• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
989
Poceo mi 533 piti vodu.
Kad ga upalim vruceg, prvo radi na dva cilindra par taktova pa onda sve ok.
Jedan tank nafte popije vode da osusi sace u kileru.
Spremam se mijenjati brtvu glave i nadam se da je to sve sto ce trebati, bez ravnanja glave i slicnog.
Plan je skinuti glavu i vidjeti gdje pije vodu, staviti novu brtvu postelati ventile i staviti nove sarafe na glavu, staviti novu brtvu na ventil-dekl. Ako mi se bude dalo, mozda promijenim i gumice ventila.

Potrebni dijelovi:
Brtva glave, ventil dekla, gumice ventila, sarafi za glavu.antifriz.

Na koliko se Nm steze glava i nakon koliko rs se doteze?
Koji zazor ventila treba biti na hladno?
Da li uzeti bakrenu ili klingerit brtvu?
Cime namazati brtvu kod ugradnje? Netko stavlja suhu a netko ju maze s uljem ili mascu....

Hvala
 
Posljednje uređivanje:

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Nema on gumice ventila nego vodjice a raditi to bez ravnanja glave je ludost
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Ja imam prednje pogonske na 549 solcu, i kaj se tiče tehničkog problema nema(bitno je da su iste dimenzije i istog izgleda) jedino ne znam jel ih teže motati jer moj ima hidraulički volan pa nemam osjecaja o tezini vrtnje...

@Viduka OPG gdje ste nabavili ova rebrasta crijeva za žice? Ja u kojoj god radnji za elektromaterijal sam pital uvijek imaju ili one ružne crvene ili bijele...
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
989
Za cijevi pitajte u autodijelovima.
U Zagrebu ima u Zagrebackoj ulici trgovina gdje drze sve za profi autoelektricare.

Tu sam ja kupovao.


Te cijevi nisu od istog materijala kao za struju u kuci,
Fleksibilnije su, razrezane po duljini i crne su.
Cijena je bila oko 12 kn po metru ali za traktor trebas svega par.metara.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Ako je tko uzimal regulacijske poluge hidraulike za 539, koje od ove dvije odabrati?
Nije nešto velika razlika u cijeni...
Bez naslova.png
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Susjed je kupil onu desnu, ne radi preveč ali gore je več par let i još uvijek se nije raspala.
Onakvu lijevu sam jednom drugom susjedu zavaril kroz jedno kratko vrijeme upotrebe jer je ostala bez navoja na špindli.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Dečki ima koga da je doma kraj Tešanja u Bosni? Trebal bi vodenu pumpu za raketu🙂
Ili ja moram popodne dole zapalit🙂🙂🤝🍺
Vele za te pumpe pobeda Tešanj da su najbolje😉
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Dečki ima koga da je doma kraj Tešanja u Bosni? Trebal bi vodenu pumpu za raketu🙂
Ili ja moram popodne dole zapalit🙂🙂🤝🍺
Vele za te pumpe pobeda Tešanj da su najbolje😉
Ako ideš dole zemi si Husku, njihova adresa je Tešanj, Bukva bb

ovdje možeš pročitati odgovore na svoja pitanja o kojima smo nedavno debatirali ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh