• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Mislim da mi stao brojač radnih sati. Sad bi ja stavio onaj na struju, gdje ima toga za kupiti povoljno? I dali se to uključi u alternator, na alternatoru ima jedna muška stopica slobodna?! Ovo je već drugi sat da je stao, doduše prvi nije ni radio.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
I što bih ja sada trebao skinuti poklopac hidraulika i kako namjestiti te ručice unutra da budu obje one polugice u istoj poziciji ili svaka ima posebnu poziciju ? Pošto ako ću ga za koju godinu farbat da se i ta hidraulika riješi pošto je prije godinu dana napravljena generalka motora..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba otvoriti okrugli poklopac na desnoj strani pa se već nešto vidi ali teško ćeš to sam naštelovati ako se ne razumiješ u mehaniku. Potreban je ključ 13 sa račnom i špaga od bale.

Poslano sa mog LG-P710 koristeći Tapatalk
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Mislim da mi stao brojač radnih sati. Sad bi ja stavio onaj na struju, gdje ima toga za kupiti povoljno? I dali se to uključi u alternator, na alternatoru ima jedna muška stopica slobodna?! Ovo je već drugi sat da je stao, doduše prvi nije ni radio.

MrSima14 a da probate zamijeniti sajlicu koja ide na sat, onda vam sigurno i ne radi i sat obrtaja motora ?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Sat je proradio jednim dobrim udarcem, stao je kada je trebao okrenuti tri broja.

Na koju stranu se pritežu kočnice u kotačima?

2ywe6tj.jpg
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,374
Pozdrav svima ! Ima li itko informaciju koliko dođe nova ili polovna original prednja vuča za IMT 549 ?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Izgleda da ču imati problem, ako i već nije. U zadnje vrijeme nakon rada, ugasim traktor i neće na prvi zub upalit, iako je do sada uvijek, zvuk je takav kao da je ručica od gašenja ostala u gornjem položaju, i samo vergla. Ne traje to dugo, ali očito je negdje problem, naročito sam jučer primjetio da kad upali i krenem ne prima niti gas kako treba. takvi simptomi se pojavljuju kad traktor kraće stoji, a nakon par sati stajanja pali na prvi zub i prima gas kao lud. Ja sumnjam na AC pumpu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,029
Moguče, radi ovih vručina da ventiliči štekuckaju.
Probaj ju prije paljenja polijati hladnom vodom.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Probaj promjeniti filtere goriva, prije godinu-dvije mi je tako bilo, promjenio filtere i pali bez problema.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pozdrav svima ! Ima li itko informaciju koliko dođe nova ili polovna original prednja vuča za IMT 549 ?

Navodno u tvornici 2000 eura daš običan prvi trap ako uopće radi tvornica.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,654
Hvala @Sima, kupio sam sve filtere i novu AC IPM pumpu, ali mi je prevruće da počnem mjenjat, naravno počet ću s filterima pa vidit kak će biti, evo danas izbalirao 50 bala, ugasio ga na 15 minuta dok ne popih 2 gemišta, i sve OK upalio kao zmaj.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,417
Javi kako je prošlo. Meni je se dešavalo baš sve što si ti napisao i nakon promjenje filtera je sve bilo u redu. Čak kada ga palim, gas bude skroz na leru i dok upali treba mu koja sekunda da dobije one okretaje koje treba, znači vrti ispod ler gasa koju sekundu. ali to samo dok ga vrućega palim, hladan je uvjek bez problema..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To kaj si navel, meni smrdi na PVP, nebi Ac pumpa imala veze s tim, čim on vreo neće odmah upaliti nego malo zavergla.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
I meni se čini da hidro -glava teže nabije pritisak kad je vruča probaj vruču polijat sa vodom ako je bolje glava je oslabila .
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
2x12" mu je dosta u normalnim uvjetima i normalnu dubinu da moze postic bez muke sve vise mu je previse!!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
to je dovoljno, to sa gumama 12.4-28????

trebam za sada malo jači traktor, pa puno gledam, i sve manje znam, teško se odlučiti, jer nemogu uzeti ono što hoću, za sada, pa da uzmam nešto da može povući barem 2x12, ili neki imt 560, a ovaj 549 ipak je brži od 560, a cjene su prihvatljive, kao i svaki imt
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Da pa ja s 542 i 2x12" orem jos je kod mene brdovit kraj ide normalno ako je kakva ekstremna godina ide malo teze al ako je plug dobar ide po meni bolje uzmi 549 za sad jer ako ce ti trebat lakse ces ga prodat nego 560 i kupit nes jace!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh