• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Ništ strašno. Obrusiš radilicu, promjeniš uljnu pumpu, pa kad je več sve širom nalukneš se da vidiš klipove i onda se razočaraš več kad skineš glavu i onda pljuneš 10 000 Starčevića i dodaš 100 Mažuraniča za sat i problem riješen ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,636
muhanicar kaže:
Ništ strašno. Obrusiš radilicu, promjeniš uljnu pumpu, pa kad je več sve širom nalukneš se da vidiš klipove i onda se razočaraš več kad skineš glavu i onda pljuneš 10 000 Starčevića i dodaš 100 Mažuraniča za sat i problem riješen ;)
10 000 slavujćeka ..... :mrgreen: valjda?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
muhanicar kaže:
Ništ strašno. Obrusiš radilicu, promjeniš uljnu pumpu, pa kad je več sve širom nalukneš se da vidiš klipove i onda se razočaraš več kad skineš glavu i onda pljuneš 10 000 Starčevića i dodaš 100 Mažuraniča za sat i problem riješen ;)

samo to?
ma, pis of kejk... :oops: :? :shock:
malo se ti zajebavaš,jel da??
nadam se da si s ovim mislio me upozorit do čega bi moglo doći ako ne reagiram na vrijeme, točnije odmah.... :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
puknuti kaže:
10 000 slavujćeka ..... :mrgreen: valjda?
Kaj su pri vama nekakve ptičice na penezi :scratch
Ah ta metropola.

Mrki malo me prcaju ovi strani jezici ali dobro si ti moj protumačil.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
:twisted: :twisted: onda te lijepo molim da takvu rečenicu počneš sa,npr. AKO NE POPRAVIŠ TO U ROKU ODMAH, pa tek onda spominji slavujčeke, vrapčiće, starčeviće, mažuraniće i ostale velikane...

unaprijed hvala!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Da i ti buš me sigurno odma poslušal.
A kaj ti misliš da je neko taj manometar gore del radi balansa traktora.
Od sad samo ozbiljno.
spremannasve.gif
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
bum, nek kak?
do sad sam te uvijek slušal, jebiga iskusniji si u mehanici od mene, pa zašto te nebih slušal...
znači, za početak manometar novi, pa bumo vidli jel i sat za izmjenu.....
budeš mi sam rekel (još bolje pokazal na slici) gdje je točno manometar, a ja ću te poslušat! ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Pa nemoraš ti mene slušati ako nečeš,ali moja preporuka bi ti svakako bila da staviš novi manometar.
Sliku instrument table trenutno nemogu nači, a nisam baš ni siguran da je ugrađen manometar. Na nekima sa ga videl, a na nekima su samo rupe začepljene sa gumenim čepovima.
Izgleda ti ovak.


Uploaded with ImageShack.us
 
B

BAGERISTA

Guest
muhanicar kaže:
Da i ti buš me sigurno odma poslušal.
A kaj ti misliš da je neko taj manometar gore del radi balansa traktora.
Od sad samo ozbiljno.
spremannasve.gif

:lol: :lol: dobra
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
TINKO kaže:
joj dijece :rolfer: :rolfer:
Ja ti imam diječju pamet i tu mi ni doktori nemogu pomoči ;)
 
B

BAGERISTA

Guest
muhanicar kaže:
TINKO kaže:
joj dijece :rolfer: :rolfer:
Ja ti imam diječju pamet i tu mi ni doktori nemogu pomoči ;)


Onda sam spašen,,,jer u tom pogledu smo isti......... :mrgreen: :mrgreen: :lol:
Čak mi i nana(baba)kaže da neču nikad pamet napravit i uozbiljit se,,,a več su i ruke digli od mene za te stvari.......... :prayer: :prayer: :rolfer: :rolfer:
Ali ča češ,takav san bija i takav ču ostat,,,do kraja,,kome smeta nek ne gleda............ :shock:
 
S

strongboy

Guest
zdravo forumasi.kad se ver prica o IMT 542 da se i ja malo nadovezem :) sto se tice potrosnje...ja sam se pre kupovine svog 542, naveliko raspitivao ovde na forumu...jer nisam imao nikog da pitam u vezi imt tgraktora...ni da uporedim za 539 jer u selo u kome idem da radim niko nema 542, a ni 539 sem dva tri 533 i dva tri torpeda.na kraju sam se odlucio za 542 i ne kajem se ni najmanje.kad je rec o potrosnji goriva.( sve sam to tocno i precizno izmjerio i to ne jednom).tako da su ove podatke najtacnije.potrosnja goriva je i to na tezoj zemlji kod nas(to bi kod vas mozda bila srednje teska zemlja ;)al to je druga prica ),moj 542 trosi 16 litara na 1 ha u oranju.u transportu ide veoma brzou 5toj brzini sa prosecno 1800 (a ide i preko 2200)okretaja u minuti sa prikolicom punom sena ili ajde zita oko 2 tona,stignem u grad udaljen 12km za 20 minuta.tu naravno polako na nizbrdici,posto imam slabe kocnice ;) .brzina oranja:1ha za 3 sata i 45 minuta.volan iznenadjuce lak mozes ga motati i jednom rukom,naravno malo jacom rukom,al ipak bez nikakvih problema okretanje volana...mogu reci troduplo laksi od dve -tri 533 kojima sam pokusao da okrenem volan bar malo,al sam odustao posto i pri veceg naprezanja, volan je ostao kao zavaren ;) .ovim necu da hvalim svoj traktor vec samo zelim da kazem koliko sam zadovoljan snjim i da se uopste ne kajem sto sam ga kupio.imam ga vise od dve godine vec.svakako i da ne pricam o tome da mu je tezina veliki plus u oranju i nosenju malo tezih prikljucaka kao sto je kod nas masina za rasadjivanje duvana sa 5 redova,i na koju je montirano u bure od 250 litara puno vode,jer je to kod nas neophodno.pa 539ke cesto podizu prednjicu.a to po brazdama i nagibima i nije bas prijatno...
 
S

strongboy

Guest
TINKO kaže:
meni je to puno potrošnje i to oranje traje dugo
ma nekom je i litro nafte puno... :D al meni je to i vise nego ekonomicno...jer mali tomo vinkovic trosi 10 litara na 1ha.a njivu koju na koju sam orao mjereci potrosnju i vreme oranja,prema svojoj tezini,od 539ke bi trazila i 3-sporu brzinu.s druge strane citajuci tvoje postove,ispada da razlika od 300 (i malo vise)kilograma izmedju 539 i 542 je nikakva, a razlika u 10ak kilograma izmedju 533 i 539 je jako velika....
i na kraju daj molim te reci mi koliko potrosi tvoj 539 po hektaru i koliko brze ti to pooras..al kako mi se cini kazes"moj stari...kad je oro...ovo ono,mislim da ti jos i nisi bas sjeo na traktor kako treba...ili se varam.pa posto neznam zato te i pitam.a kolko za informaciju susjedov 533 trosi kad kad i 30 litara nafte po hektaru...sto je skoro duplo od mog...pa me bas cudi sto je tebi sve nakako MNOGO..16l/ha=mnogo.3ipo h/ha=MNOGO...razlike u svega nekoliko konja vise i nije bas ko zna sta..mada i nije za zanemariti...al razlika u tezini i te kako daje prednost 542ke u skoro svim situacijama..ma sta skoro..U SVIM ;)
 
S

strongboy

Guest
matrix123456 kaže:
ma daj sta pricate 539 nema sta traziti kod 542 u sumi to su dva svijeta
vise nego jasno ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh