• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Bobo ima onog starijeg a @MrSima14 novijeg.
Ako se ne varam pukla je prednja koljevka na oba, kak i na onom jednog kojeg sam ja održaval nekad davno
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
I Bobo i MrSima imaju iste 549 duplake, bar po limariji, sad kolka je razlika u godištima ne znam.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Bi se vi začudili kaj ta kuka more sve podnesti samo moraju biti zašerafljena s bar 2 šerafa ova dva flaha kroz kaj prolazi "kuka
Buš ti videl kad bu ta prikolica gotova (ko doživi). 8 tona nosivosti a 9 tona prazna...

I Bobo i MrSima imaju iste 549 duplake, bar po limariji, sad kolka je razlika u godištima ne znam.
Ja sam mislil da Sima ima novijeg.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nije ni čudo kad su traljavo napravljene.
Jedina poštena kolijevka je na 540 s Fiat motorom (zavarene izvedbe).
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A po čemu je bolji od rakete? Zbog prvog pogona samo ili?
Kompletan je teži i gabaritniji, udobniji, 5 brzina mjenjač, oko 10 ks jači motor, dosta jača hidraulika nego na 539, opcija dodatne zupčaste pumpe za dodatne izvode, opcija hidrauličkog volana, a prednja vuča je samo šlag na torti :)
Za šumu je on sposoban jedino s prednjom vučom, bez nje je to muka Isusova..
@MUHA kaj bu ta prikolica onda imala 3 osovine? 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Imam negde slike od tog novijeg i razno raznih popravaka na njemu. Od reduktora prednje vuče, izvoda za prednju vucu, izrade nove prednje koljevke u varenoj izvedbi, popravka pumpe hidraulike, kočnica..... jedino motor ide a to kaj nekad iz 4 iskoči gazdu nije diralo.
A imal je cca 2000 sati.

Motori su isti dm 34
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
kaj bu ta prikolica onda imala 3 osovine? 😂
Neznam jel pratiš temu o samogradnji prikolica ali ovo bu garant teška prikolica, višenamjenska s mogučnošču brze nadogradnje i unapred planiranim poboljšanjima.
Samo ko doživi dan da bude izrađena.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Za 549 s prednjom vučom buš moral dobro novčanika ožmeknuti.
Nebu ti dost raketa i svi pripadajuči prikljuci koje imaš za nju dovršene i nedovršene kad budu dovršeni...
I Huskija buš moral dati, i minivaš... i još koju mesečnu plaču.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
A jel ima kakvih mana?tj koji je bolji? Ovaj stariji ili noviji? Koji koje motore ima?
Ja možda nisam baš objektivan kaj se mana tiče, al ovo je otprilike sve mjenjano na njemu.
Na motoru je rađena generalka na nekih 6000 sati, ja sam kompletan prednji kraj prepiksiral pred par mjeseci, kvačilo je rađeno valjda nekih 5-6 puta(da napomenem da je traktor skoro pola radnih sati kaj je napravio do sada napravio na balirki, a to je najčešće stradala kardanska lamela), 2 puta mjenjana kardanska osovina(jednom jer se poderala a drugi put jer je meštru kad je kosil ispal kardan u radu i ocvikal osovinu kardana) i to je to u glavnom po neki put promjenjen semering kardana i to je sve kolko mene sječanje služi.
Oko getribe, hidraulike i diferencijala nikad ništa nije rađeno niti mi ne ispada iz 4. I 5. u brdu.
Neznam jel pratiš temu o samogradnji prikolica ali ovo bu garant teška prikolica, višenamjenska s mogučnošču brze nadogradnje i unapred planiranim poboljšanjima.
Samo ko doživi dan da bude izrađena.
Znači to će bit nešto vrijedno za iskopirat kad bude gotovo 😁
Muha, sad je 549 DV na većoj cijeni nego kad je bil novi pred 10 godina 😂
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
trenutno samo gledam kaj bi mi pasalo
Za te tri kokoši i pevca koje imaš (kak i ja) dost nam je motika a ne jači traktor.
Bolje nek kupi neko ko bu imal koristi od njega i možda preživljaval od radabs njim nego da kod tebe ili mene prasinu i godine skuplja i samim time propada.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kolega je imal istog takvog 549 bez prednje vuče.
Prodal ga je pred koji mjesec.
Traktor je imal puno sati, ja mu jednom karike mjenjal, a jednom klipove i karike. Lamele kardanske, kak veli @Petretic549 nezna im se broja. Bral je kukuruzu s jednorednim beračem. Bila je i spojnička loša ali tak je otišel. I naravno raden je prednji trap, gume.... i boš pumpa.
Ovo sve ostalo nije dirano i bilo je dobro i sačuvano.
 
Na vrh