• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
Ne mora - ako ti možeš to napraviti, sve uvijek zavisi od naše spretnosti. Moraš pogledati i probati, tako nešto. Mene su uvjeravali da na fergusonu ne postoji regler, a ja sam ih izvadio i sakrio jako puno... Oni i dalje vjeruju sebi, da ne postoji, jer ga oni vide...
 

Ljanmi

Novi član
Tu od
7 Lip 2023
Poruka
3
Pozdrav svima nov sam na forumu.
Imam pitanje u vezi traktora imt 533 koji je stojao 30 god otprilike u šupi inace kao nov je upalio sam ga radi perfektno i sve... Ali ima izgleda problem u kvačilu kada sam hteo da ga isteram ubacio sam ga u R i odmah je krenuo nisam čak i pustio kvačilo sta to znaci i sta moze da bude inace da ponovim stojao je 30+ god "garaziran.
Sada ne znam da li je zato parkiran ili da neće da" odlepi"lamela ili druk ležaj od stajanja.
Pozdrav.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Zaljepila lamela najvjerojatnije.
Ubaci ga ugašenog u 3 brzu, stisni kuplung i probajte ga za kotače malo cimati naprijed nazad. Možda se odljepi
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Zdravo! Procurila mi vodena pumpa na 539. Hiljadu joj bo ..je..em. Je li se stavlja dihtung i iza onog limića iza pumpe i ispred pumpe? Znači 2 dihtunga? Hoću morati skidati glavu kompresora? Hvala!
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
@Čava uzmi manual u ruke i pogledaj, a poslije ti @MUHA i drugi vrlo lako pojasne. Daj prvo sam pokušaj proučititi redoslijed elemenata u katalogu, prepun je Internet toga, molim te. Sve je to staro i prastaro, starije možda i od Biblije, nije traktorizacija započela s tim tvojim "prokletim" kvarom. Tako se i ti budeš najbolje "naučio"...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Dihtung ide samo jedan, između vodene pumpe i limića. Obrati pažnju da nije trul ili spigan pa da ti ne bude curilo ko meni na 549 da sam dva puta dihtal i bacal sumlju da pumpa ne valja ;)
Mislim da kompresor ne treba skidati, barem na 549 nisam trebal....
 

Čava

Član
Tu od
24 Tra 2023
Poruka
63
Ja volim i pitati i pročitati svu literaturu. Primjetio sam da razni majstori pristupaju različito. E a ja volim sve po školski i još bolje odraditi. Zato pitam da me nešto ne sjebe u koracima. Hvalaa svima na pomoći
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,708
@Čava pa evo da ti oduzmem "manevarski prostor", prvo prouči ovo na slikama, a onda navali s pitanjima, ;)
Pumpa 539.jpg
Pumpa 539 2.jpg
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Jesi li provjerio osovinice capica jesu li na svojem mjestu, jer zna se povući pa nikako nemože ravnomjerno odvojiti. Pokušaj prstima provjeriti da nema komada u samom deklu.
Koliko mogu prstima napipati nema ničega u deklu. Sad sam vijke podesio na 1,0 i kod upaljenog motora lijepo se ukopča kardan. Međutim, danas prikopčam prskalicu i kraj. Kardan se opet ne može ukopčati, krči li krči. Ugasim traktor, ukopčam kardan, upalim i idem prskati krumpir. Kad stisnem pedalu do kraja kardan stane. Imate li neku ideju ?
 

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Zdravo, trebao bih si mjenjat ulje na 533 s fiat motorom zanima me razlika između ulja ina super 3 i super 5 15w 40. Dosad je bilo super 3 ima li kakve razlike jedino mi se čini možda je malo dulji interval zamjene sa super 5. Hvala !
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Kaj se intervala zamjene tiče ja mislim da su ta dva ulja tu negde, skoro pa ista. Ako čezneš za duljim intervalom natoči mu INA Super Turbo.
I čuvaj tog Fiata, takvi se više ne proizvode, a ni dijelovi kakvi su u njemu.
 

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Bome da upravu si ima 6200 radnih sati i ide ko singerica, nije mu ništa teško samo treba polako s njim.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Nemaš brige, usudil bi se reči da su ferci sa tim motorima vječni. Jedino kaj na njima strada je da strga šarafe na konusno tanjurastom.
 

Bilogorac1

Član
Tu od
17 Stu 2020
Poruka
30
Da to mu je feler jedini, deda je pred jedno 20 let oral nekakvu zelenu gnojidbu i veli ja stisnem šperu a ono se čulo samo klonk.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Vjerujem da je tvornički limitirana ali večina za koje ja znam je sahranila konusno tanjurasti a motor nikad.
Pušu na odušak za čas ali onda tek idu najbolje
 
Na vrh