• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
E super, hvala. Ma za alnaser manje bitno koji je jer bih ja sa 539 samo prebacio alnaser jer on po minusu ne pali a na njemu je onaj indijski Lucasov i dobro se pokazao, a ovaj originalni kaj je još na njemu od 89. bi dao poservisirat.
E sad za termostat uzorka nemam jer kad je on skinut ja nisam još bio ni u planu 😂😂
Na kojoj temp. bi on uopće trebao otvarati, oko 80 pretpostavljam?
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,062
E super, hvala. Ma za alnaser manje bitno koji je jer bih ja sa 539 samo prebacio alnaser jer on po minusu ne pali a na njemu je onaj indijski Lucasov i dobro se pokazao, a ovaj originalni kaj je još na njemu od 89. bi dao poservisirat.
E sad za termostat uzorka nemam jer kad je on skinut ja nisam još bio ni u planu 😂😂
Na kojoj temp. bi on uopće trebao otvarati, oko 80 pretpostavljam?
je, tu negdje. Ja sam zadnji stavil sa 85 ili 86 stupnjeva. Mislim da je bil od Zastave ili nekaj slično.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,062
da, i još nekaj. Sugeriram da se na termostatu (kučištu) izbuši rupica (npr. 3mm), ako ju već termostat nema u originalu ostavljenu. Tak' budeš lakše napunil sistem tekućinom i ako eventualno zašteka zatvoren imaš kakvu-takvu cirkulaciju.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
To sam vec procital bil par puta po internetu da ljudi rade kad ugrađuju termostate na motore.
Hvala na napomenama!👍🤘
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Imam pitanje, za kaj služe ova dva "šerafića" označena strelicama? Ispod ovog donjeg mi djeluje kao da pušta naftu pa me zanima jel bi ja sam mogal promjeniti ovu bakrenu podlošku na ovom donjem il more nekaj izletiti van pa bolje da to neko stručniji ko je to vec delal napravi?
20211012_132922.jpg
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,208
Slobodno odšarafi i mijenjaj podloške,ili ih zagrij i vrati,kako Lee reče, ništa neće ispasti van,tu se odzračuje pumpa,kad ostane bez goriva.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
A pitanje za ovo zažarivanje bakrenih podloški, na koju temperaturu otprilike ih treba zagrijat da bi povratile svojstvo dihtanja? Vjerojatno nije dosta ih samo s upaljačem zagrijat?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Svijetlo crveno...samo pazi da se ne istopi (možeš na plinskom šparetu) i onda uroniti u vodu.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,838
Bakar je najjeftiniji dostupan i najbolji vodič struje po kvadratu, odličan vodič topline, veliki koeficijent rastezanja po stupnju. Kad se zažari onda omekša. Nije ga potrebno hladiti u vodi jer mu svojstva ostaju ista nakon žarenja i normalnim hlađenjem na zraku. S vremenom ili kovanjem otvrdne.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ma ne kužim, to su stari modeli ili.? Koje su razlike? Kaj je kvalitetnije? Kak je tu prvi pogon?kak dela, ili se kvari?U globalu je kaj to bolje od rakete 549?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
@Kupljenec, vidi dobra ideja za donju kuku:
imt-549-dv-slika-52639174.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
To je slabi materijal da se gore prikopča ona grdosija koju vi proizvodite.
Ako bu materijal i jaci nacrtan nebu pomoglo jer bu spuknulo ona 4 šarafa ispod.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,367
Ma ne kužim, to su stari modeli ili.? Koje su razlike? Kaj je kvalitetnije? Kak je tu prvi pogon?kak dela, ili se kvari?U globalu je kaj to bolje od rakete 549?
Naspram rakete se ovo more nazvati traktorom 🤭, a o kvaliteti isto ko i svaki drugi IMT ko ga čuva služi ga dok je živ dok s prednjom vučom je savršeno pogođen stroj ;)
To je slabi materijal da se gore prikopča ona grdosija koju vi proizvodite.
Ako bu materijal i jaci nacrtan nebu pomoglo jer bu spuknulo ona 4 šarafa ispod.
Bi se vi začudili kaj ta kuka more sve podnesti samo moraju biti zašerafljena s bar 2 šerafa ova dva flaha kroz kaj prolazi "kuka".
 

Najnoviji postovi

Na vrh