• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Pašanec je sve probleme rešil sa volanom kad je ugradil onaj poluhidraulički na 542. I ja bi htio si to stavit na 539, ali na njemu je problem spona, nema baš mjesta između remena i kilera da ide. Ovo slaganje što kaže kolega, uvijek bude lufta, i ja sam to radio...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ma luft mene ne muči previše bitno da mi kotači ne laprdaju po cesti(to sam fala Bogu rješil sa remontom prednjeg trapa), to zna biti neugodno..
Muči me najviše kaj to ima lufta pa tu slini mazivo iz glave, a i malo bi se reduciral luft sigurno u isto vrijeme i bi ju malo dovel u red...

Znači glava volana se ne mora skidat dolje sa getribe? Može se sve napravit na traktoru?
Ne mora se skidati, dovoljno je instrument tablu skinuti, a kad to skineš onda se odmah pripremi psihički za struju 🤭



Da se to sve odraditi da se ne skida ali treba jedan komadič nosača akumulatora odrezati da bi mogel poklopac izvaditi ali puno kvalitetnije se da napraviti kad se sve skine.

Zamjenom čahura buš smanjil curenje ulja iz volana, ali luft na segmentima ti bu ostal.
Najvjerojatnije su malo zajeđene i osovine segmenata, tak da....
Ako nisu onda možeš luft smanjiti na minimum ugradnjom excentričnih čahura i doradom segmenata kaj je jako veliki posel, ali da se odraditi.

 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
Ja nisam mislio da treba skidati kuciste volana nego glavu volana....bacvicu u kojoj je puzni prijenos s kuglicama i koju moras izvaditi van sa vretenom i stupom volana da bi segmenti isli van. Moze se i bez vadjenja glave ali ovako je elegantnije. Usput mozes promijeniti i kuglice za 30tak kuna.
Kad to rastavis, onda tek mozes piksne izvaditi i staviti nove.
Ako ce ih trebati rajbati, moras kuciste skinuti i odnijeti tokaru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ako baš imaš žarku želju staviti novu gumicu (kaj pitanje jel bu do jeseni izdržala) onda moraš pokušati otpustiti maticu (sa strane imaš jedan vijak ključ 13 ispod kasnije staviš olovnu kuglicu) i izvadiš balansnu oprugu pa preko nje navučeš novu gumicu.
pečurku nema šanse da odšarafiš pa te na taj put nebum ni vodil.



 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,346
20220528_112456.jpg Danas nešto radio na jednoj 539 i malo da sredimo kočnice, da ih poštelujem. Skinem đoboš na lijevom točku da vidim pakne, kad sam skidao malo ključem po doboš zveknem kad ono loš zvuk, negdje pukotina. Okrenem doboš ono na obodu pukotina , pojavi se uzdužna linija u prašnjavom dijelu. 20220528_112602.jpg
I onda novi indijac.
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Da li mucite muku sa zatezacima? Ja sam dns probal rijesiti problem ovak... IMG_20220528_201649.jpg
U ovu rupu u sredini dolazi mazalica i sibam s vazelinom...nadam se da bude funkcioniralo...
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,230
Inace cijev je skoro 5mm veci promjer od navoja...ima mjesta...al prvo sam napunil prstima vazelin i onda sve zasrafil do kraja da baci odmah visak na rupu van...i nebum ga sad vise.nist previse punil...samo stavim mazalicu gore kaj mogu eventualno malo dopuniti ako bude trebalo...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
Koju temperaturu motora vama pokazuje kad imt 533 radi na leru?

Kod mene je ovako kao na slici.

Stvar je u tome da ako je gas veci, temp padne na 60 stupnjeva, isto je u voznji i bez opterecenja.
S obzirom da je pumpa nedavno mijenjana, izgleda mi kao da je termostat ostao djelomice otvoren. To je bolje nego da je ostao zatvoren pa da prokuha motor.

Sto vi mislite?

20220528_180154.jpg
Inace, donji termometar je iskljucen pa ga zanemarite.
Gornji sam slozio od termometra od centralnog grijanja i ugradio ga u kuciste starog VDO termometra koji je crknuo davnih dana.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
To ti je normalno. Pod večim gasom pumpa propumpa veču količinu vode kroz hladnjak a ventilator protjera veču količinu zraka.
Ti si ugradil super osjetljiv termometar i vidiš i najmanje razlike
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
:sneaky: A umjesto ovog neispravnog termometra za vodu sada si nabavi i ugradi jedan lijepi voltmetar 14V , za automobile.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
962
To ti je normalno. Pod večim gasom pumpa propumpa veču količinu vode kroz hladnjak a ventilator protjera veču količinu zraka.
Ti si ugradil super osjetljiv termometar i vidiš i najmanje razlike
Dakle, nema potrebe mijenjati termostat?

Ja bih ga htio držati što bliže 80 stupnjeva jer je tako propisano za motor i sagorijevanje je najbolje

@ Plus: Nije on skroz neispravan nego tvornički neispravan....stoji na 60 pa skoči na 80 i tako.... totalno beskoristan...
Indijanac iz Masive
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
@ Plus: Nije on skroz neispravan nego tvornički neispravan....stoji na 60 pa skoči na 80 i tako.... totalno beskoristan...
Indijanac iz Masive
Ne kužim ovo što si napisao... ma nije bitno, ne moram ja niti sve to znati.
Lp
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Ne kužim ovo što si napisao... ma nije bitno, ne moram ja niti sve to znati.
Lp
U praksi na ovom satu iz Masive to znači da kad on pokaže da je temperatura motora 90 stupnjeva na čep več odavno para ide van, a možda čak več i na 80.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Muha, ma jasno mi je sve, kao dan, ima drugi, "ispravan" mjerni instrument za istu namjenu, za mjerenje temperature rashladne tekučine motora.
A i napisao je: Nije on skroz neispravan nego tvornički neispravan....stoji na 60 pa skoči na 80 i tako.... totalno beskoristan...
Ako mu je totalno beskoristan, znači da mu služi kao neobični poklopac protiv ulaska prašine u instrument tablu. Ja sam mu na temelju tih riječi predložio, baci to što ti je totalno beskorisno i ugradi si voltmetar, isto mu bude sprječavao prašinu, a davao informaciju više :sneaky: .
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,070
Evo i ja popunio rupu na Zetoru sa voltmetrom. Super korisna informacija o radu alternatora i stanju napona u akumulatoru.
 

Prilozi

  • voltmetar.jpg
    voltmetar.jpg
    62.5 KB · Pregleda: 29

Najnoviji postovi

Na vrh