• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
@motivell
Oprosti, da li sam ja siguran da sam negde video kako si ti napravio ojacanje kolevke na tvom 549 ili se varam?
Ako jesi da li bi bio u mogucnosti da mi das precizne dimenzije, mogao bih to iseci na water jet-u za moj traktor...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Muhaničar, ovaj 549 kaj je kod tebe na slikama, jel to ima napred postolje za prednji utovarivač???
Jel imaš koju sliku da se sve lijepo i jasno vidi kak je izvedeno i zanima me hidroulika kak je složena za upravljanje s utovarivačom?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,207
Muhaničar, ovaj 549 kaj je kod tebe na slikama, jel to ima napred postolje za prednji utovarivač???
Jel imaš koju sliku da se sve lijepo i jasno vidi kak je izvedeno i zanima me hidroulika kak je složena za upravljanje s utovarivačom?
Oko sokolovo :lol:
Ima da, to je od nečega pripasivano i koristi se povremeno. Budem potražil koju sliku (mislim da bi trebala biti), a hidraulika je riješena sa dodatnim razvodnikom sa dvije ručice (ko na slikama od Motivela)
Potražim pa stavim ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Oko sokolovo :lol:
Ima da, to je od nečega pripasivano i koristi se povremeno. Budem potražil koju sliku (mislim da bi trebala biti), a hidraulika je riješena sa dodatnim razvodnikom sa dvije ručice (ko na slikama od Motivela)
Potražim pa stavim ;)

:) :) :) ok, hvala :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,949
Bobo, kaj nisu prvi 549 imali lijevana srca prednjih felgi?:scratch
 
B

Bobo

Guest
SVI 549 DV od prvog do zadneg imaju lijevana srca i dio obruca. samo je ovaj traktor rasiren za jedan stupanj a ove godine je i moj rasiren tako jer sam kupio 2x12" plug koji se na uskom tragu otimao.

A ko mi da 10 000€ za mog, ja mu ga dovezem gdje hoce. Ide cjena jos dolje, sve cemo se dogovoriti, ljudi smo... Imao sam 7000€ ponudu za moj traktor na nevidjeno i odbio sam covjeka, jer sam mislio da se zeza, ali ocito drze cjenu...
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
SVI 549 DV od prvog do zadneg imaju lijevana srca i dio obruca. samo je ovaj traktor rasiren za jedan stupanj a ove godine je i moj rasiren tako jer sam kupio 2x12" plug koji se na uskom tragu otimao.

A ko mi da 10 000€ za mog, ja mu ga dovezem gdje hoce. Ide cjena jos dolje, sve cemo se dogovoriti, ljudi smo... Imao sam 7000€ ponudu za moj traktor na nevidjeno i odbio sam covjeka, jer sam mislio da se zeza, ali ocito drze cjenu...

prodaj to hitno i kupi kineza ili torpeda:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
M

Miško 007

Guest
prodaj to hitno i kupi kineza ili torpeda:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Kinez i torpedo čisti promašaj....
Bobo nije imao ozbiljne kvarove osim tog puknuća koljevke...
 
B

Bobo

Guest
Iskren da vam budem... 549 ce kod mene ostati u dvoristu dok god se bude moglo. Potreban mi je takav jedan stroj, ako nista drugo za branje kukuruza i malciranja razna.

Iduci traktor bi mogao biti (ako je novi ) kinez 90ks ili (ako je polovan) neki zetor oko 80ks...

549 ne dam ni za zivu glavu. ;)
 
M

Miško 007

Guest
Za tog kineza kupiš pravi stroj.
Još ih sklapaju u Srbiji ima gu jedan od 50 konja krš od traktora jedino ima perkins motor.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Kinez i torpedo čisti promašaj....
Bobo nije imao ozbiljne kvarove osim tog puknuća koljevke...

hm a što je tebi ozbiljniji kvar ???
Bobo može reći hvala Bogu što je na vrijeme primjetio pucanje
a što bi bilo da mu je pukla u vožnji (kao čovjeku kojeg je mislim baš Bobo spominjao) i da je usput polomio hladnjak ,ventilator, haubu, kardan pr.v., ... i neznam što još... i pritom još malo polomio svoj vrat , i neznam još neki skupi priključak i recimo još dva,tri vrata od ljudi u recimo prikolici ...itd,itd

jel bi tada bio malo ozbiljniji kvar:confused:
de čovjeće koliko imaš godina, jel ti znaš što je život i koliko vrijedi, jel ti znaš što je 18 000E i koliko treba da normalan čovjek te pare zaradi, jesi ikad vidio i zaradio te novce?
 
M

Miško 007

Guest
hm a što je tebi ozbiljniji kvar ???
Bobo može reći hvala Bogu što je na vrijeme primjetio pucanje
a što bi bilo da mu je pukla u vožnji (kao čovjeku kojeg je mislim baš Bobo spominjao) i da je usput polomio hladnjak ,ventilator, haubu, kardan pr.v., ... i neznam što još... i pritom još malo polomio svoj vrat , i neznam još neki skupi priključak i recimo još dva,tri vrata od ljudi u recimo prikolici ...itd,itd

jel bi tada bio malo ozbiljniji kvar:confused:
de čovjeće koliko imaš godina, jel ti znaš što je život i koliko vrijedi, jel ti znaš što je 18 000E i koliko treba da normalan čovjek te pare zaradi, jesi ikad vidio i zaradio te novce?

De ti tako se u Hr ne govori...
Ozbiljan kvar je kad mjenjaš na traktoru od 250 sati lamelu a to se na yto događa koma.
Taj stroj nije za ozbiljno bavljenje poljoprivredom tako da.
Lud biti pa dati novce za to kupiš zapadni traktor i nadživit će tog.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
549 ne dam ni za zivu glavu. ;)

Bobo; kaže:
A ko mi da 10 000€ za mog, ja mu ga dovezem gdje hoce. Ide cjena jos dolje, sve cemo se dogovoriti, ljudi smo... Imao sam 7000€ ponudu za moj traktor na nevidjeno i odbio sam covjeka, jer sam mislio da se zeza, ali ocito drze cjenu...

ma znamo da se šališ:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
De ti tako se u Hr ne govori...
Ozbiljan kvar je kad mjenjaš na traktoru od 250 sati lamelu a to se na yto događa koma.
Taj stroj nije za ozbiljno bavljenje poljoprivredom tako da.
Lud biti pa dati novce za to kupiš zapadni traktor i nadživit će tog.

mišo a kako se u HR govori???:confused:
 
B

Bobo

Guest
Momci moji, yto od 50 ks nije ni sluga po kvaliteti izrade ytu 89-90-130-130... Sasvim razlicit pristup pravljenju traktora... manje yto traktore usporedjujem s eurowolf traktorima. kvarljivi, nepracizni, za hobiste odlican izbor.

Stari yto traktori su u srbiji radili i rade jos danas, imau po 12000 15000 i vise radnih sati uz normalne servise i odrzavanje, i zamjenu potrosnih djelova. Ljudi koji danas kupuju yto traktor su s njim jako zadovoljni. Osobno poznam vise ljudi koji kad su kupili yta 904, nisu mogli vjerovati sto se dobije za tako malo novca. U srbiji je mjerena snaga na kardanu yto 904 traktora i izmjereno je nesto malo preko 100ks.


Polovan zetor, kao i nov kinez, moze biti macak u vreci i ne mora, mogu biti baceni novci, ali ne mora znaciti... danas ima svega na nasem trzistu, i ne mozes biti pametan sto kupiti.


549 kao takav, sta da mu ja radim. I dalje tvrdim da sahrani bilo koji traktor u svojoj kategoriji i cjenovnom rangu. Kad smo ga kupovali, bio je TOCNO duplo skuplji od eurowolfa454 bez kabine. Dam glavu ako do sad ne bi imo na jednom kinezu duplo vise kvarova, nego na 549, a da ne spominjem dva kineza. 549 ih sahrani oba, pogotovo nacinom voznje kojim se vozi moj 549.

nije da ga nesto posebno hvalim, ali realno gledano, tako je.

Drugi traktor koji je bio u tom cjenovnom rangu ne znam (vjerovatno neki malo veci kinez) ali opet bih povjerenje i glas dao za 549.
 
Na vrh