• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Danas su namontirane nove gume, vizualno izgleda bolje nego s 11-kama, popunile su prostor okolo tako da izgleda dobro, sad jos da vidim koje su prednosti u radu ali vec znam da cu manje nasjedat jer mi je sad bar za oko 2-3 cm visi i sad vise ne udje u garazu ali to cu rijesit jer samo okvir vrata garaze smeta za ta 2-3 ,cm. Trebao bi i manje proklizavat u oranju i to je dovoljno da mi se isplati razlka u cijeni za nekih 300 kn koliko su ove skuplje.
 

Prilozi

  • 20201020_110148.jpg
    20201020_110148.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 34
  • 20201020_110053.jpg
    20201020_110053.jpg
    76.6 KB · Pregleda: 34

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Jučer sam imao prilike slikati taj traktor, ali neznam od čega je motor?

WP_20201020_001.jpg WP_20201020_003.jpg WP_20201020_002.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Englezer (neki stari Perkins). Sjećam se takvih 4-cilindraša od 35ks.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege prosli tjedan sam mijenjao cijev visokog pritiska jer ju nisam vise mogao dotegnuti.
Traktor je stajano 3 4 dana danas sam sastavio i upalio.
Radi mirno na leru.
Ljepo pali
Ali slabo prima gas.
Prije toga je super radio i primao ostro gas.
Sada mi dijeluje kao da mu je nesto zastopano.
Sto bi moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Skineš kotač, popustiš otraga zvijezdu ( skupiš pakne), skineš na dobošu ona dva vijka s upuštenom glavom koji drze dobos za polu osovinu (ako ih ima, mada na večini to niko ne vrača nazad) i malo polupkaš čekičem po dobošu da hrđa popusti pa s njim dole.

Kaj ideš gledat kakvo je vrijeme unutra?
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Bil bi red nakon 43god malo nos gurnut 😁
Poceo kotac cvilit kad se kocnica stisne..onda dugo nece popustiti.
Plan je podmazati malo sta treba, razraditi i počistiti hrdju i smece..

Thnx
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Bil bi red nakon 43god malo nos gurnut 😁
Poceo kotac cvilit kad se kocnica stisne..onda dugo nece popustiti.
Plan je podmazati malo sta treba, razraditi i počistiti hrdju i smece..

Thnx
Podmazati možeš i izvana bez rastavljanja ;)
Zajebavam se malo, kak veli Kupljenec, počasti ga paknama nekim kvalitetnijim.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,680
Sto manje diram bolje ide 😚😁
Nebi ni sad nista puno oko tog da to ne cvili..imam drugi problem za rjesavati-volan

Kak gledam da komplet ima za oko 900 kn..mislim da stari se neisplati slagat..kugle rijesit i luftove.. ni to nije dirano ko i kocnice 🤣
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,838
Sa tim traktorima 539 nešto sa volanom-getribom nije u redu od tu negdje 1980. Desni im kotač gadno pleše. Moraš stalno držat nagu na polugi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Dečki da pitam jel ko kad ugradil kakvo grijanje u 539?
Ja sam ugradil kolegi nekad. Mjenjala se vodena pumpa pa smo uzeli s izvodom za grijanje. Povukli crijeva u kabinu i nasadili gore nekakvu kutiju s hladnjakom i ventilatorom od viličara.
Dala bi se i od nekog starijeg auta koji ima hladnjak i ventilator skupa napasati ili uzeti odvojeno pa tunel složiti.

Sa tim traktorima 539 nešto sa volanom-getribom nije u redu od tu negdje 1980. Desni im kotač gadno pleše. Moraš stalno držat nagu na polugi.
Kakve veze ima getriba s volanom?
Desni pleše kad je luft u kučištu volana na svakom, godine nisu važne
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Meni se baš to čini da bi bilo zanimljivo, trebalo bi nekak dva šlafa do kabine dopeljat i neki mali kiler sa ventilatorom deti, mislim da bi to dobro delalo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Ja bi rekel da bi to bilo korisno a ne zanimljivo.
Nije baš nekaj kad je kabina kak vila promaja ali dobro dojde, barem da malo šajbe spuše i kolko tolko topline da i več je bolje.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Baš to, zbog šajbi najviše i mislim, i onak one papirnate kao cijevi deti kak imaju neki webasti ili stari stojadini i jugići kak su imali, to bi bilo zakon. Usmjerivaći zraka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh