• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Muhich

Novi član
Tu od
27 Ožu 2020
Poruka
1
Pozdrav nedavno sam kupio 539 a prije sam imao 533 i sada na ovom 539 kada je hladan pritisak ulja je oko 4 bara a kada se zagrije na 60°C u leru radi na 1 bar čim podignem malo obrtaje digne se na 2 ili više tj bude u zelenom pa me zanima jel to normalno il je problem ?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
183
To je normalno kad se ulje zagrije postaje rjeđe i pritisak opada. Bitno da je u zelenom radni a ler da ne pada u crveno ispod 0,8.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
Pozdrav..
Je možda neko ugrađival hidraulični volan na 539? Ono kaj se prodaje po oglasnicima, a ima i masiva u ponudi..
Koje ima prednosti, a koje mane?
Bi mi to riješilo problem drndanja kotača kada na većoj brzini dođem ne neku neravninu, onda mi ih kao izbaci iz balansa i tresu. Nekad ne pomaže ni da nogama stisnem spone u kabini, nego moram baš usporit.
Inače se volani dosta lagano, nije ništa savijano, sve podmazano i uredno..
Jedino eto toga bi se probal riješit 😉
 

Prilozi

  • Screenshot_20200326-122705.jpg
    Screenshot_20200326-122705.jpg
    60.7 KB · Pregleda: 20

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Hidrovolan je sigurno elegantna stvar, ali ako je samo do toga da te smeta kaj laprda kotac to se moze puno jeftinije rijesiti korekcijom spura. Ja sam podesil tak da je prednja strana kotaca pol centimetra skupa. Tak je i predvideno da bude.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Ak laprda kotač onda je problem u kućištu volana. Treba vidjet i kakve su spone da nema u njima lufta, al pretpostavljam da je prije do kućišta.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Je, moze biti do puza volana, ali i ne mora, tak su i meni rekli da je problem u segmentima, ali stelovanje na sponama je rijesilo problem samaranja kotaca i ok je vec godinama. Istina kod mene je i jedna spona bila malo popigana pa je i to pomoglo kad sam ju poravnal.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,933
pa dobro i lakše bi se motal :D inače se lakše mota samo onda kad je na hidrauliki u pretovaru
Imam naprijed nove gume, one traktorske s 3 ripne(crte). e sad mi ide samo po onoj srednjoj najviše i zato se to češće i dešava. Dal bi pomoglo to podešavanje špura prema unutra?
Volio bi čuti iskustva ljudi koji su montirali nešto takvo.
Izgleda dosta jednostavno, pa je pitanje dal to funkcionira kak treba.
Ugradnja orbitrola bi bila već druga priča, imam jedan s Zmaj kombajna, al bilo bi previše zajebancije s nabavkom ostalih dijelova
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Ima li iko iskustva sa bocom dole na 533; smeta li u oranju/odoravanju. I još ako ima netko da se razumije kako da se spoji ampermetar ako je alternator na traktoru (ima i lampica i ampermetar samo ampermetar nije spojen.)?
Hvala unaprijed..
 

Dragic

Novi član
Tu od
31 Ožu 2020
Poruka
4
ovako imam u planu uzet 533 imt-a ferkic naprijed je srbin a iza je englezer,sad traktor je 64 godiste nema speru i nema ni dvostepeno kvacilo pali ok ali mi se cini da je alnaser pri kraju i kapa ulje na sredini traktora ispod ima mala rupica kroz koju viri splenta i tu curi iz cega to curi ulje me zanima i na sta da jos pripazim pri kupnji tog traktora??Prednji kraj je fiksan gume su nove i lagano se mota hidraulik dize dobro kolko vrijedi takav traktor??
i jos nesta kada ga palim i hladan je kada se vergla dimi plavo inace u u radu dimi crno !
ako je iza mf to je super kvalitetan diferencijal a jednostepeno kvačilo mu spušta cijenu i sto je bez spere .To gdje curi na splentu i između motora i mjenjača je otišao semering ,a da se to resi traktor se razdvaja popola i skida se korpa i zamajac.A sta da kažem spusti cijenu što niže jer je ipak staro al kako tako vrijedi 10 000 tisuća kn

to licno bolje ne uzimaj englezer je to izgubiš šeravic i ti si kume u sranju skoro sve colovni serafi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ima li iko iskustva sa bocom dole na 533; smeta li u oranju/odoravanju. I još ako ima netko da se razumije kako da se spoji ampermetar ako je alternator na traktoru (ima i lampica i ampermetar samo ampermetar nije spojen.)?
Hvala unaprijed..
Kod nas je bila boca za zrak dolje na 539 i nije za nist smetala osim za ugradnju bocne kosilice.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
StricVujc pa kaj ne stoji ona s lijeve strane gledano od sjedista prema naprijed u originalu? :unsure: Moja je na 539 položena uspravno i ne smeta ničemu
 

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Ma to su ti prve serije kao u mene i njega šta su imale bocu kao u 533 i dinamo zato i ima ampermetar u mene.1980 ako se ne varam.. I da ta mala boca smeta onome ko sjedi na blatobranu.
Opet pitam: Kako ću spojit ampermetar?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Uspravna stoji s lijeve strane, al ona dugacka boca dolje s desne, znaci tam gde ide i bocna kosilica.

Opet pitam: Kako ću spojit ampermetar?
To bi i mene zanimalo moj 539 je iz '81. i ima dinamu i ampermetar, pa bum to moral uskoro zamijeniti na alternator
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Stručko1942

Član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
38
Uspravna stoji s lijeve strane, al ona dugacka boca dolje s desne, znaci tam gde ide i bocna kosilica.


To bi i mene zanimalo moj 539 je iz '81. i ima dinamu i ampermetar, pa bum to moral uskoro zamijeniti na alternator
Ako ti je dinamo dobar ne trebaš ni prelazit na alternator, ja sam samo gore napravio. Traktor bio ispravan 30 godina, sad uvijek neki problemi sa alternatorom. Čak kad se spoji ampermetar i lampica na alternator postoji mogućnost ako spoj na ampermetru nije čvrst ili se olabavi od trešnje da alternator krene divljat. E da vidiš derneka tada...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ne bi ja prelazil na alternator ali ovo sad vise ne radi. Ne puni akumulator. Kad spojim tester direktno na dinamu i dam gas oko 1000 onda pokazuje napon 13.2V tak nekak, ali na klemama akumulatora ne! Znaci mozda regler zamijeniti za prvu silu?

PS. ISPRIKE adminu zbog ove gore poruke suvisne, ne znam kak obrisati, malo sam zahrdal u koristenju foruma? :-(
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ampermetar se spaja u seriju to je opće poznato, a sad kaj taj ampermetar vama mjeri? Struju iz čega?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Bolje ugradi voltmetar, više budeš znal po naponu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh