• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Neznam dali bi toga bilo posebno za kupiti, to se podlaže po potrebi. Ja nisam nikad naišel na uništenog da bi trebal drugi.
A ni kompletni volan danas nije skup tak da ako ne nabavite.... ili rabljeno nabaviti.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,915
Taj dio se ne može poderati, meni na 539,pukli šrafi koji ga drže. To se podešava dodavanjem ili oduzimanjem "žilet" pločica.
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Prije par godina majstor je njih kupil. Tada je bilo na tržištu. Sada nema. Taj volan je stajo godinama bez masti i taj klin je jedan iskočil. Sada taj volan ide na remont. Puži vreteno nemaju lufta.Kučište cijelo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Fala puno, a zakaj me to zanimalo kroz par dana kad bu sve gotovo😉mušterija je prezadovoljna poslom samo kaj je vidla kak traktor izgleda👍🚜🚜🚜🚜🚜🚜🚜🚜😇🤗🚀🔧🛠️
Prošlo više od par dana, jel gotovo?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,977
Nabavil sam ti veču čašu ako je ova koju smo mjerili premala

20210424_195155.jpg

20210424_195243.jpg
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Jel ima netko za prodati alnaser za 540 ili ako nema koji novi uzet? Kupio sam onaj za 600 kn, to je smeće kakvog nema...
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ajmo malo o hidraulici na ovom čudu. U uputstvu veli da bi mu najviše tona smijela biti u transportu.

E sad, mene zanima podizna moć tog hidraulika, npr. Imam prskalicu MIO 612 odnosno 600L, +-200kg nek' je sama prskalica, to bi trebalo biti cca. 800kg, ali, kad natankam cca. 400L vode, nemože dignuti prskalicu. Čuje se sigurnostni ventil da propušta. E sad, traktor je fes star, hidraulik je već neprecizan i trebalo bi ga podesiti jer pod većim opterećenjem kucka itd, ali zahebavanje s tim dolazi u obzir samo ukoliko bi sa remontom dobio to da nosi punu prskalicu, jer mi inače služi samo za malčiranje vinograda, kultivaciju i teranje prikolice, al' to ionako kad zakačiš klin nema veze s hidraulikom više I kipanje odradi bez problema.

E sad, pošto propusti na sigurnosnom, mislim da tu pomoći nema, nego je realno njegova podizna moć 600 - 700kg?

Dali bi prebrtvljavanje, izmjena o-ringova, eventualna izmjena nekog od dijelova i podešavanje onih polugica išta pomoglo u vidu toga ili bi bilo uzalud vam trud svirači?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,094
Ajmo malo o hidraulici na ovom čudu. U uputstvu veli da bi mu najviše tona smijela biti u transportu.

E sad, mene zanima podizna moć tog hidraulika, npr. Imam prskalicu MIO 612 odnosno 600L, +-200kg nek' je sama prskalica, to bi trebalo biti cca. 800kg, ali, kad natankam cca. 400L vode, nemože dignuti prskalicu. Čuje se sigurnostni ventil da propušta. E sad, traktor je fes star, hidraulik je već neprecizan i trebalo bi ga podesiti jer pod većim opterećenjem kucka itd, ali zahebavanje s tim dolazi u obzir samo ukoliko bi sa remontom dobio to da nosi punu prskalicu, jer mi inače služi samo za malčiranje vinograda, kultivaciju i teranje prikolice, al' to ionako kad zakačiš klin nema veze s hidraulikom više I kipanje odradi bez problema.

E sad, pošto propusti na sigurnosnom, mislim da tu pomoći nema, nego je realno njegova podizna moć 600 - 700kg?

Dali bi prebrtvljavanje, izmjena o-ringova, eventualna izmjena nekog od dijelova i podešavanje onih polugica išta pomoglo u vidu toga ili bi bilo uzalud vam trud svirači?
Prijatelju, bitno je i koliko je teret udaljen od poluga (zakon poluge), ali ti to sve dobro znaš:). Ne vjerujem da će dizati preko 600 kg i to mu je puna kapa, a tuckanja pumpe koliko voliš.
 

Najnoviji postovi

Na vrh