• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
Pozdrav, trebal bi zamjeniti ulje u mjenjacu na fergicu… citam da neki stavljaju hidrol a neki vele bolje transhirdol ili ima nekaj trece kaj mi preporucate?
Muha je u pravu
Transhidraol ide u njih od prvog dana proizvodnje.
Ti koji stavljaju hidraol griješe
Punjenja.jpg
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Prati da , zašto ne, kako je već nabrojeno da ne direktno sa mlazom vode i isto tako na mjesta gdje uopće na prati. ja bih nadodao još ispuhivanje komprimiranim zrakom (isto tako izbjegavati) pozicije koje su nabrojene da ne ulazi voda. I dobro bi bilo sušenje industrijskim femom. 👌
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Kupljenec-po pravilu iznad 15 stupnjeva se bi trebalo močiti.

Pretpostavljam da si mislil ispod 15 stupnjeva, kaj nebi ispalo da se može prati samo u rano proljeće ili kasnu jesen 😉
Milsim da je po pravilu da se trakror opere na jesen i ne pali do proljeća😉
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Uhhh...fala Muha....

1300 rs od generalke i 79to godiste.

Jos kad nabavim gumeni fiber da mi bosch pumpa ne skljoca....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Taj zvuk škljocanja je čar tog motora i to tak mora biti.
Gumeni se bu za čas raspal.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
samo baci gustoga ulja po fiberu. napraviš od kartona trokutić staviš cca pola desi ulja i prislonaš na fiber dok motor radi. samp pnda je malo masno ali to je ok.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,580
Evo, nova freza je gore, kardan skracen...

Kak vam se cini da motor radi? Treba karike druge?

Traktor ti diskretno dimi na auspuh i malo "pafče", a ovi naši kolege mislioci, koji čuju i prek' buke iz freze, si preveč umišljaju i naturaju ti probleme fiber spojke, od Bosch pumpe, da bi si našli malo zabave ;) :giggle: i koju rundu v prvoj krčmi, na tvoj račun.
Kak da ne, ti njima plati rundu, a k traktoru ne smiju niti blizu ;):ROFLMAO:.
Ma dobar je - nemaj straha (y)👌.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,810
Sad sam ponovno pogledal video ponukan ovim Plusovim komentarom.
Nemrem verovati, ja uopče nisam čul frezu kak ruži ko da se nekaj drobi. Ja sam se fokusiral na motor koji (ponovno sam ga poslušal) samo šapče.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
947
Ne znam kak freza treba delati...nikad ju nisam imao niti s njom radio.
To drobljenje je mozda od vibracija pleha...ne znam.
Ima zupcasti prijenos, a ne lanac. Ulje je u reduktoru i prijenosu...ne znam...

Ima garanciju pa ak se podrobi....bumo vidjeli

Ima tu frezu netko na formu, samo moram potraziti tko pa cu ga pitati.
To je Victory iz Auto Horvata

Ako ju vrtim rukom prema naprijed, malo se cuju zupcanici, a rikverc se cuju ko auto kad ide rikverc.
 

FIAT ŠTORE

Član
Tu od
31 Pro 2021
Poruka
33
Pozdrav, imam imt 533 i imam problem.Naime kad pogledam ulje prije paljenja ulje izgleda dobro,ali kad ga upalim i kad malo radi u ulju se vide mjehurici.Molim pomoc
 
Na vrh