• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
poštovani g muha evo uspio sam naštelati ventile na 533 onako kako ste opisali svi osim jednog su bili pretegnuti ataj jedan je imao jedan mm lufta sad me zanima dali da nosim dizne na ispitivanje ili da odmah kupim uloške i dali se ti novi ulošci onda trebaju štelati inače mi sad traktor puno ljepše radi svi koji dođu kod mene a nešto se razumiju u traktore kažu to je to to je njegov rad tako treba hvala na pomoći
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ne kupuj dizne ako ne treba. Ako imaš pouzdanoga bošistu on bu to zamjenil sa svojim ulošcima pa bu on i odgovoran ak nekaj ne bu dobro. Ak mu doneseš svoje da ti ugradi more se izmotavati da si si sam kupil nekvalitetne.
 

roki

Novi član
Tu od
4 Velj 2020
Poruka
28
hvala na pomoći imam još jedno pitanje u vezi automata žmigavaca več sam zanijenio par komada onih okrugli rade po par dana da bolje nemože a onda samo prestanu niti ih čuješ da rade kupim drugi on isto tako dali imaju neki bolji hvala
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Novi ulošci se trebaju štelati, napravi ka ti je stric rekel.

Automat za žmigavce kupi elektronski (kak se to u narodu veli) ili ti traži u dučanu relej žmigavaca. cca 100 kuna novi i više nema problema. Ili traži po auto otpadima pa kupi tam rabljeni.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Ovo je nevjerovatno dns sam probao na starom 533 . dakle bez grijaca nije htio uopce palit i onda jucer sasuo ovo (imate na amazonu za narucit) i odradio par sati dns ujutro pali bez grijaca .. prosto sam ocaran. evo i video covjek mjerio pritisak poslije u svakom cilindru rezultati su odlicni.
e da evo i nakon godinu dana jos bolji rezultati
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Dečki jel ima neko neki podatak kolko treba biti veliki nagib da se 539 prehiti?jer imal par put osjećaj ko da se bu prvi kraj dignul u zrak. Kad idem u šumu po jednom putu kaj mi je bliže? I kolko bi mu trebalo nagiba da se na bok prehiti?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
487
Dečki jel ima neko neki podatak kolko treba biti veliki nagib da se 539 prehiti?...

Veli uputstvo ovak:

Neopterećen traktor može se sigurno kretati bez opasnosti od prevrtanja:
— na uzdužnom nagibu od 33°
— na bočnom nagibu od 23°

Sa priključenim nošenim oruđem do nagiba 20°

Ja sam neki dan zel mobitel i zmeril njivu pod trsjem,
sad ju samo pokosim, ko zna jel bu ikad više posijana a žal mi je zapustiti .

GPS veli na 146 m duljine 48m visinske razlike

Kuruza je van išla ili u trugi sa dva traktora ili u gajbi sa jednim ili dva suvozača na nosu traktora , i tak 35 godina .S tanjuračama stalno na vagi,ak ih spustiš nemre vleči i zakopa se ,ak digneš odma je prvi kraj u zraku .
Problem je kaj sve zgleda dobro i onda se ripne okreneju na pjesku i odma si na granici
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Fala ti puno, bum i ja tak probal zmeriti, jer par put mi došlo da skočim van iz kabine, a i ak bi stignul je pitanje. Baš neki nelagodni osjećaj.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Postovani forumasi trebam hitno informaciju.
Kupujem nove gume zadnje za 539, na njemu su trenutno 11.8 a ja sam odlucio stavit 12.4 prvenstveno zbog oranja, na kabini od traktora mi je onaj debeli krov koji se moze otvarati kao siber i zbog toga on na ovim gumama udje u garazu i iznad krova imam jos koji cm prostora da udje u garazu, ako stavim 12 gume koliko ce ga to podignut da znam hoce li moci uci u garazu s 12 gumama?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Traktor je registriran na ovim gumama ali cesto puta nasjednem dok orem jednobrazcem a i proklizava dosta u tvrdoj zemlji pa zbog toga bi stavio 12 gume. Gume bi kupio u Hercegovini, puno su povoljnije nego kod nas i jos dobijem povrat poreza. Brine me jedino ulazak u garazu jer trenutno imam svega par cm prostora iznad kabine i vrata od garaze?
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Ili bi trebao mjenjat krov kabine
 

Prilozi

  • 1592307864899902723807677895056.jpg
    1592307864899902723807677895056.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 21

prstuoko

Novi član
Tu od
23 Svi 2018
Poruka
3
Pozdrav,

skinuta je glava motora na IMT 533 (68.godište) nakon cca 35 godina:

glava1.jpg

glava2.jpg
stanje je vidljivo na slici, označena je pukotina na prvoj slici, krupni plan pukotine na drugoj.

Molim vas preporuku/mišljenje da li ići na novu glavu ili na popravak ove stare?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,837
Traktor je registriran na ovim gumama ali cesto puta nasjednem dok orem........
Nisam siguran da ćeš proklizavanje riješiti par cm širim gumama.
A za ulazak/izlazak u garažu ispusti zrak
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Pozdrav,

skinuta je glava motora na IMT 533 (68.godište) nakon cca 35 godina:

View attachment 27200

View attachment 27201
stanje je vidljivo na slici, označena je pukotina na prvoj slici, krupni plan pukotine na drugoj.

Molim vas preporuku/mišljenje da li ići na novu glavu ili na popravak ove stare?
Pa takve stvari se švasaju, ne vidim potrebe za novom, strojno ju obradit i miran si.
 

Najnoviji postovi

Na vrh