• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Jedna friška.
:(blush):
igggpf.jpg
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Ljudi, imam problem, traktor 549 na 100 sati štelovani ventili i radjen servis i fino radio.. Medjutim, sad ima 170 sati i kad je hladan na 1000 obrtaja čuje se da cakće kao vladimirec, kad se malo ugreje, onda na 1500 obrtaja.. Ali neće svaki put.. Do čega li to može biti?
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Postoji li neki način da to ja proverim ili mora kod majstora?? Iznenadjuje me, ipak je to samo 170 časova?...
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega sve je moguče kod mene par IMT-a nije došlo do kuće vlasnika nego novi došlepani i čekali dolazak servisera .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod novog IMT-a je sve moguće, pogotovo kod 549, sve je to nekvalitetno urađeno da je to strašno!
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Znate kako, kad smo kupovali, nismo gledali traktore velike, već nešto oko 50 ks koji bi pripomogao fergusončićima jer se i sa njima stizalo.. Razmišljali smo izmedju stranog polovnog ili našeg novog. Pa ajde, ako kupimo stranca, gde ćemo za delove, pa koliko je to ispravno i tako dalje.. Tako da odlučimo se za 549, ipak je to novo i ne brineš, ključ okreni i teraj, medjutim posle godinu dana, kao da sam stranca kupio, isto se kvari...
Baš smo se razočarali, a što kaže kolega Šanana, posebno 549 je uradjen samo koliko da se uradi.. Ali zbog njihove ozbiljnosti fabrika je tu gde je..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
U tog novog 549 bi sad trebalo ložiti pare i kompletnog ga otvoriti i pretresti, zameniti sve što treba i sve njihove nedostatke odkloniti, jedino an taj način bi se dobio stvarno novi traktor.

Ja sam reko čovjeku na sajmu da nek mi dovezu nov 577 DV u sanducima, znači neg bude do šrafa sav u delovima, da če ga meni moj majstor sastaviti kako treba i sve podesiti kako treba da imam nov traktor, pošto ovu u "fabrici" to ne mogu napraviti. Čovjek je ostao bez teksta! :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Šanana, sad te i ja bledo gledam kak i onaj trgovac na sajmu.
Kaj bi ti pretresal na novom traktoru ili sam sastavljal? Pa nije se nikom ništ otpustilo, nije u tome problem.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ljudi, imam problem, traktor 549 na 100 sati štelovani ventili i radjen servis i fino radio.. Medjutim, sad ima 170 sati i kad je hladan na 1000 obrtaja čuje se da cakće kao vladimirec, kad se malo ugreje, onda na 1500 obrtaja.. Ali neće svaki put.. Do čega li to može biti?

Biće da je slab majstor ko zna šta su radili.
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Da je dobar majstor, ne bih tražio odgovore na forumu.. Jutros smo oterali i on ne čuje ništa ili ga mrzi da radi. Ali jutros kao iz inata nije se toliko čulo, ali kad se bude čulo da cakće pravac kod njega...

Što se tiče novih IMT traktora, mogu da razumem Šananu, jer više veruje u šraf koji on svojim rukama zategne nego neko tamo u fabriku.. Na mom 549 je dosada ispravljeno nekoliko, nazovi, fabričkih grešaka, a to su: dodato za 0,7 l ATF u volan, zamenjen semering na prednji levi točak, zalepljeno crevo koje ide iz filtera za vazduh u motor, zamenjen semering koji ide na sajlu za broj obrtaja, zamenjena bakarna šajbna na dovodu u pvp pumpu, ispravljeni držači cilindra na vrata, jer su vrata udarala u blatobran, zamenjen osigurač za sirenu, zamenjana klema za minus na akumulatoru, povučen unazad rezevoar, jer je udarao u haubu i dodato parče flaha zbog nivelacije. Rupa na haubi ne pogadja rupu u rezervoar, pa u počektu na pumpi sam morao da dižem haubu... Kočnice preštelovane.... Nadam se da je sve to.. I nadam se da su to sve dečje bolesti posle kojih će me duuugoo služiti bez greške, ali nada zadnja umire....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Šanana, sad te i ja bledo gledam kak i onaj trgovac na sajmu.
Kaj bi ti pretresal na novom traktoru ili sam sastavljal? Pa nije se nikom ništ otpustilo, nije u tome problem.

Sve kolega, apsolutno sve.
Da imam sve u delovima, znači motor, menjač, diferencijal, elektrika...sve i onda po redu slagati, kaj god ne valja traži drugo bolje i tako redom, sve zazore podesiti kako treba, sve šerafe stegnuti kako treba, sve postaviti kako treba i onda znaš kaj teraš.
A ovak dok ga ti kupiš s 3 karike na cilindru v motoru, zazora na K-T paru kaj cele novine prejdu kroz njega i još 100 takvih stvari normalno da nebude dobro, a kod gotovog traktora se takve stvari ne vide.

Jer ovak nema šanse da ja kupim novog IMT traktora, jednpostavno uz takvo sastavljanje i fušeraj nema šanse.
Stari IMT-jci koji trpe torturu več 20-30 godin to je več druga stvar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Šanana, ti moraš znati da se tam sve razderalo. Od kalupa do strojeva na kojima je završna obrada rađena i tu ti nemaš kaj složiti.

Ako klip ima tri karike kaj bi ti četvrtu utokarival ili bi kupil klipove kojih više nema?
Blok prebušen, radilica prebrušena, kučišta za ležajeve prevelika, djelovi ugrađeni koji su pri ruci ........ Tak je u svakoj tvornici koja ide kraju. Znam kak to ide jer sam i sam u jednoj takvoj radil.

Skalupi i prodaj da očistiš skladište
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Potpisujem...
Pitanje je samo dan kada će se staviti katanac i prodati po visokoj ceni zemljište i prazne hale u Beogradu..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Muha, upravo i ja tak mislim i za to novi proizvod iz IMT-a, hvala lipa, ali nebi! No još mi nije jasno kako ima ljudi koji to nisu shvatili (Aco ne mislim ovim putem na tebe) i koji još uvjek veličaju taj IMT koda nema drugog traktora na svijetu!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,309
Po mojem nažalost, ali ko mene pita....
Znam samo da bu i več sad je meni žal kaj je tak. A i mnogima bude, samo kaj to nebudu hteli priznati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Šanana, ti moraš znati da se tam sve razderalo. Od kalupa do strojeva na kojima je završna obrada rađena i tu ti nemaš kaj složiti.

nije loše ako su kalupi poderani , odljevak izađe deblji:Kiss: , od tud i velike razlike u kilaži npr zetora u odnosu na čitulju i i onih koji su ih vagali
 

Najnoviji postovi

Na vrh