• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,111
Fala na pohvali.
Sita sam zamjenil novima tak' da to imam na brigi, a i ulje u filteru redovito mijenjam. Ne delam puno po prašini pa nije problem.(y)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ova sita sa slike mi izgledaju zmazana jedino ako si ih nakon slikanja zamjenil
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,111
E, to je oko. Ja sam zamjenil samo donje sito koje je u donjem loncu, a gornja nisam mijenjal.
Prije sam skidal čitavi filter i onda sam ga pral. Da li ga treba skidati? Kak je najlakše oprati gornja sita?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tak sam si i mislil, ako me pamčenje još malo služi, bez brusilice se gornja ni nedaju izvaditi van.
Najkvalitetnije je skinuti ga dole i oprati minivašom
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ma nema frke, ona dva vijka sa maticama ključ 13 i četiri vijka ključ 10 i on je za čas dole.
Samo ga dobro napacaj ivasolom i ko novi bu ;)
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Lijeska, samo se nadam da su te kutije kvalitetne i da osigurači dosta čvrsto stoje.

Ja kad sam na 355 ugrađivao radna svijetla sam to odradio sa posebnom kutijom osigurača, kupio prvu koju sam pronašao sa tim ubodnim osiguračima, ali sreća je trajala dok prvi puta nisam otišao na njivu raditi.
Toliko je loše da se sve rasklimalo i osigurači su gubili spoj. Nakidao sam nekog papira i uglavio da osigurač ima spoj i poradio što sam imao. Došao kući, pregledao to, a osigurač se krenio topiti radi lošeg spoja.
Na kraju otišao i kupio kvalitetnu kutiju sa onim običnim osiguračima, ne znam kako se pravilno zovu...
Od tada sam zaboravio uopće da imam tu kutiju ispod instrument table.
 
  • Like
Reactions: ZJ

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Ja sam takve kutije kupljene u PSC-u ugrađival više puta i nije bilo nikakvih problema.

Neznam kakve si ti Marko kupil ali s ovima ja problema nisam imal.
Nadam se da nebu ni Ljeska
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Većinom zna biti problem u osiguračima, ak imaju tanje tijelo onda ispadaju iz ležišta. Najbolje kupiti kvalitetnije osiguraće ili rabljene iz auta. Imao više puta takav slučaj i išao sam mjeriti i vidim da je razlika u debljini, pravi osigurač mora ići teže u kučište da ima spoja.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,111
Kao što sam već naveo kutija je slovenskog porijekla i čini mi se ok. Prije godinu dana sam krenuo u zamjenu sa klasičnim kutijama, ali su bile tako loše da sam odustao. Kupio sam ih u Masivi i požalio.
Za svaki slučaj sam sad glavni osigurač prebrikao pod dva kontakta/osigurača radi mogućeg grijanja
.
Sa starom kutijom sam par puta ostao bez struje na polju jer je glavni osigurač izgubio kontakt. Zadnji puta mi se to desilo na polju oko pola noći, a ja bez baterije. Sreća kaj sam jednu radnu lampu u kabini spojio direktno pa sam imal svjetla da skinem filter, otvorim kutiju i prodrmam osigurač. Poslije toga sam mu dodao još jedan rezervni, onaj koji se stavlja na žicu. Od tada je sve bilo u redu do maloprije kada sam ostao bez kratkih svjetala jer je otpao jedan lim od kontakta i ujedno otpao i osigurač. Dodatni problem je kaj više nisam nigdje pronašao keramičke osigurače već samo one katastrofalne plastične.
Kakvi će biti ovi ubodni pokazati će se za kratko vrijeme.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,340
Ako imaju dobar spoj trajat će, ja sam isto odustal od ovih "keramičkih" osiguraća koji se za par minuta rada zgriju, stisnu i više nemaju kontakt i stavio sličnu kutiju ovoj i nema problema nikakvih a kod mene radi puno potrošača i to često dugo u komadu. Baš gledam bolje i točno je ista takva kutija i moja.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,763
Za svaki slučaj sam sad glavni osigurač prebrikao pod dva kontakta/osigurača radi mogućeg grijanja

a sam mu dodao još jedan rezervni, onaj koji se stavlja na žicu.
Kolega ovo nije dobro. To više nije osigurač glavnog strujnog kruga od 25A. Paralelnim spojem si struju na kojoj budu ta dva osigurača reagirala podigao na 50A odnosno, na zbroj nazivne struje, od tvoja dva paralelno ugrađena osigurača. Kao da ni ne postoji taj osigurač ako su 2 paralelno.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,111
Fala na komentaru. Prebrikani ubodni osigurači u novoj kutiji su stavljeni od 15A svaki, a ne od 25A.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,111
Fala na dobronamjernome savjetu, nadam se da bude dobro funkcioniralo. (y)
Problem je, kak su i kolege komentirali, da je postalo jako teško kupiti kvalitetne dijelove iz kojih smo se nekad smijali. Sjećam se vremena gda smo smatrali da je dobro samo ono kaj je bilo iz West Germany.
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Pozdrav, trebal bi zamjeniti ulje u mjenjacu na fergicu… citam da neki stavljaju hidrol a neki vele bolje transhirdol ili ima nekaj trece kaj mi preporucate?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Transhidraol ide u njih od prvog dana proizvodnje.
Ti koji stavljaju hidraol griješe
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Tak se i meni čini ali ni hepenol ne valja u tim mjenjačima zbog pregustog ulja.
 
Na vrh