• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja imam na 549 iza 13.6-28 i naprijed 7.50-16 gume i to jako lijepo izgleda a i ide fino nemrem se žaliti. Malo je slabiji kad vučeš neku prikolicu 6 kubika punu po njivi u prvoj brzoj ali je zato u 5oj sporoj taman. Puno je udobniji za vozit i radit, a i puuno lijepše izgleda taj traktor sa tim gumama.
Ak imaš klateću donju poteznicu nebuš nasjedal u oranju ko sa 12.4-28 gumom.
Meni su se te gume pokazale jako dobro u svim poslovima i tvrdim da su bolje od 12.4-28! I samo još jedna stvar da napomenem naprijed bi bilo bolje staviti 7.50-16 nego 6.00-16 radi izgleda a i manje propada naprijed s njima ;)
Preslab sigurno nebi bio!
 
Posljednje uređivanje:

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Mislio sam kupiti napred 6.50 a otraga ili 12.4 ili 13.6.
Kaj se tiče filtera za gorivo i ulje to su isti kao i za 539, jel?
Zračni filter se može ispuhati?

Ovaj traktor koji sam kupio izgleda da je još dobar ali i to da je dugo stajao. Kak mogu provjeriti da li grijac radi?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zračni filter se može ispuhati, a kaj se tiče guma ja bih mu obavezno stavio napred 7.50-16 a iza 13.6-28 bez razmišljanja ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Isti ko na 539.
Može se zračni ispuhati ali nebu mu ništ ni ako novog staviš, ko zna kak je ovaj stari održavan i u kakvom je stanju. Naravno, filter se ispuhuje iznutra prema van.
Kaj se grijača tiče. Kad počneš grijati lampice bi trebale malo slabijim intenzitetom zasjati. Nakon 15-20 sekundi bi trebal iz usisne grane čuti neki zvuk. Usisna grana bi oko grijača trebala biti topla, pazi da se ne opečeš kad buš isprobaval. Ako je sve tak kak sam opisal sve je u redu. Da bi bil 100%, trebal bi skinuti usisno crijevo i videti kaj se događa kad griješ.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Nije to predugo. To je taman kad čuješ prdac jer tek onda grijač pravilno zagrijava zrak.
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Jel zna itko za link da skinem knjigu o održavanju imt 549, ako uopće postoji
Našao sam radionicki priručnik ali to mi ne treba
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kaj to uopće postoji? U radioničkom bi sigurno trebalo biti i o održavanju nekaj. A ak te kaj zanima pitaj ovdje, za to forum i služi ;)
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
nisam u radioničkom pronašao osnovne podatke:
koliko ulja ide u motor kod izmjene,
koliko antifriza...
jel isto kao na 539 ili 540?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ja sam u 549 točio oko 5-6 litara i na mjeraču pokazuje oko sredine možda malo više. Samo napeljaj traktor na ravno i toči prema mjeraču ;)
 

ByZero

Član
Tu od
14 Sij 2019
Poruka
39
Evo slika iz knjige o odrzavanju:
1992s.jpg

Ako te jos nesto zanima mogu slikati. Pozz
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Kak se može provjeriti jel dela grijac?
Osim s rukom.
Kak tj otkud dobiva struju?
Jel ima osigurač?
Ak treba novoga jel se jednostavno mijenja?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Skineš savitljivu cijev i gledaš unutra.
Struju dobiva direkt s kontakt brave pa na bravu za paljenje, bez osigurača.
Jednostavno se mjenja. Trebaš viličasti ključ 12, ravni šerafciger i okasto viličasti 24 ključ. Naravno, prije toga treba gedora 17 za skinuti oklope....
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
1.koljeno ispuha je staro a auspuh je novi i naravno ne dihta tam di je šelna nego probija dim i to je onda ružno za čuti i glasno također. Jel ima koja fora kak zadihtati to.
2. ak bi htio staviti manometar ulja a da lampica ostane na lijevoj vuri onda kupim šuplji šaraf kaj ima dve rupe ,jel tak? to sam negde na drugoj temi pročital. Jel izvedivo?
3. za kaj je ono "reset" pokraj ručice za gas?
4. ako metnem posebni termometar kam se njegova žica spaja ili jel lakše popraviti onu orginalnu kakvu imaju jugići i stojadini.
Nisam ni stigao sve pogledati na traktoru pa ne znam jel moj model ima mjerač nivoa ulja u hidraulici ili se naljeva dok nejde na šaraf van. 549 DL specijal 1989.
kak se mečeju slike?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
1. Diht masa je bogom dana za te stvari, samo nek nije obični silikon.
2. Da, kupiš dulji šuplji vijak, naj jednostavnije.
3. Kad ti se zaštopa filter zraka taj inikator pocrveni, zamjeniš filter i pritisneš reset da bi opet pobijelil. Naravno, ako je indikator ispravan i crevce na njega spojeno.
4. Ti termometar trenutno imaš na struju?


Slike http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=28825
Koristi http://www.zaslike.com/
ili https://postimages.org/
Ako zapneš oko postavljanja javi mi se na pp.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Ne kontam baš kaj bi ti htel s tim napraviti ili prepraviti. Daj malo bolje pojasni.
Ovdje ti je indikator u orginalu.


 

Najnoviji postovi

Na vrh