• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Puno mi se vidi kad su jeftini novi dijelovi.
Kolko te koštala strojna obrada? Set dihtunga nekih Njemačkih je 200 kuna, to su kao najskuplji. Ovi klipi isto Njemački koštaju skoro zabadav, tak da mi se puno vidi to.
Kak misliš skupo.
Prava strojna obrada bloka, glave, klipnjača i radilice ti je u stanju odnesti 1500 ako ne i koju kunu više.
Uređivanje pumpe i diza ispod 1000 kuna računaj da ti je bošista samo novce uzel.
Sklopovi i dihtunzi nisu sve kaj treba za generalku. Idu tu još i lageri radilice, pumpa ulja, ventili, vodilice, najvjerojatnije i klavijatura, koji semering, creva vode, šelne, koje crevo goriva, vodena pumpa, negde treba i hladnjak, ulje motorno, filteri goriva i ulja, kakva bakrena pločica, sredstvo za odmaščivanje, diht masa da se taj lagev zapuhne, a sigurno i na kvačilu treba nekaj ako ne sve.....
Nakotura se tu kunica breg.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Je mrzli da, al kad se zgrije na 1 padne.
Ma nema niš, al sad dok nemam posla i nije mi gužva bi si ga zrifral kak spada, ak ne prije onda na zimu. Kaj si pa kupil za 8soma?
E,sad više ni ja neznam dali se šališ, ili ne.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Kak misliš skupo.
Prava strojna obrada bloka, glave, klipnjača i radilice ti je u stanju odnesti 1500 ako ne i koju kunu više.
Uređivanje pumpe i diza ispod 1000 kuna računaj da ti je bošista samo novce uzel.
Sklopovi i dihtunzi nisu sve kaj treba za generalku. Idu tu još i lageri radilice, pumpa ulja, ventili, vodilice, najvjerojatnije i klavijatura, koji semering, creva vode, šelne, koje crevo goriva, vodena pumpa, negde treba i hladnjak, ulje motorno, filteri goriva i ulja, kakva bakrena pločica, sredstvo za odmaščivanje, diht masa da se taj lagev zapuhne, a sigurno i na kvačilu treba nekaj ako ne sve.....
Nakotura se tu kunica breg.
Pa znam sve, al opet velim djelovi su full jeftini, a da se ovo ostalo tak nebere velim skupo je nekak. Ali sutra, tj u petak bum sve cijene znal kaj kolko košta. To sad kad vas vidim kaj govorite jeftinije je za nekog Iveca nek za traktor.
E,sad više ni ja neznam dali se šališ, ili ne.
Ne šalim se🙂sad sam malo ozbiljan.
Čemu delat generalku ako pali ne jede ulje.
Što te brine pritisak.
To će delat tako duže nego novi dijelovi.
A to znam, ali sad kad imam vremena malo bi se to posložio.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,263
Ja sam pretprošlu godinu u nekako u ovo vrijeme radio generalu, ne zbog pritiska, jer je pod glasom uvjek bio na 4 bara iznimno u dugotrajnijem frezanju tu oko 3, 5 bara, a na leru nikad ispod 1,5 bar, međutim na prvom klipu mi je pukla karika pa je propuhao.
Generalu sam odradio sam, i opet dok sam poplačao sve što sam morao platiti (bošista,strojna obrada, i ostatak dijelova) me je izišlo cca 8500kn sa sve kvačilom presloženim, ne računajući moj rad u tome.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Gle, meni je tjeral kompresiju u ubojicu i punil mi je kartera sa vodom. Kad smo rastavili, pohrđani blok, sjebana glava, brtva u banani, puknuta stublina i kaže mi majstor, 1500 kuna te košta da to malo pobrusiš i da stavimo novu brtvu i ženidba ili radi se sve full, inaće druga specijala, a to ti košta tolko kak spominjemo. Super je ak se ne mora baš sve radit.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
Kupljenac, naj jeftinije ti bude bilo da rastaviš manometar i podesiš kazaljku da bu dobar pritisak.😂
Ma je, kaj bi se s tim mučil, a i kad?

Bolje da mu ja prodam dodatnu pumpu hidraulike, nebu imal brige s kiperima koja na sebi nosi malu pumpu od multija. Smanjimo tlak i spojim mu ga na manometar od motora.
Sreči nema kraja.

Ili hoče da mu ja spisak do u šaraf napišem kaj treba pa da vidiš kak bu boje mjenjal.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Sad kaj mi je na prvom mjestu da si zic stapiciram, to mi je nekak najhitnije. A ovo kad dojdem do toga svega si bum sam slagal. 😊Kaje najbitnije puno bude slika, a bogme i pravi dokumentarni film, angažiral bum prijatelje da snimaju kak se skalamerija dela, ali onak sve po peseu. Sad baš zval prijatelja koji dela strojnu obradu,, tam delam kamionske blokove i glave, i more mi subotom kad je na poslu za pivicu sve napravit😊😊😊a ja velim da netreba, al kaj ak se nudi, neću se svadit snjim. Bum si ja ga ja polako složil da me služi dok sam živ.
A i brisač mi ne dela danas skužil, sad opet briga kaj ak bum kam po kiši moral, dečki koje su to brige. Boš pumpu bi dal samo ispitat, mislim da nema više od 200 vur od kad je složena. Al kak mi je fora ona svetlo u kabini kak ljepo svetli po noći. Baš su super to složili, da još pitam kolko diže max na hidrauliku raketa? Tj kaj se događa ak je nekaj preteško? Neće dići ili je prvi kraj u zraku?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Ja kad upalim svoj 533 pritisak ulja ode u crveno . kada se ugrije ode kroz zeleno na skroz nisko crveno.ulje nije mjenjano godinama . samo natočiš kolko potroši. motor je na satu okrenal 11120 sati i crko prije 15 godina. pali dobro samo je analcer loš i slab akumulator. kada ga spojim preko auto onda okrene analcer dobro i upali. poanta priče. generalni remont se jako dugo odgađa (več su 2 urađena) jer se nema para. ruke nisu problem. mašinska obrada jako puno košta. dijelovi navodno upitni? prije 3-4 godina skinuta glava jer nešto je bilo sa glavom(valjda brtva). reparacija glave (novi ventili,vodilice,neznam jeli bila brušena) oko 1000 kn i to sa poznavanjem gazde. vizualna inspekcija klipova i košuljica u jako dobrom stanju za navedene godine.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Sad kaj mi je na prvom mjestu da si zic stapiciram, to mi je nekak najhitnije. A ovo kad dojdem do toga svega si bum sam slagal. 😊Kaje najbitnije puno bude slika, a bogme i pravi dokumentarni film, angažiral bum prijatelje da snimaju kak se skalamerija dela, ali onak sve po peseu. Sad baš zval prijatelja koji dela strojnu obradu,, tam delam kamionske blokove i glave, i more mi subotom kad je na poslu za pivicu sve napravit😊😊😊a ja velim da netreba, al kaj ak se nudi, neću se svadit snjim. Bum si ja ga ja polako složil da me služi dok sam živ.
A i brisač mi ne dela danas skužil, sad opet briga kaj ak bum kam po kiši moral, dečki koje su to brige. Boš pumpu bi dal samo ispitat, mislim da nema više od 200 vur od kad je složena. Al kak mi je fora ona svetlo u kabini kak ljepo svetli po noći. Baš su super to složili, da još pitam kolko diže max na hidrauliku raketa? Tj kaj se događa ak je nekaj preteško? Neće dići ili je prvi kraj u zraku?
kak buš ga dobro složil kada vidiš da ljudi kažu da su dijelovi sumnjivi. ne diraj ak je dobro.što se zica tiče stavi debeli kaput preko njega.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,081
A ovo kad dojdem do toga svega si bum sam slagal. 😊Kaje najbitnije puno bude slika, a bogme i pravi dokumentarni film, angažiral bum prijatelje da snimaju kak se skalamerija dela, ali onak sve po peseu.
Ja se nudim kao perač dijelova.
Ništ ne koša, gablec zemem svoj.
Samo da budem prisutan i dio tog projekta ;)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
E to je to, držimo se dogovora, al kaj se gableca tiče, il bu odojek ili kotlić 👌to ti garantiram, i pepsi jer ne pijem coca colu, al ak ju ti piješ nabavim ju😊😊puno ti fala, nebuš samo djelove pral naj se bojati.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,378
Sad kaj mi je na prvom mjestu da si zic stapiciram, to mi je nekak najhitnije. A ovo kad dojdem do toga svega si bum sam slagal. 😊Kaje najbitnije puno bude slika, a bogme i pravi dokumentarni film, angažiral bum prijatelje da snimaju kak se skalamerija dela, ali onak sve po peseu. Sad baš zval prijatelja koji dela strojnu obradu,, tam delam kamionske blokove i glave, i more mi subotom kad je na poslu za pivicu sve napravit😊😊😊a ja velim da netreba, al kaj ak se nudi, neću se svadit snjim. Bum si ja ga ja polako složil da me služi dok sam živ.
A i brisač mi ne dela danas skužil, sad opet briga kaj ak bum kam po kiši moral, dečki koje su to brige. Boš pumpu bi dal samo ispitat, mislim da nema više od 200 vur od kad je složena. Al kak mi je fora ona svetlo u kabini kak ljepo svetli po noći. Baš su super to složili, da još pitam kolko diže max na hidrauliku raketa? Tj kaj se događa ak je nekaj preteško? Neće dići ili je prvi kraj u zraku?
Evo šta se desi kad je hidraulika ispravna, a traktor diže teški teret ;)
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Može ti se iskrenuti ruka koja ide na deklin hidraulike. Na mom je pukla ali to zavariš i pojačaš sa nekakvim železom.ja imam bočnu kosu pa je desna ruka pukla .
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Ma to su gluposti sa pritiskom ulja i gledanjem u pol bara zasto samo na imt se to gleda a na vecini traktora i kamiona imas samo lampicu i to je to. Ako ti traktor lijepo radi i ima snage ne diraj samo se uvjeris da pumpa ulja radi i gotovo a ne mislis slab pritisak pa ides lupit generalnu i sve segmente rjesis a zasto nisi sacekao jos 1000 sati pa kad vidis da ne ide traktor dobro onda rjesis sve ..đaba ti ranije radis generalnu kad svejedno mjenjas sve i radis obradu pa neces raskopat motor i promjenit npr pumpu ulja i ležajeve na radilici a ostalo vratit msm mozes ali nema logike..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,809
Evo šta se desi kad je hidraulika ispravna, a traktor diže teški teret ;)
Ovo nije teški teret, već veliki krak. Kaj nije došel do kotača s polugama, da diže samo na njima a ne na trećoj točki?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,140
Ako mu je do pritiska ulja zamjeni uljnu pumpu za početak.
Glupo je delat motor koji još more ohoho raditi.
Dijelovi su loši a i majstori neki.
Znam za jedan 539 što su karike zamjenili.
Stubline super i poslije toga stalno radi.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,539
Kupljenec, koliko ti sati godišnje radiš? 20? 50?
Nu poslušaj savjete. Radije ti njega uredi da on bude ko cukor kaj se tiće limarije, središ ga da nigdje jednu kapljicu ne pušta, obojaš da bu tip top, napraviš grijanje kaj si spominjal, i služi te godinama godinama još bez ikakve muke i brige.
 

Najnoviji postovi

Na vrh