• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 540

  • Temu pokrenuo ferari 540
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Isti da, Modeli sa Fiatovim motorima su kaj se motora tiče bolji.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,778
Covik mi je rekao da to je isti motor ko u 539
Moj skromni dodatak, mojem ranijem komentaru, išao sam potražiti i pogledati taj "oglas i slike":

Traktor nije očuvan, nego je bombardiran, vidi zaokruženi, gornji dio haube:
1.jpg
Traktor je nemarno pripremljen za prodaju, poziciona svjetla u farovima moraju biti "u dnu fara", traktor nema na prednjoj strani blatobrana (ima prazna mjesta) bijela radna svjetla, lampice s poteznim prekidačima (cuk šalterima). Sad ga tek vidim, pa da ne popravljam sliku, na zaštitnoj mrežici, maski ispred hladnjaka nije pravi znak za te traktore.
2.jpg
3.jpg
Traktor je aljkavo i slabo pofarban, obojan.
4.jpg
I s ovog kuta gledanja se vidi gurtna koja fiksira tapecirani, neorginalni naslon na sjedište za traktoristu. Sjedištu nedostaje i rukohvat, prstohvat za podešavanje nosivosti, kilograma vozača...

Ovo sam ti samo ukazao da vidiš, da "moraš" imati nekog pokraj sebe, tko vidi i zna više od tebe, ako ideš u avanturu kupovanja nečeg takvog. Ja sam ti samo ukazao na malo estetike i na "lampice", a zapravo bitan ti je motor, mjenjač, kuplung, hidraulika, kočnice...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,143
Moj jedini savjet ti je da ne kupiš na novo ili ti ga ponovno farbani traktor.

Kako veli Plus, ovaj je loše pofarban, a i oni koji su dobro pofarbani, ta farba može puno nedostataka sakriti, koji budu za kratko vrijeme dosli na vidjelo.

Bolje da kupiš i sa losijom bojom, ali da je original, pa dok riješiš sve mehanicke nedostatke, lako ga onda pofarbas, ako patiš na boju.

Ja trenutno gledam traktore do 100 ks i novo farbane odmah otpisujem, te oglase necu ni otvarati.
A kako mi se cini, pošto sam dosta kratak sa živcima i natezanja oko polovnih mašina, da bude na kraju prevagnul novi traktor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Teško bu nači dobar i održavan takav traktor jer niko ga nije čuval pod zvonom godinama da bi ga sad poklonil... večina ih se naradila i sklepana kak je ko mogel i znal.
@Ivan KC hočeš reči da nebi rado bil ponosan vlasnik ovog kojeg sam ja farbal?



 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,020
Može...... ako je tvoj ključ negde gde si ja morem jajca nasoliti i mora zatvarati minimalno 25 kvadrata :ppozdrav:
 

Atppt

Aktivni član
Tu od
10 Sij 2021
Poruka
258
Moj skromni dodatak, mojem ranijem komentaru, išao sam potražiti i pogledati taj "oglas i slike":

Traktor nije očuvan, nego je bombardiran, vidi zaokruženi, gornji dio haube:
View attachment 69065
Traktor je nemarno pripremljen za prodaju, poziciona svjetla u farovima moraju biti "u dnu fara", traktor nema na prednjoj strani blatobrana (ima prazna mjesta) bijela radna svjetla, lampice s poteznim prekidačima (cuk šalterima). Sad ga tek vidim, pa da ne popravljam sliku, na zaštitnoj mrežici, maski ispred hladnjaka nije pravi znak za te traktore.
View attachment 69068
View attachment 69066
Traktor je aljkavo i slabo pofarban, obojan.
View attachment 69067
I s ovog kuta gledanja se vidi gurtna koja fiksira tapecirani, neorginalni naslon na sjedište za traktoristu. Sjedištu nedostaje i rukohvat, prstohvat za podešavanje nosivosti, kilograma vozača...

Ovo sam ti samo ukazao da vidiš, da "moraš" imati nekog pokraj sebe, tko vidi i zna više od tebe, ako ideš u avanturu kupovanja nečeg takvog. Ja sam ti samo ukazao na malo estetike i na "lampice", a zapravo bitan ti je motor, mjenjač, kuplung, hidraulika, kočnice...
Pa traktor je star 40 godina
Pa kaj očekujete da ga je držav pod staklenim zvonom do sada. Nađi nekog ko se malo bolje razumije u motor,getribu/ hidrauliku i ako je ok kupuj. Nijedan nije u cvijetu mladosti!
A da kupiš novi iz dućana neki na forumu če mu pronaći manu (tak da nebrini previše)
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Koliko valja ko u muhe u takvom stanju?Odustajem oko ovog 540 jer je cili izlupan i pofarban na brzinu za prodaju a i u selu nema ovih vec manje vise svi imaju ili 533 ili 539
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,143
Teško bu nači dobar i održavan takav traktor jer niko ga nije čuval pod zvonom godinama da bi ga sad poklonil... večina ih se naradila i sklepana kak je ko mogel i znal.
@Ivan KC hočeš reči da nebi rado bil ponosan vlasnik ovog kojeg sam ja farbal?



Toga se nebi bojal kupiti, kad znam da je prije farbanja mehanika složena u dlaku.
I da boja nema ulogu brtvljenja, da ne tece ulje na svakom spoju van, ko na puno njih.

Pa traktor je star 40 godina
Pa kaj očekujete da ga je držav pod staklenim zvonom do sada. Nađi nekog ko se malo bolje razumije u motor,getribu/ hidrauliku i ako je ok kupuj. Nijedan nije u cvijetu mladosti!
A da kupiš novi iz dućana neki na forumu če mu pronaći manu (tak da nebrini previše)
Evo mojega staroga 42 god, koji nikad nije bil pod staklenim zvonom i ima skoro 9000 rs.
Prva boja, nikad ništa farbano, i nikad ni jedna lampa na njemu razbijena ni lim oguljen.
Može se stroj ocuvati, samo dok rukovatelj ima bar malo bibera v glavi.
20220428_164003.jpg
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
stara priča , ako je farban nešto se skriva , ako nije zašto nije spuštaj cijenu .Još se više bojim onih koji u 40 godina nisu ništa popravljali .
takve mudrijaše navek netko nasadi ..i tetec i cinober su gacali isto blato kak i dudek a dudekica je bila vekša dama od svih ostalih vu selu

edit

od svih pregledanih imt traktora na indexu najviše mi se sviđa ovaj

edit 2
kolega mi se zaljepio za ovo , prije par dana , sjebo je gležanj i htio je da mu idem po njega , brzo našao sam izgovor ..ima zločestu babu
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
i lik kaže da prednje gume imaju 50 % profila , bože mili da li ima ovdje netko da govori istinu?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,143
Na ovom mojem je puno toga popravljano, u biti skoro sve osim samog motora, tj sklopova, to je jos sve original na njemu, nikad glava nije skidana.
Al to se sve razdrlo od rada, a ne od lošeg odrzavanja i nepažnje.

Ja recimo nikad nebi čovjeku skidal cijenu zato što traktor ili neki stroj nije friško pofarban.
Ali mora biti sve na svojem mjestu, znači ništa povijano, stuljeno i spovareno, na to sam alergičan.

Na tom starom 539 je motor hrđav, ali nije mastan, i nikad ga ne budem pofarbal.
Limarija je još u super stanju, s obzirom na njegovih 42 god provedenih večinom u gnoju i prašini.
20220428_194713.jpg
20220509_202425.jpg
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Koja je razlika izmedu tanke i debele spere ili blokade kako kazu?Neki cak i nemaju?Jedan mi prodava 539 iz 88god bez spere
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Razlika je kako je izveden sustav ukapčanja. Kod debele špere je ukapčanje preko kandži, a kod tanke su štifti. Kandže su puno pouzdanije i manje se kvare pod uvjetom da se špera pravilno koristi. Tanka špera je loša i rijetko gdje radi. Špera je od velike koristi, ali to ovisi za što ćeš traktor koristiti. Npr. kod oranja se špera koristi često. Ja ju obično koristim čitavo vrijeme kad orem. Kod mene je na IMT 539 debela špera.
 

tonci

Član
Tu od
2 Tra 2015
Poruka
45
Sto kad ju ukljucim ona onda ravnomjerno vrti oba kola? P.s dal ona moze se i naknadno moze ugradit ako traktor nema ju?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,128
Predlažem ti da na you tubeu pogledaš klipove pod nazivom kako pravilno koristiti blokadu/šperu na IMT-u. Bude ti puno jasnije jer ima tih filmića u kojima se to dobro pojašnjava.
Naknadno ugrađivanje je moguće, ali to nije isplativo s obzirom što sve treba mijenjati. To će ti bolje objasniti naši prokušani majstori. Nadam se da će se javiti. Najbolje je kupiti traktor koji ima ispravnu debelu šperu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh