• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,479
A kakve kotače imaju ornice za konjski plug? Gumene sigurno ne. I starinska kola s drvenim okovanim kotačima sam ko klinac vozil z kravicama. Jedino su na beciklinu bile gume🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Onda moraš do mene, imam istog takvog kakvog si opisao, osim ovo prvo dvoje, sve navedeno ima.

Dođi i vozaj se koliko ti volja 😁
Pazi da te ne iznenadim ;)

Na leru se neš dadelal na njemu ..ni kruha napapal..a kad te nakon 3 vure svaka koščićka zaboli post bu izgledal druģačije
Kaj se tiče 533 kabrio najvjerojatnije nikad. Takav se više ne rađa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Sam pazi iz inata se sa fičekom išlo u Rijeku na kavu i doma
Misliš na pokojnog Baha kaj je u BG išel za okladu i na kraju Figuara pripalil na sajmištu dok je još postojalo?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,676
Neki znanci radili na Željeznici. Htjeli su se kartati i cugati. Krenuli u Split i nazad i taman stigli drugi dan na posao!
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
U pravo to dolje kroz rupu podesi da ti odvaja 2stepen.
Podesio sam dole razmak na tvrdih 1,4 mm i malo se lakše ukopčava kardan ali još ne ide lijepo tj malo zakrči. Kod stisnute pedale osovina se nastavlja vrtjeti, govorim na prazno bez priključka. U kojem smjeru bi trebalo vrtjeti vijke i na koliko se točno podešavaju ? Ili da ostavim tako neko vrijeme ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,621
Točno idu na 1.4, a možeš ih i na 0 staviti samo onda imas jednostepeno kvačilo.
Bez brige atavi na 1mm.
Vijke trebaš otpuštati, znači uljevo.
 

Ivan_leda

Novi član
Tu od
21 Svi 2023
Poruka
1
Može mi neko objasnit zašto je crvena uvijek za 1 bar iznad bijele. Trebale bi biti na istom polju? Tj. na 5 bar kad rišlag ventil propusti zrak. Gledao sam oko kočionog ventila ali ne vidim ništa krivo. Prikolica koči sve normalno ali mi je sumnjivo zašto nisu na istom polju?
Isto problem i u mene ja sam zatezao crijevo od crvene kazaljke i ona se pomakla uvijek za jedan bar vece nego sto teba da bude , jesi li nasao rijesenje?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Manometar ne valja..da bi dokazao zamjeni crijeva na manometru..i drži kontra ključem kad stežeš /otpuštaš crijevo..
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Stavio vijke na 1,1 da nebi bilo previše. Međutim opet jedva ukopčam kardan. Nije mi jasno, od 2014. je bilo sve u redu sad odjednom nikako ne ide. Šta mi je činiti ?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,118
Da li kad stisnes kuplung a kardan je ukljucen, zaustavis kardan ili ne?

Na tim traktorima se i sa kuplungom tesko upali kardan, pa mozda bude do toga.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,405
Stavio vijke na 1,1 da nebi bilo previše. Međutim opet jedva ukopčam kardan. Nije mi jasno, od 2014. je bilo sve u redu sad odjednom nikako ne ide. Šta mi je činiti ?
Jesi li provjerio osovinice capica jesu li na svojem mjestu, jer zna se povući pa nikako nemože ravnomjerno odvojiti. Pokušaj prstima provjeriti da nema komada u samom deklu.
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Večer! Može info, molim vas. 539 ima motor m33 sa 2500 kubika. U prometnoj mi piše da ima 3330. Je li mi može netko išta reći o tome, da nije greška? Kako piše kod vas? Hvala svima!
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Znači da je njihova greška urađena kad sam bio na tehničkom nedavno. Ha dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh