• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Da, nisam napisao ništa o udaljenosti tereta od poluga jer znam da je faktički nemoguće da on to može dići, ali malo teorteski prodiskutirati ne škodi, a možda se nešto i nauči 🍻
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Ljudi takve prskalice nose sa 539, a da on ne moze? De, dobro je...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,370
Ak 539 nosi 800 kila na hidrauliku onda mu treba dić spomenik
Moj ne nosi toliko, ali ga budem del pred hižu kao spomenik gda dojde vreme za to (za cca 20-30 let). Mislim da bude još takvih (kolega Kupljenec, IvanKC....):)
Ovi gore spomenuti možda nose takvu prskalicu, ali praznu ili polupraznuo_O Svaka čast izuzecima.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Eto kod mene u selu... 539, utezi naprijed, MIO prskalica 600 litara. Prednji tockovi se samo kotrljaju, ali ide.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Da, toga ima i kod nas i ide.. krv i suze, ali ide.
Naravno utezi obavezni, a i ovisi kakva je prskalica, odnosno ono o čemu se piše tu udaljenost, 500 litara ove plave su svakodnevica kod nas za 539, samo ih je teže nosit zbog kačenja daljeg, Agromehanika i Mio i slične su tu u prednosti.

558 je kod nas nosio tonu.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nose I ovdje, ali nijedna nije puna 😅 😂
Ali ako kažete da 539 nosi punu... Hebem ga ja, mora i ovaj onda moći. Mada mi je to malo sumnjivo.

A glede utega, ima nosač od ove godine i utege, tako da nebi trebao biti problem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,975
Nemojte brkati podiznu moć na krajevima poluga i ono kaj može nositi.
Ak je hidraulika ispravna, taj teret mora s lakoćom podići.
Ak je krak prevelik, teret ostaje na tlu, ali zato ide prednji kraj u zrak.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,337
Pa ne samo prskalice, idu tu kod nas i psk 4 sa gnojivom i svašt nešt, tako da kak kaže ZJ hidraulik dići mora dok ga riješiš, dalje je stvar kak to nosit..
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Ehh, u teoriji bi to bilo tako, samo uvijek praksa šteka, ali ajde, reći ću da ste me uvjerili pa se budem bacio na raskopavanje :cautious::ROFLMAO:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Podizna moč tog hidraulika je 160 bara tlaka u cilindru, a dalje je sve stvar matematike i fizike. Uteg koji mora podiči je dimenzija 6100 mm x 7630 mm zakopčan za krajeve poluga udaljen od krajeva poluga 3425 mm i težak 270 kg
Razlike koje vi spominjete, jedan može, a drugi ne može dolaze od začepljenja ili zaštekanosti sigurnosnog ventila, a on obično zašteka zbog neupotrebe pa može punoooo punooo više.
Kak god bilo, na tom koji može ja bi oprezno sedel na sicu da me nebi diglo u visine kad poskoči preko neke grabe i poklopac pukne na pol.

Veča podizna moč ovog hidraulika se dobije ugradnjom dodatnih cilindara i onda nema brige, samo utezi napred i krkaj kolko gume mogu nositi.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,549
Jel to isti hidraulik kao 549? Moj nosi 600l 12m IMG_20210416_130500.jpg
Edit: Ops, objavio sam ovo a nisam primjetio da ima još cijela stranica postova čiji se bolje diže🤣
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Ajmo malo o hidraulici na ovom čudu. U uputstvu veli da bi mu najviše tona smijela biti u transportu.

E sad, mene zanima podizna moć tog hidraulika, npr. Imam prskalicu MIO 612 odnosno 600L, +-200kg nek' je sama prskalica, to bi trebalo biti cca. 800kg, ali, kad natankam cca. 400L vode, nemože dignuti prskalicu. Čuje se sigurnostni ventil da propušta. E sad, traktor je fes star, hidraulik je već neprecizan i trebalo bi ga podesiti jer pod većim opterećenjem kucka itd, ali zahebavanje s tim dolazi u obzir samo ukoliko bi sa remontom dobio to da nosi punu prskalicu, jer mi inače služi samo za malčiranje vinograda, kultivaciju i teranje prikolice, al' to ionako kad zakačiš klin nema veze s hidraulikom više I kipanje odradi bez problema.

E sad, pošto propusti na sigurnosnom, mislim da tu pomoći nema, nego je realno njegova podizna moć 600 - 700kg?

Dali bi prebrtvljavanje, izmjena o-ringova, eventualna izmjena nekog od dijelova i podešavanje onih polugica išta pomoglo u vidu toga ili bi bilo uzalud vam trud svirači?
Ja ti ugradnju seta za reparaciju pumpe za IMTovu hidrauliku ne bi preporučil jer sam se ja opekal kad sam s ocem razglabal jel da metnemo novu ili taj set pa sam moral dva puta rastavljati tj. 3, jest da se radi o 560 ali simptomi su gotovo isti bili, moj 549 je jednom prilikom Holder špricu od isto 600L(mislim da je to kilaža slična ko i tvoja mozda malo teža) punu do čepa uspil podiči na leru doduše tak špricat ni bilo u mogućnosti jer je prednji kraj po ravnom pasal nebeske poljane kod kretanja, a oni ja mislim imaju iste pumpe samo je u promjeru podiznog cilindra možda razlika tak da nema govora da ne diže.
Al probaj prvo promjeniti gumice na vertikalnoj cijevi tu zna biti problem da oce slabo dizati, mogal bi i klip i cilindar biti loš.
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,383
Ja sam u 560 ugradio TAFEovu pumpu od 2000 i neš sitno kuna i mislim da ima gumice u sebi od kakvih možda 13.5 kuna tak da cijena opravdava kvalitetu ipak 😂
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh