanici se normalno pomiču po osovinama i probao sam upaliti, zupčanici se vrte i reagira na promjene. Podigao sam zadnji kraj u zrak i kotači se vrte ručno bez problema da li je u brzini ili nije. Ako vrtim jedan kotač drugi miruje, zar ne bi trebalo da se kontra vrti ako ga ručno okrečem?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Možda se na tanjirastom šerafi popucali pa vrti slobodno.Druga solucija spojnička između mjenjača i diferencijala.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,334
Moram otvoriti poklopac ispod sjedala pa pogledati kaj bi moglo biti, usput trebalo bi i malo hidrauliku srediti da ne cupka, ma ima posla ave previše
 

Krist1jan

Novi član
Tu od
26 Velj 2020
Poruka
11
Pozdrav, ima li netko iskustva sa ugradnjom motora rakovice 60 na imt 539 ili 533?

Ili ako netko zna majstora koji bi to mogao odradit u dalmaciji ili okolici
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Zbog cega mjenjat motor, osim ako je original kraju a imas ovaj od 60 konja, ja sam se dosta raspitivao jer mi na 539 fali ono malo ali dosao sam do zakljucka da je najbolje da ostavim ovako i pomalo jer neznam koliko bi dobio bolji traktor samo s motorom od 60 ks, meni na 539 ne fali bas snaga, vise mu fali tezine nazad u oranju?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ma nikakako, isao, probao i vratio se kuci. Shvatio sam da nemogu nsplatit toliko koliko bi stete mogao nspravit pa je bolje da odustanem, povukao jednu brazdu i prednji kotac je niz citavu duzinu brazde bio u zraku, zemlja na kojoj je bila prije loza stara tko zna koliko, tu traktor nikad prije nije usao tako da nisam htio riskirat i odustao sam, ima bi dosta posla tu i traktor od 100 konja
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,211
Daky5555
To su ti ljudi, važno im je to da im se napravi posao da što manje ili nikako plate, a kad se nešto dogodi svi se izmaknu, čast izuzetcima kao jedni mpji klijenti, koji su mi lani u ovo vrijeme kad je 539 bio na patosu motor rastavljen, koji su došli i rekli treba li ti novca, dok su se drugi snašli svoje poslove završili, niti da su me pitali kakvo je stanje, dok su ovi rekli da i dalje odrađujem posao za njih s nekim mojim kolegama. HVALA IM, ISTO TAKO I KOLEGI KOJI JE USKOČIO I DAO MI SVOJ TRAKTOR NA KORIŠTENJE TIH NEKOLIKO DANA (a svom ocu neda na taj traktor). A tebi kapa do poda što si ih ostavio.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,133
Ja puno radim s 539 i mislim da bi mu motor od 60 ks super pasao.
Jedino ako bi mogao mjenjac to podnijeti.
Znaci, stavio bi mu zadnje gume 12.4 i orao bi sa 2x12 bez greske.
Isto tako bi vukao tanjuracu 20 diskova u drugoj bez ikakve muke, dok se sa svojim originalnim motorom muci u tanjuranju i uvijek moram tanjuracu drzati na hidrauliku.
Onda, posto moj puno vuce cisternu, imam ceste gdje ne moze izvuci u trecoj pa ga moram saltati u drugu, lakse bi vukel berac u brijegu, i druga spora sa 12.4 gumama bi tad bila idealna za branje.
A vjerujem da mu se potrosnja nebi drasticno povecala jer bi motor bil rasterecen.
 

Krist1jan

Novi član
Tu od
26 Velj 2020
Poruka
11
Hvala na odgovoru vidit cu onda za masinu 558, jer imam rakovicu 60 stoji mi polu ispravna tocnije masina je ispravna a zadnji dio nije bas pa smo mislili na 539 staviti od rakovice posto vec imamo masinu jel ali vidit cu to sto si napisao pa pokusati naci nekog ko bi to odradio jer 39ka mi moze kroz voce izmedju redova samo da je stavit jaci motor i bilo bi mi idealno u svakom slucaju poviljnije me izadje nego kupiti polovnog vocara za cca 10,000e
Jer mi treba samo za izvlacenje a vidio sam da u srbiji dosta rade te prerade i sudeci po iskustvima svakako je povoljnije

U drugom slucaju ako netko ima da prodaje 533,539 ili 542 sa vec ugradjenim jacim motorm svakako bih kupio, bilo je davnije takvih na prodaju al sad kad mi treba nema :ppozdrav:
 

Najnoviji postovi

Na vrh