• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta
B

Bobo

Guest
da, dignem ih gore, ovisno koliko brzu reakciju trebam. za kipanje bunkera na beracu mu dam pun protok, dok za dizanje spustanje kljunova tokom berbe, smanjim protok, da glatko ide...
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Mogao bih se malo i pohvaliti:
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    81 KB · Pregleda: 676
  • 2.jpg
    2.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 1,590
  • 3.jpg
    3.jpg
    84.3 KB · Pregleda: 629
  • 4.jpg
    4.jpg
    74.6 KB · Pregleda: 1,287
  • 7.jpg
    7.jpg
    70.9 KB · Pregleda: 433
  • 6.jpg
    6.jpg
    83.8 KB · Pregleda: 590
  • 8.jpg
    8.jpg
    67.2 KB · Pregleda: 362
  • 5.jpg
    5.jpg
    63.9 KB · Pregleda: 384
Posljednje uređivanje od moderatora:

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Traktor je IMT 549.1822, Dupla vuča, Kabina sa grejanjem i ventilacijom, Spoljnja hidraulicna instalacija, Srce diferencijala od Tafea 5900(konusno tanjirasti), Sinhronizovan menjač
 

Prilozi

  • 9.jpg
    9.jpg
    74.3 KB · Pregleda: 607
  • 10.jpg
    10.jpg
    70 KB · Pregleda: 616
  • 11.jpg
    11.jpg
    60.3 KB · Pregleda: 706
  • 12.jpg
    12.jpg
    66.6 KB · Pregleda: 643
  • 13.jpg
    13.jpg
    74.7 KB · Pregleda: 448
Posljednje uređivanje od moderatora:

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,153
bobo jeli taj razvodnik onaj što bude u 565 i 577 s ljeve strane sjedala preko kojeg je moguće radit s dvoradnim cilindrima
 
B

Bobo

Guest
Da, to je razvodnik prva petoletka kao sto se nalazio na ranijim IMT traktorima (jednostruki razvodnik) a kasnije su poceli stavljati dvostruki, kao sto se vidi na slikama iznad na razaracevom 549 i to na najgore mjesto moguce u kabini, s lijeve strane na pod. Sjedio sam u takvom traktoru i ja s nogom 46, ne mogu stisnuti kvacilo normalno, zapinjem petom u taj razvodnik... zato sam i trazio takav, jednostruki, da ga mogu staviti gore kraj sjedala, jer nema bas previse mjesta, a i dvostruki mi ne treba.
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Mogao bih se malo i pohvaliti:
Stvarno se imaš s čim pohvalit,traktor odlično izgleda :D
Znam da su ti ga ovi iz tvornice "brzo" isporučili :finga: :finga: :finga:
 
B

Bobo

Guest
Po zurnom postupku, nakon uplate skoro pa godina ako se ne varam... Ja sam svoj cekao "samo" 6 mjeseci ;)
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
evo jos malo pa da postavim al da ne trpam forum slikama lako cu na youtube pa da se gleda mislim na jacanje kolijevke. Bobo skinuo sam po dva milimetra i kako ti kazes do dotegao da bude bas utegnudo a ne da bude knap
 
B

Bobo

Guest
Sad to ojacanje ima i svoju ulogu, da se suprotstavlja svim silama koje su djelovale na koljevku prije postavljanja pojacanja.


Nadam se da neces imati problema s koljevkom dokle god taj traktor budekod tebe.
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
evo ga pogledaj citav snimak http://www.youtube.com/watch?v=IaJZEpFefuc pa komentarisite kazite svoje misljenje i zadnje slike je servo pumpa zanima me zna li ko za sta je taj veliki cep gore na pumpi i taj imbus cep ispod pumpe mozda se ne vidi najbolje ali da li je to mogucnost jos jednog protoka ulja
 
B

Bobo

Guest
svidja mi se kako je odradjeno. Za pumpu ne bi znao tocno, ali je jedno od spomenutog sigurnosni ventil koji se nalazi u samoj pumpi, a drugo ne znam sta je.
 

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
Da, to je razvodnik prva petoletka kao sto se nalazio na ranijim IMT traktorima (jednostruki razvodnik) a kasnije su poceli stavljati dvostruki, kao sto se vidi na slikama iznad na razaracevom 549 i to na najgore mjesto moguce u kabini, s lijeve strane na pod. Sjedio sam u takvom traktoru i ja s nogom 46, ne mogu stisnuti kvacilo normalno, zapinjem petom u taj razvodnik... zato sam i trazio takav, jednostruki, da ga mogu staviti gore kraj sjedala, jer nema bas previse mjesta, a i dvostruki mi ne treba.

Bobo u pravu si, i ja sam ti na broju 46,47 i to je ono sto mi je prvo zasmetalo kada sam seo u njega. Imam vec ideju kako da ga premestim na desnu stranu pored sedista, i to cu zimus uraditi... Ima dobar primer na slikama negde na forumu kako je to reseno na IMT 550.11

Tako je na kvacilu su me drzali 325 dana tj. 10.5 meseci
 
Posljednje uređivanje:
B

BAGERISTA

Guest
razarach,,

Stvarno je traktor,,ko da je iz dučana doša..svaka čast..:prayer::prayer:
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
kakva je kolijevka na tvom 549 jverovatno ista kao i ove sve. Bobo dal je sigurnjak ipak je to imbus cep da se neki prikljucak zavrne vidi se malo se zagledaj a i taj gore gdje je vec napajanje pumpe. A nema nigdje sigurnjak da izbije napolje pa zato kazem jedino da nastavi da kruzi ulje u samoj pumpi vjerovatno takav ima. a mislim da sam bas na dobar nacin pojacao svoju kolijevku koja nije pukla nego jednostavno pojacana zbog mnogih komentara kako im napukne i tako
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
daj prepišo podatke s pločice pumpe .
I slikaj s gornje strane , brijem da je sigurnjek s gornje strane ispod čepa s šesterokutnom glavom .
A zašto te to zanima?
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
ne vjerovatno je unutra u pumpi ali gore na vrhu pumpe ina isto kao jedan ulaz vidi se na slici cek a ispod nje eto vidis ako se zagledas ima imbus cep nije sigurnjak pa me zanima dal mozda nisu ubacili mogucnost jos jednog protoka ulja da nadogradis nesto ako hoces. I da znam da se takve pumpe i te velicine koriste na kamionima MAN i pise da je 100 bari dalje sada ne znam sta pise a i ako gresim za taj gore za sta je onda taj dole cep
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,615
daj prepišo podatke s pločice pumpe .
I slikaj s gornje strane , brijem da je sigurnjek s gornje strane ispod čepa s šesterokutnom glavom .
A zašto te to zanima?
Evo ti slika, a pločicu ostruži sam pa pročitaj :rolfer:


upload images
 

motivell

Član
Tu od
4 Lip 2011
Poruka
136
e vidis kod mene je odmah do kompresora nije toliko izmaknuta i nije tako okrenuta i nije bas takav raspored izlaza. Pogledaj te zadnje slike u mom snimku pojacanje kolijevke ubacio sam i nju na kraju osim ta dva prikljucka ima taj jos jedan veliki saraf i ispod ima jos jedan izlaz zatvoren je imbus cepom vidi se pa me zanima za sta je
 

Najnoviji postovi

Na vrh