• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

imt542deluxe

Novi član
Tu od
17 Pro 2022
Poruka
2
Pozz, zanima me ima li tko iskustva sa motorom m34 stavljenim u imt 542 stari tip?
Je li isplatljivije ubaciti jaci motor (npr. od imt 558) ili napraviti full generalno uređenje motora?
 

Gajan

Aktivni član
Tu od
27 Sij 2018
Poruka
186
M34 motor i jest od 558 i 560 traktora.Po meni je bolje uraditi svoj generalno.Nema prepravki i peripetija,uzmi kvalitetnije djelove i uradi svoj motor.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja sam isto za opciju ostati na M33, da se ugraditi i taj jači motor ali to iziskuje hrpu preinaka i nemogučnost izlaska na cestu jer nema šanse ga registrirati.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Pozz, zanima me ima li tko iskustva sa motorom m34 stavljenim u imt 542 stari tip?
Je li isplatljivije ubaciti jaci motor (npr. od imt 558) ili napraviti full generalno uređenje motora?
Za taj traktor ti je najbolja opcija ak već trebaš malo više snage pokušat pronać motor od 549 tj. DM33, ugradnja je gotovo na šeraf jer je blok motora isti ko na 542 tj. ko M33 motor, za tu težinu nepotreban jači motor po mom mišljenju, a na tehničkom te može skužit jedino po zvuku ili da se zavlači pod haubu da vidi oznaku motora na poklopcu ventila ...
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,552
A tko će to gledat, pogleda ti svjetla, zaletiš se i zakočiš, proklimaš volan lijevo desno i ako je sve ispravno pičiš.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Nebu gledal najvjerojatnije niko, ali ako vidi da je hauba nadoštukavana onda se bu malo dublje zagledal ;)
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,552
Ma ja kažem ako ostane na 3 cilindra ali DM, neće nitko ništa, na 4cyl swap bi mogli.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,060
Nebu gledal najvjerojatnije niko, ali ako vidi da je hauba nadoštukavana onda se bu malo dublje zagledal ;)
Ne treba ga ni zagledati... Čuje se.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ko bu ga čul, ovi balavci kaj ni neznaju kak traktor zgleda a kamoli kakav motor ima gore ili s koje strane mu je auspuh......
Pa nije to Tomos da svi sve znaju o njemu i odmah vide kaj nije orginalno 🤭
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Pa nisu baš svi kontrolori na TP-u idioti...
Nisam ja to ni rekel, ali svašta prolazi kaj se traktora tiče. Naročito na selskim takmičenjima ;)
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Isao sam gledati jedan 542 i skuzio da ima speru, kompresor i jednostepeni kuplung

Kardan se normalno usaltava i gasi stiskanjem kuplunga ali se ne zastavlja kad stisnes kuplung.
Ne vjerujem da je to normalno vec mislim da je kuplung u banani.
Traktor je 1987.g.
Molim vlasnike da mi pojasne da li bi trebalo biti kao na imt 539 sa dva stuonja kuplunga ili nesto drugo.
 

CetojevicM

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2015
Poruka
123
To sa zaustavljanjem kardana moras provjeriti fizicki znaci kad stisnes kvacilo kardan treba izgubiti pogon, nek neko drugi proba nesto prisloniti na kardansku osovinu dok je kvacilo pritisnuto, vrlo lako se moze desiti da ce stati, ukoliko stane sve je ok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Kardan se normalno usaltava i gasi stiskanjem kuplunga ali se ne zastavlja kad stisnes kuplung.
Nemoguča misija, moral bi barem malo osjetiti podrhtavanje na ručki kad uključuješ kardan.
Kolko ja znam 542 sa jednostepenim ne postoji, jedino može biti da je neispravan drugi stepen.
Kad stisneš kvačilo do kraja trebal bi i hidraulik stati, a pogon kardana je preko pumpe hidraulika... pa provjeri i to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako je samo neispravno kvačilo ne moraš zbog toga odustati.
Razlog više za prodavaču izbiti koji €, a možda treba samo poštelati.
 

ROADRUNNER

Iskusan lik
Tu od
17 Stu 2013
Poruka
1,065
Varen blok, curi ulje na radilici na oba kraja, spojnicka, pumpa vode, kugle volana, kolijevka....i pogodite kaj jos.....kad sam ga zval je imal papire a sad ih ipak nema....
 

Najnoviji postovi

Na vrh