• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Neide sa dizalicom, isprobano još prošle godine, diže se cijeli traktor u zrak.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Probaj kontra.
Panj pod difetencijal, a dizalica u strop.
Koristi hidrauliku razvlačenje a ako ju nemaš cijev obavezno zaheftaj za dizalicu da ne iskoči i ne ozljedi te.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,299
Nemam pune ploče od betona tako da taj način ne mogu isprobati, i neda mi se riskirati da podižem strop ili nadvoj.
Dali bi išlo staviti stari kardan na osovinu i udarati macolom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako nema druge zakaj ne. Problem je samo kaj ga na taj način možeš pretjerati a i ležaj više trpi.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Kupio sam nove diode za alternator iskru i sada stare su bile na vijak a nove mi je dao na stopice i sada mi nije jasno za sta je ova 3 gdje se ona spaja 20230807_091839.jpg
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,814
Novi kolega @Eugen moj pozdrav.
Pišeš stare su diode bile na vijak, a dao mi je nove na stopice.
Gledaj, da si postavio fotografije tvojih dioda s obje strane, netko bi od nas reagirao.
Ti se sad upuštaš u popravak alternatora, zanima me kako misliš diode sa stopicama ugraditi na mjesto onih tipa na vijak?
Pitao si zašto je ona stopica, za kondenzator je.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako uspiješ kaj nabaviti u nekim malim manje poznatim dučanima možda i kupiš gde još kolko tolko kvalitetnu kardansku iz nekih starih zaliha.
Ovo razlike koje spominjes su od ducana do dučana.
Ona najniža je prva ruka, a sve ostale sljedeča.....
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Novi kolega @Eugen moj pozdrav.
Pišeš stare su diode bile na vijak, a dao mi je nove na stopice.
Gledaj, da si postavio fotografije tvojih dioda s obje strane, netko bi od nas reagirao.
Ti se sad upuštaš u popravak alternatora, zanima me kako misliš diode sa stopicama ugraditi na mjesto onih tipa na vijak?
Pitao si zašto je ona stopica, za kondenzator je.
Jednostavnije sam rijesio oso kupio novi alternator i aj zdravo 20230807_141544.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Mlad si jos i trčiš pred rudo.
Svaka ti čast na volji, a i na izgledu traktora ali nisi dobro napravil, trebal si malo pričekati. Možda postoji mogučnost (a vjerujem da postoji) ugradnje tog diodnog vijenca mada je i on upitne kvalitete..
Vjerujem da bi se neko smiloval i objasnil ti kak da ga ugradiš.
Sad je tak kak je, ovog starog Iskrinog metni na stranu i ako negde na nekom otpadu ugledas kojeg odmah ga kupi pa da od dva napravis jednog koji bu vjerno služil godinama.
 

Eugen

Član
Tu od
31 Lis 2020
Poruka
36
Ma oso kupio vidim nisu prave diode sta sad zovem u trgovinu veli nema te koje mi trebaju i sta sad pitam dal ima alternator ima reko eto mene nazad kupio stavio i eto a nekad kad budem imo vremena stari cu reparirat neka ga nek stoji uvijek sam cuvo orginalne stvari od ferge i kada stignem renoviram i kao novi
Hvala puno trudim se volim kad je sve tip top i po orginalu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
A jebaj ga sad. Po zakonu logike najskuplja bi trebala biti najbolja.
Ja osobno iz Masive ni hrđavu maticu jer kad god sam kupil obavezno sam vračal ili pripasival.
Znam da je i sa ostalim dučanima isto ali gledam da kupim u najbližem mogučem baš zbog tog povrata. Još ako me puste u skladište da si sam odaberem.... sreči nema kraja.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Ugradil sam par komada ove srednje cijene i zasad još niko nije imal problema,čak ni na ovom di je remenica za bočnu kosu još nije pojelo zube a traktor samo pokosi 20 rali godišnje. Početkom Prošle godine gledal u "lokalnom" dućanu gdje čovjek kupuje osovinu s natpisom Masiva po cijeni 340 kn,a u samoj Masivi je najskuplja u to vrijeme bila 280kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Remenica ima šelnu, pametni ju stegnu pa ni nemre pojesti zube.
Obično bude problem zato kaj svi teraju do kraja pa su im kardani isto poderani. Tu ni orginalne nisu dugo vozile.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
A kaj sa onim drugim remenicama kaj imaju rupu za m8 šaraf? Taj šaraf kak god stegneš opet dobi brzo lufta i kad je sve novo i osovina i križ remenice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Istina, nisam o njima razmisljal.
Pamtim one stare kad sam na njih patenterice del da mi lakše uzubi nije bilo otisaka, a ove danas... nedaj Bože da nokte ne obrezeš prije montaže.
Puno se birati nema kaj tak da....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
To sa šarafom je sranje i pojede kardan na bilo kojem traktoru koji ima takvu remenicu.
Šelna je zakon, na traktorima na kojima je složeno za nju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Nisam bas tak grdo htel napisati ali slažem se u potpunosti. Tesko sranje ali je stara kardanska pojela nekoliko remenica prije nego je nju pojelo.
 

Najnoviji postovi

Na vrh