• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Jes, imal si sreče.
Slobodno s vremena na vrijeme malo podmazi wd-om taj pipac.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Evo ga rjeseno spera radi perfektno. Stari sused di je citav zivot po traktorima delal nam je pomogo znaci ovako skinuo je polugu litru wd a u štift i po njemu tucko sa batom lijevo desno 10 min onda kad je stift poceo malo ici nutra van je vratio polugu ali nije htjela ukopcat spera onda je skunuo polugu i dizalicu stavio izmedu stifta i traktora i onda pomalo pola kruga na dizalici 5 min voznje pa ponovo dok nakon 4-5 puta ukopcala spera maknuo dizalicu stift prvi puta se vratio nakon par puta naprijed nazad i sad dela normalno na polugu na nogu :D
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Ljudi posjedujem 542 novu liniju 86godina i imam problem sa alnaserom,traktoru treba malo duže da zavergla pošto je roto pumpa i malo slabiji akumulator od 80 amper sati,ali me plaši u dogledno vrijeme oko alnasera jer u par navrata primječujem kada gasim motor čuje se da i alnaser se vrti skupa sa zamajcem ona kao ukapčalica možda ga ne vrača u prazni hod...svakako mislim staviti novi i jači 110 amper akumulator ali me brine alnaser...kod paljenja isto primječujem da blago dimi iz alnasera pa neznam dali bi trebalo što mjenjati u njemu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Brzina anlasanja nema veze s boš pumpom, bila ona roto ili klipna isti klinac.
Baterija od 80 mu je dosta kad je sve ispravno, a istina je da bi mu jači bolje pasal.
Taj anlaser bu zgorel ako ga motor vrti tj ako automat ne isključuje.
Ako se dimi iz njega remont je obavezan i hitan da ga spasiš ako se još ima kaj spasiti.
 

Antonio1996

Član
Tu od
19 Pro 2020
Poruka
93
Ima od 558 alnaser ispravan dali bi on pasao na M33 motor?

Svakako ću mu kupiti novi akumulator od 110 amper sati.
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Ja neznam zasto su zasrali na imt 542 stari tip da moras rezervoar skinut da bi natocio ulje u volan i zamjenio filtere goriva na 539 filtere bez problema a ulje u volanu samo maknes akumulator..
 

vuki696

Član
Tu od
4 Kol 2018
Poruka
63
Promjenio termostat i termometar sve fino sljaka temp stoji na 60 a termostat otvara na 74 onda znaci da 14 stupnjeva laze indijac haha. Ili je zato sta je nula vani pa ohladi zicu termostata,nebitno bitno da je on odma nakon 5 10 min na toj temperaturi i tak drzi.
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Procurio mi hladnjak.... ovo bi mu bilo 4. krpanje pa si sve nekako mislim da možda razmišljati o novomu... e sad... limeni su oko 1000kn kolko vidim, a bakreni preko 3.000. I kaj sad? Ipak krpiti svoj bakreni ili kupiti ovaj limeni?

Ima ko preporuku koji hladnjak staviti ako idem na novi?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
Ako ideš na novi moja preporuka bi ti svakak bila bakreni. Uz upotrebu antifriza taj hladnjak bu trajal dulje nego traktor.
E sad, ako ti ne misliš baš za navek voziti taj traktor onda ti bu za idučih minimalno 5 let dobar i ovaj jeftiniji.
A u konačnici ti na kraju to dojde na isto. Par tih jeftinijih bu trajalo isto ko i ovaj skupi.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Prošli mjesec sam mjenjao susjedu na 539,kupio Turski,ali ne paše. Prenizak otvor ventilatora, ako ga podigneš onda moraš pigat gornju štangicu koja ga drži. Sve u svemu"koliko para toliko muzike"
 

TH87

Član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
291
Jel istina da 533, 539, 540 i 542 imaju svi isti kiler tj. Da to sve pase?

Računao sam da 533 i 539 imaju isti i 540 i 542, ali ne i međusobno.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Glupost, ja sam na 533 nabacio motor od 539 i sve se slaže u dlaku samo se izbaci među ploča na zvonu
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
A zašto bi produživao ventilator ako kažeš da je motor od 539 duži nego 533, i ako je motor duži bio bi duži između zvona i prednjeg trapa kakve veze ima ventilator sa time i kupio sam nov motor na kome nije bio ventilator i stavio sam ventilator sa 533 na njega i sve pasuje bez problema i za taj zahvat ne treba biti neki stručnjak dovoljno je da znaš neke osnovne stvari
 

Najnoviji postovi

Na vrh