• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Meni nijedna zima nije dosadna, pa ni ova. Opet pokušavam oživjeti jednog pokojnika...
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Lepo je to ako imas vremena,nije ni meni dosadno kuca poso,poso svinjac,svinjac njiva I tako
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pa roto pumpu je barem lako odzračiti, odšerafi se jedan lajtung koji ide prema diznama od boš pumpe i makina pali unutar 30 sekundi provjereno ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Tak je Petretic, ja nikad nisam imal problema kod odzračivanja roto pumpi. Samo ju treba dobro odzračiti i mali mora upaliti kad probije naftu do dizni.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da to sve štima, nije mi prva puta, ali dok pumpam na AC pumpi gorivo nikako ne dolazi do iz lajtunga.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Ali ti gorivo AC pumpom ni nemožeš nabiti da ide na lajtunge.
Ti drukaš i odzračuješ na ona dva šarafiča ključ 8 (odzračuješ samu pumpu i hidrauličnu glavu), nakon kaj tu ide čista nafta otpustiš lajtunge (ključ 19) i alnasaš dok gore ne počne špricati nafta. Gas mora biti pun. Stegneš lajtunge i pokušaš upaliti.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Evo MUHA je pojasnio. Kada si pisao da baca dim na auspih mislio sam da si probao otpustiti lajtunge pa alnasovati, ali ako si samo na AC pumpi drukao... Zato nisi mogao ni dobiti da krene špricati na izvode za dizne jer nije đabe AC niskotlačna, a narodna 'Boš' visokotlačna.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Curi ulje na ovoj rupici ispod sajle za okretaje i to najvise kad se ugasi traktor, radi se o 542?

23043
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Skini sajlu, i poklopac kojeg drže ta 4 šarafiča M8.
U poklopcu se nalazi semerig, njega zamjeniš i gas dalje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Lepo je to ako imas vremena,nije ni meni dosadno kuca poso,poso svinjac,svinjac njiva I tako
Vreme nije problem, ono prolazi na ovaj ili onaj način.
Mene svinjac ne zanima. Ali bolje imati posla s životinjama nego s ljudima....

Ja kad imam volje ševkam neke druge stvari i od kad sam se ljudi rešil, a primil ovih zanimacija meni je odlično.
Svako od nas kad tad shvati kaj ga opušta ;)
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Ma znam i ja šta me opušta ali ne može se to uvek ostvariti, pošto na poslu radim sa ljudima a među njima ima svega i svačega i svega mi je preko glave svinjac i pogotovo njiva su mi banja za živce
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Probao sam danas i šlepom, ne funkcionira.

Probat ću mu malo cockpita u usis špricnut.
To sam i ja napravil pa mi je razbilo motor...:rolleyes::rolleyes:

Nestalo nafte, natočio, prezračio pumpu onda verglam i da mu malo pomognem pustim par kapi benzina u vazdušni kolektor. Motr teško upali in izbacuje ulje - puno ulja...
Sada sam razklopio motor na kojem je bila prošle godine napravljena komplet generalna. Uništilo dihtungu in odlomilo klipove - onaj dio između karika, Primetio sam da su bile i karike okrenute - poravnane, na svakom klipu barem po dvije, predpostavljam da je to napravilo več prije, pre loma klipova

Zbog čega se okrenu karike? I koje klipove kupiti i gde?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Karike je najvjerojatnije okrenula kompresija jer su imale lufta u utorima. Ako si radil generalku pred godinu dana ja neznam kak je moglo več toliko razbiti klipove. Najvjerojatnije su bili loše kvalitete.
Kaj da kupiš u današnje vrijeme je stvarno teško pitanje na koje ja odgovora neznam. Bilo kaj samo da nije indija ili kina ako uspiješ gdje naći.
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Karike je najvjerojatnije okrenula kompresija jer su imale lufta u utorima.

Klip, košuljica, kariki, glava... sve je bilo novo, zašto jih je okrenulo nemem pojma, valda nema novi klip previše lufta? Osjetilo se da pomalo gubi snagu in počeo je "disati" ali ništa strašno.
Klipove je razbilo u momentu kad sam ga htio upalit pomoču benzina :cautious:

Verovatno ču potražit nove klipove od Perkinsa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,968
Nije ni kinesko sve da ne valja, ali danas možeš kupiti sklop motora za taj motor za 200 kuna, možda do 250 kuna, a 50 kuna dobiješ kad ideš na kilu prodavat.....
Pa ti sad biraj
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Nije toliko bitan novac kolko je bitno vreme da se sve to razklopi i ponovo sklopi, više me zabrinjavaju karike zašto se okreču, da ne bi ponovo...
 

diarez

Novi član
Tu od
19 Lip 2017
Poruka
9
Sastavio motor sa kipovima i karikama od Perkinsa, sve novo.
Sad mi je preglasan, čuje se metalni zvuk. Okrenuo bošpumpu ali još uvjek.
Kad sam slkapao kipovi su bili iznad razine bloka manje od propisa.
Razmišljam, da mu malo oduzmem kompresiju da podložim dizne sa još jednom podloškom?
Ima neko ideju kako ukloniti to "razbijanje", bez, da ponovo skidam motor?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Hoću si stavit ram i polukrov neki na 540, imate neke slike vi koji imate da vidim kako je to odrađeno?
 

MarioM

Novi član
Tu od
17 Lip 2020
Poruka
1
Dobar dan. Zanima me ima li razlike u malčiranju s 539 i 540 pošto imaju isti motor. 540 ima ta 3 ks vise ne zna da li se to osjeti , radi se o malčeru ne roto malčeru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh