• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,242
Varen blok, curi ulje na radilici na oba kraja, spojnicka, pumpa vode, kugle volana, kolijevka....i pogodite kaj jos.....kad sam ga zval je imal papire a sad ih ipak nema....
I koliko para takav ?
 

imt542deluxe

Novi član
Tu od
17 Pro 2022
Poruka
2
Pozdrav, zanima me je li imao tko problema pri paljenju traktora( radi se o imtu 542).
Nakon okretanja ključa za paljenje nešto škljoca , ali ne vergla. Je li to moguće ako je otkazao osigurač ili alnaser?
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Bilo je već govora o takvim problemima. Kreni prvo od klema na akumulatoru i kablova. Kolega ,@plus je objasnio, u jednoj temi, kako provjeriti.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Imat ces problema sa prednjim nosačima koje budes moral iz nule radit.
Straga bi morala odgovarat jer su u suštini svi isti od iza(533, 539, 540, 542, 549).
Kaj se tiče širine haube mislim da bi to moralo prolazit, samo ces se morat poigrat sa limarijom da je zatvoriš oko haube...
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Onda super jer prednje nosace imam od prije jer je bila rađena kabina na njemu.Bitno da iza to legne.
 

Kicho

Novi član
Tu od
12 Lis 2023
Poruka
3
Pozdrav svima, prije tjedan dana sam stavio novu pumpu vode i vidim da malo curi na donjem crijevu. Na slikama se vidi da se voda skuplja na gornjem rubu tog crijeva. Crijevo sam maksimalno navukao na pumpu, a šelnu prvi put stavio malo više nego što sad stoji. Već na probnoj vožnji je voda lagano curkala i mislio sam da je šelna previsoko (reko možda šelna ne drži 100% jer donja cijev pumpe ide u konus) pa sam ju spustio malo niže, ali nema promjene.

Pumpa je iz Tešnja, reklo bi se original (koliko može biti), pazio sam pri stavljanju na sve detalje, a novi limić i pumpu sam namazao silikonskom masom za visoke temperature i ostavio 24 sata da se stvrdne prije dolijevanja antifriza. Sve šarafe i šelne sam dobro stegao, sva crijeva i šelne su nove. Nigdje drugdje ne curi, osim na tom donjem crijevu. Ima li netko sličnih iskustava? Koji je mogući razlog curenja? Hvala unaprijed na odgovorima!

pumpa-1.jpg pumpa-2.jpg pumpa-3.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,042
Šelna ti je prenisko.
Znam da je bila više ali trenutno je prenisko.

Crijevo je kolko vidim novo?
Jel tesko išlo gore ili je bilo labavo?
Dali si ga sa čim podmazal prije ugradnje ili si ga na suho nagural gore?
 

Kicho

Novi član
Tu od
12 Lis 2023
Poruka
3
Zarotiraj jednu šelnu u odnosu na drugu, to bi mogao biti uzrok.
Probat ću.

Šelna ti je prenisko.
Znam da je bila više ali trenutno je prenisko.

Crijevo je kolko vidim novo?
Jel tesko išlo gore ili je bilo labavo?
Dali si ga sa čim podmazal prije ugradnje ili si ga na suho nagural gore?
ISPRAVAK: šelna je prvi put bila više, za cca širinu šelne. Crijevo je novo, išlo je teško ali malo sam podmazao antifrizom i onda je išlo normalno.

Nadam se da nije pumpa.sprungirala...
Što je to? Pumpa je skroz nova...
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,921
Ja ne vidim točno na slikama,dal' curi ispod remanice,ili ispod crijeva. Ako je ispod remenice onda pumpa ima tvorničku grešku. Ono drugo se riješi kako je @MUHA opisao.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ne mogu baš puno spustiti, možda za pola širine šelne. Crijevo je novo, išlo je teško ali malo sam podmazao antifrizom i onda je išlo normalno.
Da si podmazao sa istim onim silikonom i stegnuo, ne bi curilo sigurno
 

Kicho

Novi član
Tu od
12 Lis 2023
Poruka
3
Da si podmazao sa istim onim silikonom i stegnuo, ne bi curilo sigurno
Ma nisam htio silikonirati zato da mogu kasnije skinuti crijevo ako zatreba, ali nije loša ideja.

Dodati ću još jednu šelnu gore na vrh crijeva, pa će ukupno biti 3 šelne na crijevu :unsure:

Ako ne pomogne, skidam crijevo i stavljam silikon.

Što se još može probati?
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,002
Kupiti drugu pumpu koja ne pusta.

Najbolja selma je drot selna. Ak ona pusta, onda nekaj gadno nije u redu s pumpom
 

Najnoviji postovi

Na vrh