• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Jebla te njemačka, ovaj bude poklon od Muhe, a pokloni od Muhe se čuvaju pod staklenim zvonom jer se rijetko dobivaju.
Sječaš se tvog poklona meni? Taj poklon se još uvijek čuva ;)
Meni je veci poklon kad zapnem negdje i za 2 minute se cujemo kak rijestit nesta😁

Ono kaj sam ti poklonio..moras cesto koristiti da materjal ne oksidira 😋🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Skineš onaj poklopac na dva vijka (šerafciger) i točiš ulje u pumpu dok na prelivnu cijev ne počne curjeti čisto ulje.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Imas na bos pumpi poklopac sa 2 serafa, skini ga i naspi ulje..ima rupica mala kroz koju ide ulje..sipas dok ne prelije.
Poklopac je mozda 12x6cm.i 2 serafa s ravnom.glavom za serafciger.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Bog te mazo ja nisam točio ulje cirka 8,9 godina a traktor radi bez vidljivih problema. To je nepoderivo. Kao da ga je švabo slagao.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Naravno, a i ležajevima bude lakše da ih ulje maže nego nafta.
To bi trebalo svako malo nadoljevati ali to niko ne radi nažalost.
 

Branko Potočki

Novi član
Tu od
4 Tra 2021
Poruka
4
Ako ti nije problem sačekat sutra oko 18 sati ti ja izmjerim
Izmjerio sam danas na jednom IMT533 starom dužina šipke je 27,5 cm.
Pozdrav Branko

MUHA

Daj objasni ovo za bosch pumpu, gdje doliti? Nisam znao da treba dolijevati ulje.
Skine se poklopac gdje su ventilčići doljeva se dok ne ide van na donju pipicu sad idem dolijati pa slikam
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Evo riješio sam problem. Otsarafio sam dva šarafa i u malu rupicu sa špricom napunio sa uljem dok nije počelo bacati na donju cijev. Upalio traktor i sve radi. Hvala svima.

Nego sada sam vidio da lampica kao da malo žmiga kada pojačam gas a inače ne bi trebala svijetliti ako je alternator u redu.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Izmjerio sam danas na jednom IMT533 starom dužina šipke je 27,5 cm.
Pozdrav Branko

Skine se poklopac gdje su ventilčići doljeva se dok ne ide van na donju pipicu sad idem dolijati pa slikam
Kak.je taj 2cm kraci od onog mog?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
485
Od vrha šipke do dosjeda u "šeširiću "na koji šipka sjeda 29cm

Min na 26cm

Max na 23cm

Broj dijela 034.05.100

533 ,74godina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
Nego sada sam vidio da lampica kao da malo žmiga kada pojačam gas a inače ne bi trebala svijetliti ako je alternator u redu.
Nebi trebala ni blicati ni svjetkiti.
Nekaj nije kak treba
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,674
Meni oce tak kad masnoce i smeca navuce u alternator...ocistim i teraj.kume opet koju god
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Baš sam sada razmišljao da bi problem mogao biti što je sav zamrljan sa zemljom i kako bi ga trebao očistiti kada Zetorboy baš o tome govori. Vidjeti ćemo kaj bu bilo.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Pozdrav,

Imam kompresor na 539 i zadnje vrijeme vidim da ima dosta ulja u sistemu zraka. Izgleda da je kompresor pri kraju.
Zanima me da li ga se može reparirati, da li ima dijelova za njega? Ili da li postoji možda da se kupi novi?
Pitao sam jednog prijatelja mehaničara i on kaže da nema više dijelova za to, te da najbolje da ga skinem dolje i da budem bez toga. E sad da li je to istina ili nije, jer radije bih ga probao reparirati nek biti bez njega.
Da li netko ima iskustva s time?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Sused je kupil polovni 533. Motor ne dimi ne troši ulje prima gas. ali ima dosta visok pritisak ulja. kada je topal na malom gasu 4 bara. na 1000 okretaja 6 bara. na 1200+ okretaja 8 bara.
 

Najnoviji postovi

Na vrh