• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 539 i 533

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,404
Ivan,,a što fali novoj hulahopki,, tek skinutoj,, ma šalim se, , po meni je najbolje kakvu pamucnu vrecicu staviti,,, a mogu i pamučne zimske duge gaće,,,
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Hahahaaa

Pa da zvuči čudno ali tako je...
E sad dal je presudilo pre-redovno Mijenjanje ulja i filtera
Termostat i antifriz
Ili pak kvaliteta jel ipak je on prva serija 80 godina....

Ali opet npr.
Ventili su samo jednom podešavani
Pumpa i dizne također samo jednom bile na provjeri

Moj je 533 bio savrsen dok nije tornado 40 stigo u dvoriste, 3.sezone posla pod beracem, turaza gas posto nema obrataja na kardanu za manje, i za te 3 sezone je motor poceo slinit i pusit na sipku, 3600 sati ima sad, i jos 1000 ak pozivi gladi bradu bez obzira sta se sve odrzava na vrijeme.
77g
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Ček, ček..pa on postiže 540 pri oko 1500 o/min motora.
Pa nisi ga trebal vrtiti iznad toga.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
517
Moj je 533 bio savrsen dok nije tornado 40 stigo u dvoriste, 3.sezone posla pod beracem, turaza gas posto nema obrataja na kardanu za manje, i za te 3 sezone je motor poceo slinit i pusit na sipku, 3600 sati ima sad, i jos 1000 ak pozivi gladi bradu bez obzira sta se sve odrzava na vrijeme.
77g
A mogao si s Tomom Vinkovićem brat kukuruz
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,530
Ja dok ruljim kukuruzu onda stavim staru hulahupku na taj tuljac od filtera i na kraju dana ju malo stepem od prašine.
.............
Ja sam nataknuo ovakav filter na cijev. Dođem kući ispušem ga i ajmo ponovo. Jer obično žena nema najlonke po ljetu.
IMG_20240831_110858.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Ako več mora biti neki predfilter i ako je ovakav kak Lee predlaže odgovarajuči, predlažem da Lijeska uzme K&N fi 76, a ja ga bum počastil ciklonom ili ti predčistačem od Ferca da to na nekaj liči, a ne kojekakve štumfe nalačiti i nagrđivati takvog ljepotana.....

Onaj držač pp aparata bolje da ne komentiram.... garant je mehaničar koji ga održava presretan kad se susretne sa takvim i sličnim kemijama, izgubi pol dana na skidanje dodatne opreme i usput podrapa majcu, hlače, jekne se u nekaj od toga sa ludarom....
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Moj je 533 bio savrsen dok nije tornado 40 stigo u dvoriste, 3.sezone posla pod beracem, turaza gas posto nema obrataja na kardanu za manje, i za te 3 sezone je motor poceo slinit i pusit na sipku, 3600 sati ima sad, i jos 1000 ak pozivi gladi bradu bez obzira sta se sve odrzava na vrijeme.
77g
Davno sam slagal jednog 533 motor generalno. Nakon toga je prodan i godinama bral kukuruzu s jednorednim beračem (neznam, ali mislim da je bil SIP).
Zna garant ZJ, od drek majstora.
Nakon toga je opet prodan jednom mojem prijatelju u čijem je vlasništvu i dan danas i još ne puše ko lokomotiva.
To sve je radil s jednostepenim kvačilom kakvo je i danas gore.
Poznavajuči tebe, a pozvajuči i ovoga koji je kod mene bral, ispada da se nesme drgljati na leru, a to ja uvijek i pripovedam ;)
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,728
Ček, ček..pa on postiže 540 pri oko 1500 o/min motora.
Pa nisi ga trebal vrtiti iznad toga.
1700-1800 jel je berac bio spor duplo nego dadin, to sam vidio kod njega prvi puta da imamo iste berace koji nisu zapravo isti i pred par godina sam ga ubrazavao na 2 tocke i sad radi ko sat.
Manje okretaja ga je gusilo, stopalo i dovodilo do pucanja nosaca i lanaca sto vrti lopatice, zato je morao biti veci gas na fercu.

H&S nisam mogao brati s tomom jel ga nemam, osim tog ferca kad je berac stigao on je bio jedini na gruntu.

MUHA, motor od cca 3000 sati koji je 77g sklopljen i nikad diran se nemoze usporediti s nanovo slozenim motorom, isto kao i da vuce t40 ili eka 3500 koji ima i manju zapreminu kosa i kolko je laksi od t40.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,220
Zetorboy, mojem 539 pocinje godišnji odmor dok krene berba kukuruza.
On polako vrti beraca na 1500 okretaja motora i tu nema ni najmanje napora i naprezanja za njega.
Od 6:00 do 10:00 nabere dvije prikolice i dalje pociva.
A njegov stariji brat to sve dovuce doma i jos umjesto njega, ostatak dana, vuce cisternu.

Evo i malo sličica od tih raboti..




No, kaj sam htel reci, mislim da berač nemre nikakvu štetu napraviti traktoru ako je s motorom sve u redu i ako sve radi kak se spada.
Tak da taj 533 kaj je za skoro 50 god starosti napravil 3000 rs i da ga je berac u 2 god branja koštal života, to mi baš nije jasno.

Moji 539-ke naginju svaki prema 10 tis. rs i još ne daju znakove da bi se predali, tak da..
 

Najnoviji postovi

Na vrh