• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
e da, jedno pitanjce za znalce....
moj 542 je 1981.godina i ima rotacionu pumpu...
sad mi jedan poznanik tvrdi da nisu prije 86. metali rotacione pumpe na 542, samo klipne...
jel to istina??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
e da, jedno pitanjce za znalce....
moj 542 je 1981.godina i ima rotacionu pumpu...
sad mi jedan poznanik tvrdi da nisu prije 86. metali rotacione pumpe na 542, samo klipne...
jel to istina??

Da nije obratno?
Moj susjed ima 540 iz 76 ili 77 i ima roto pumpu. Motori su isti, a i limarija je poput tvoje.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Da nije obratno?
Moj susjed ima 540 iz 76 ili 77 i ima roto pumpu. Motori su isti, a i limarija je poput tvoje.

stvarno neznam... on ima jednog 84.g. i ima klipnu, a ima i jednoga 88.g., a on ima roto, pa kaže da je negdje čuo da stariji od 86. imaju samo klipne...
al to je meni sve "pusti selo neka priča.."
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Da nije obratno?
Moj susjed ima 540 iz 76 ili 77 i ima roto pumpu. Motori su isti, a i limarija je poput tvoje.

A da nije to onaj s fiatovim motorom? Nisam ni ja vidio ni jednog starijeg da ima roto pumpu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
A da nije to onaj s fiatovim motorom? Nisam ni ja vidio ni jednog starijeg da ima roto pumpu.

Hmmm Fiat, samo ima s lijeve strane čep za nalijevanje ulja i rotopumpu.
Usput, na motoru mu piše IMR ???
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Hmmm Fiat, samo ima s lijeve strane čep za nalijevanje ulja i rotopumpu.
Usput, na motoru mu piše IMR ???[/QUOTE
540 ima fiat motor usporedi ga sa svojim na storetu pa vidis jesu jednaki ili je tvoj motor rumunjski?
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Hmmm Fiat, samo ima s lijeve strane čep za nalijevanje ulja i rotopumpu.
Usput, na motoru mu piše IMR ???[/QUOTE
540 ima fiat motor usporedi ga sa svojim na storetu pa vidis jesu jednaki ili je tvoj motor rumunjski?

pa jel ti vidiš da veli ZJ da je IMR motor?!:scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,690
Da ti iskreno velim ja nikad nisam ni videl 542 sa fiatom :scratch
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
540 ima inace fiatov motor ,ima ga od oca bratic pa tako da znam a ne lemecem bezveze.

Baš bez veze. 540 s Fiat motorom su rijetke i cijenjene zvjerke. 95% ih je s IMR M33/T motorom, jednakim kao i na 542.
I da, Muhaničar ima pravo: nema 542 s Fiat motorom.
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,257
Kod mene u selu imaju i dva 533 s fiatovim motorom, e kako to ljepo radi.. jedino neka budala u BG im stavi jednostepeno kvačilo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,359
zakaj ga jebi kaj je sto put bolji neg rakovičin?:scratch
može zamjena, još mi i nadoplatite nekaj, ak vam ne valja taj motor...:rolfer:

Teško je reći jel bolji ili nije. Trajniji vjerojatno je, rado se vrti, no IMR ima malo bolji moment u niskim okretajima.
Ti bi pogriješil, jer više vrijedi 5 brzina nego malo bolji motor.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
881
Teško je reći jel bolji ili nije. Trajniji vjerojatno je, rado se vrti, no IMR ima malo bolji moment u niskim okretajima.
Ti bi pogriješil, jer više vrijedi 5 brzina nego malo bolji motor.

Zvone, mislil sam na motor samo zamjena...
 

Najnoviji postovi

Na vrh