• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
A da razlikujemo pojmove izbacuje ili proklizava?
Kuplung, spomenute lamelice može proklizavati, tada anlaser ne izbacuje pretpostavljam rotor iz zamašnjaka, nego se stabilno vrti, motor stoji i anlaser neobično fučka...
Napisao je ako se ne varam da mu anlaser izbacuje, ako nije, ako mu proklizava onda sam ja u svojem razumijevanju i odgovoru "promašio ceo fudbal". Onda se sramim.
Izbacuje alnaser...ne proklizava...sad mi majstor javio da je promijenio neku pločicu.bila istrošena al nije siguran da je do nje...prosledite Cu mu tvoje mišljenje napisano ranije
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Ovo je najbliže kaj sam našel,nije IMT al je anlaser na kojeg pašu četkice za IMT - Lucas

Dakle nisam pazil i sad neznam .
14446.jpg

Koja strana prema bendiksu?
 

rudamaca

Aktivni član
Tu od
6 Ruj 2007
Poruka
488
Znam da ima samo dvije mogućnost, al iskreno več mi se gadi.
Prokletinja je u raspadu .Jungheinrich vilicar, sol i sirova koža.Hrđa je pojela lajtunge od kočnica, čelave gume se vrte na felgama, grijače su portgali kod odzračivanja na brizgaljkama prije valjda dvajst godina. Tajanstveno je gubil vodu nakon 7 paleta.
Kiler POTPUNO zaštopan, i ventilator kontra složen.Mijenjana je pumpa za vodu a ventilator se da rastepsti pa neko nije pazil ko ja sa vilicom.Ta druga pumpa imala malo dužu osovinu pa prirubnica ne stegne ventilator kak treba,odrezalo šarafe i ventilator si je onda počistil mast i blato sa kilera.Sreća da je bil nadebelo ožbukan, puklo jedno krilo, ja sam odrezal kontra stranu.Nekaj visi ispod i vuče se po podu.Rele od onih krepanih grijača,
Sraf kojo ga drži popusti pred hrđom, visi na 16 kvadrata žici koja ide na anlaser.
Gas je bil na daljiski, papuča se seli sve okolo skupa sa trulim komadom poda.Sa svim tim i panti ideju tak da onaj jedan amortizer koji je ispravan bočno kipa poklopac sa zicom .Hitil sam to van i lancem zakvačim zic za krov kad ga treba diči.
Boš pumpa curi pa ostane bez nafte tak da da treba na ac pumpu prvo nadrukati . A to je tesko pa se anlasa dok ne nadruka gorivo.
Zato više nema četkice, a i zupčanik na zamašnjsku je na izdisaju.

Vilice ostanu viseti ak dignes prek dva metra, doljni metar lanca hrđa drzi ko da je iz komada,pomak lijevo desno ne radi -puknut lajtung,ali nema veze zato je i klipnjača na cilindru razvaljena .

A i ostatak je k tome pasent. Kod osigurača je jedna H4 žarulja izolir trakom zavezana, kaj ta glumi nisam htel ni pogađati,

Onaj rele od grijača, uspel ga ke prijatelj kaj ima autodijelove naci, prema broju . 840 EUR.

Ak me razmeš čisto mi se popel na kuki , hrel bi znati bar za vilicu kak da ju okrenem otprve.
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
539DV mi danas ostao bez prednje vuče u brazdi. Nisam još ništa rastavljao, ima tko da je rastavljao prednji diferencijal?
 

Alex1

Član
Tu od
11 Svi 2010
Poruka
90
Kardan vrti kad je uključen prednji pogon, ali prednji kotači miruju. Kad je isključen prednji pogon kardan miruje. Kad traktor stoji s isključenim prednjim pogonom kardan se lako vrti rukom. Mislim da je problem u prednjem diferencijalu.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li se zna od čega su pripasali taj dif. i da li ima djelova za to?

Nadam se da je poluosovina ili križ.

To je traktor za jednu brazdu..idealne uvjete oranja...
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
516
Ma ja se nadam da ti se smaknula šelna kardana napred gde se spaja na diferencijal prvih kotača.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Da li se zna od čega su pripasali taj dif. i da li ima djelova za to?
Pogon je modificirani Fiatov (kao na Štoreu), s pomaknutim kućištem diferencijala u lijevo.
Jedino kaj na 539 nema planetarnih reduktora (kao na 542/549), već je direktni pogon na mali kotač.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,011
Malko sam pobrkal lončiće.... nisam se sa tim susretal nikad. Jesam, ali na onom sa reduktorima.
Nek ti kolege koje više znaju objasne
 

Najnoviji postovi

Na vrh