• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Nije normalno ali je pravilo na velikoj večini tih motora koji imaju špagu umjesto semeringa.
Riješi se problem kod zdravog motora izmjenom špage ali dugo ne traje.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Za izmjenu špage se skida remenica? A zadnjoj strani kod zamajca je isto špaga, ako je i na prednjoj? Od koje godine su poceli ugrađivati semeringe umjesto špaga?
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
napred je semering. da skida se remenica. iza kod zamašnjaka je špaga. špaga je zajebana. moraš ju namakat prvo u motornom ulju bar 24 sata. meni stajala ,kada je otac odlučio promijeniti 533, godinu dana u ulju. kada sve raskopaš i lepo očistiš onda kreče zabava. žileta ti je glavni prijatelj. prvo staviš pa pritegneš onda gledaš kako stoji onda ako treba sa žiletom malo odrežeš i ponoviš postupak.
 

korisnik2508

Član
Tu od
24 Kol 2010
Poruka
119
Da, sada si me podsjetio. Kada sam radio u jednoj mehanickoj radioni, pitali me majstori sto znaci kada je na Rusu (mtz-82) kuciste zauljeno. Odgovorio sam kako je brtva propustila. Rekli su to znaci da jos ima ulja, nije dobro kada je suho kuciste.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Kako rastaviti jos automat ovaj od iskre naravno ako je moguce jer mi se pojela glava od plusa pa nece paliti
 

Prilozi

  • 20210719_123417.jpg
    20210719_123417.jpg
    45.5 KB · Pregleda: 18

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Raspertlaš ga ovdje kod bakelitnog dijela, pa lemilicom rastopiš cin koji soaja start klemu s namotom i polako ga otvoriš. Dalje buš znal...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
cca 100 kuna je novi. Nije ga problem rastaviti, problem je kaj nakon rastavljanja nemaš kaj u njega deti jer se podere i čekić i nakovanj.
Jedino ako imaš od čega napraviti nove kontakte.
Naravno, i problem ga je nazad zapertlati da voda ne ulazi u njega, ali tu diht masa odigra glavnu ulogu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Antoš, Ferenčak, Hubzin promet, Sekra... Masiva ima Turke
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Ko rijesi ovo sprema mu se nobelova nagrada. Znaci dosao novi anlaser (na starom je bio sjeban doljnji sraf di ide struja iz automata u anlaser pa si ga morao stisnut da upali) i fino ga stavim i skljo skljoc 5 onda jednom upali pa 5 puta ne. I sada ja odpustim donji sraf malo da seta pritisnem sa prstom nutra i prema dole a sa drugom rukom kljuc okrenem i tako upali svaki put..
 
Na vrh