• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Daky5555
To su ti ljudi, važno im je to da im se napravi posao da što manje ili nikako plate, a kad se nešto dogodi svi se izmaknu, čast izuzetcima kao jedni mpji klijenti, koji su mi lani u ovo vrijeme kad je 539 bio na patosu motor rastavljen, koji su došli i rekli treba li ti novca, dok su se drugi snašli svoje poslove završili, niti da su me pitali kakvo je stanje, dok su ovi rekli da i dalje odrađujem posao za njih s nekim mojim kolegama. HVALA IM, ISTO TAKO I KOLEGI KOJI JE USKOČIO I DAO MI SVOJ TRAKTOR NA KORIŠTENJE TIH NEKOLIKO DANA (a svom ocu neda na taj traktor). A tebi kapa do poda što si ih ostavio.
Prije 10 dana reparirao sam anlaser, prije mjesec je bila registracija, tad sam promjenio nekih sitnica oko instalacije, danas sam promjenio alternator, sreca pa sam ga imao u kuci, prednje gume sam mjenjao prije dvi godine a ove godine cu promjenit zadnje, jos narednih dana moram napravit zamjenu filtera i ulja a sigurno ce se pojavit jos nesto, samo troskovi u ovom djelu godine, prihodovna strana jos nije ni blizu. Meni je jasno i da je ljudima tesko platit oranje/frezanje jer to izgleda jednostavno a traktor je svaki dan u pogonu pa ljudi misle da tu nema kvarova i ulaganja ali nije to bas tako
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Nema 50ks, isti je motor ko na 533.
Deklarirano je 42,5ks@2250o/min.
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
bojao sam kompletan traktor imt 533 poslije sam počupao svu instalaciju i slagao je od početka na traktoru je sve radilo malo me je zezala masa i to sam nekako skrpao da sve radi međutim traktor je cijelu zimu stajao na otvorenom isad mi rade svijtla stop svjetlo jedna pozicija zadnja inerade mi žmigavci pame zanima dali je to sve do mase i kako povezati ampermetar imam onu žutu lampicu i ona normalno radi hvala u napred
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Nema 50ks, isti je motor ko na 533.
Deklarirano je 42,5ks@2250o/min.
Neznam stvarno, ja sam cuo drugacije. Nisam radio ni s jednim pa nemogu sa sigurnoscu reci ali kako sam cuo 533 s fiat motorom ima 42 ks a 540 oko 54ks.
 

Krist1jan

Novi član
Tu od
26 Velj 2020
Poruka
11
Dobio sam informaciju da motor od rakovice 60 pase na vidu na 533 tj mislim da motor od 558 i imr-a 60 su isti jer kaze doticni da motor pase na vidu... E sad kad rastavimo i probamo sastavit javim vam rezultate :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Neznam stvarno, ja sam cuo drugacije. Nisam radio ni s jednim pa nemogu sa sigurnoscu reci ali kako sam cuo 533 s fiat motorom ima 42 ks a 540 oko 54ks.
Bedastoće. Isti motor na različitim diferencijalima. Taj motor može dati više od 42ks, ali ne na toj getribi. Na toj getribi može biti samo veća konačna brzina, ali ne više momenta na kardanu.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Opet kazem nisam probao, nemogu tvrdit, samo kazem sta sam cuo a to je da imaju dva motora jedan od cca 2300 kubicnih cm i drugi 2600 pa tako 42 i 54 ks, zapravo totalno nebitno sad. Ne kupujem vise pa me niti ne zanima toliko.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Imam pitanje, na mom imt 539 doslo je vrime za zamjenu guma, na njemu su trenutno 11 a dosta ljudi na svoje su stavili 12.4 pa sam i ja planirao stavit iste, najvise radi oranja, e sad neznam sta bi bilo bolje, stavit 12 da manje slajfa u tezoj zemlji i da bude koji cm visi da ne nasjeda kad orem dublje sto mi se dogadjalo na postojecim gumama ili ostat na ovoj dimenziji?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ako orem jednobraznim onda 35 cm pa ispadne problem kad orem na dvije strane odorati sredinu, trebam pazit pa ici dosta plitko, ovdje nisam pazio...
 

Prilozi

  • Screenshot_20200304-125603_Photos.jpg
    Screenshot_20200304-125603_Photos.jpg
    68.3 KB · Pregleda: 48

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
Stavi slobodno 12-ke kod mene 533 već druge po redu dere.Nema velike razlike u opterećenju niti sam imao problema.Razlika u visini je 2 cm i u širini 2 cm. Mjerili ja i drugar kad smo stavili ja nove 12-ke on 11-ke
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Yep, i susjed i mi smo kupovali gume 12,4-28 za iste traktore; on Stomil, mi Barum.
Stomil izgledaju širje i više, ko da su 13,6-28, a ove naše ko 11.2-28.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Yep, i susjed i mi smo kupovali gume 12,4-28 za iste traktore; on Stomil, mi Barum.
Stomil izgledaju širje i više, ko da su 13,6-28, a ove naše ko 11.2-28.
Jeli samo izgledaju ili su doista i vece?
 

Najnoviji postovi

Na vrh