• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Re: IMT 549 - mjenjač

U specijalnim okol ostima se sve moze pribacit bez kvacila.
Najcesce je kvacilo potrebno, cak iako ga mi ne stiskamo, neki drugi uredjaj to obavi za nas
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: IMT 549 - mjenjač

Ma bravo... za ovaj iscpran odgovor..nisam mogao odolit stisnuo sam ti zahvalu..sigurno češ ih jošmnogo dobit za taj odgovor.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Re: IMT 549 - mjenjač

Ima par caka kak se možeš spasit al opet,treba ti malo iskustva da znas kad je u međubrzini,kad vidim da mi teže ide mjenjač samo ga lupim sastrane...obje strane...ak to ne pomaže onda 27 i šrafciger party
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Re: IMT 549 - mjenjač

Ivek sad skini onaj veliki čep i mijenjaj brzine kod ugašenog traktora i budeš skužil kak vratit vilicu u leer .(zlu ne trebalo).
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Pozdrav,

opet imamo jedan problem :) U vožnji se ispod sica čuje zvuk kao da nešto zapinje ne konstantno nego na mahove. Danas smo to malo pogledali i može biti se otpustio tanjurasti zupčanik kažu, e sads koje strane se treba otvorit da se dođe do šerafa koji ga stežu? da neraskapamo obadva kraja... Ili imate kakvu ideju što bi sad moglo biti?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Da bi provjeri0o konusno-tannjirasti skidas lijevu trubu gledano otpozada traktora.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Pozdrav,

opet imamo jedan problem :) U vožnji se ispod sica čuje zvuk kao da nešto zapinje ne konstantno nego na mahove. Danas smo to malo pogledali i može biti se otpustio tanjurasti zupčanik kažu, e sads koje strane se treba otvorit da se dođe do šerafa koji ga stežu? da neraskapamo obadva kraja... Ili imate kakvu ideju što bi sad moglo biti?
Imao sam isti problem..posebno na neravninama. Ali srečom nije bio veliki problem, već je onaj lim za koji je zaljepljen tapecirung lupao po zglobu koji podiže zadnje poluge. Malo sam ga odrezao i više nema kvara. A sumnjalo se na sve i svašta, srečom da nisam išao rasklapat traktor, jedino sam zamenio zglobove kardana od prednje vuče.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
@Iveksk.. tražio si savjet tj. pomoć, shodno tome dobio nekoliko odgovora, i dalje od tebe niti BU niti BA, jesi li riješio problem? Ovaj forum služi za razmjenu savjeta i iskustva, a ne da dodje neki padobranac s nekim pitanjem i nestane s foruma..Bez zamjere ali nije fer.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Tu sam tu sam, ali zbog drugih obaveza nismo jos nista radili na traktoru, danas je kisa pa bude dosao na red. Cim skuzimo u cemu je problem javim
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Evo malo novosti, dansa skinut kotač i truba, šerafi na tanjurastom popustili i prvo smo mislili samo njih dotegnut, ali kad smo ga izvadili van, veslje, konusni ležaj ima tri zdrobljena i pohabana pera, a na tanjurastom ležaju s unutarnje strane lagano oštećenje na svim perima... Za sad je to to, ide popola da se može zamjniti konusni ležaj, sutra stavim i slike neke
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
To su kolega konusni i tanjirasti zupcanici.Mada to je nebitno.Zanima me zasto ide popola kako kazes...To kad se mjenja izgleda otprilike ovako.Postoji mogucnost jos da bude skinuta desna cizma ako ima lufta u lezajevima a dif. ili ako se ganja zazor zupcanika.

i00989.jpg
 
Posljednje uređivanje:

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,292
Mi smo neki dan mijenjali doduše na 539, tanjirasti je imo 34 zuba, al gdje god smo tražili samo ima 37zubi.
Set smo platili 260km. A veliki konusni ležaj, na konusnom zupčaniku 121km.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Zupćanik, krivo sam napisao. A popola zato da se zanjeni taj konusni zupcanik, kako izglesa neda se ovako izvaditi . Sve je raskopano ovako kao na slici...
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Dali se moze izvaditi konusni zupcanik i ako da kakp a da se traktor nerazvaja popola? Ovo skroz desno na slici gdje su ove ruke od hidraulike jel to skidno da se da izvadit konusni?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Moras skinuti poklopac hidraulike da bi mogao skinuti konusni zup..Nemora ici popola.
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Hvala za ovu informaciju, da nisi javio to išli bismo ga rastavit popola :D Skinut poklopac hidraulike i ostali djelovi, sad sutra skinemo konusi i u šoping po nove djelove. pa slaganje nazad
 

iveksk

Član
Tu od
22 Ožu 2015
Poruka
31
Posto nigdje nemozemo naci orginal iz srbije, nude nam set konusnotanjurasti proizveden u indiji! Kakva su iskustva? Dali se isplati uzeti ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh