• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Pozdrav, evo dugo me nije bilo na forumu ali sada je sezona zavrsila, novci su spremljeni i polako dolazi vrime trosenja, protekle zime mi je vrlo povoljno izletio imt 549 s kojim nisam previse radio, vecinom je stajao a opet je sve odradio imt 539 ali sad mi se nudi prilika zamjene 549 za 560 kljuc za kljuc godiste su 89, 560 i 91 549 ali obadva su u super stanju, pitanje je isplati li se ta zamjena, 549 mi ne treba, odradi sve sto moze i 539 ono sto nemoze 539 pretesko je i za 549, zato me je zainteresirala ova zamjena za 560 pa bih molio za misljenja?
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Sve ovisi o tom koliko ti se žuri u poslu, 560,je prilično jak traktor, ali i dosta trom, neokretan u malim prostorima, na kardanu kad radi hoće dosta gasa, i na kraju kočnice ga znaju zajebavati do ludila Al mislim kad se jednom urade kvalitetno da bi mogle vrijediti neko duže vrijeme, ja ga imam i prilično sam zadovoljan, neki dan sam pokušao vući plug 3x10",i strništa, krumpirište je izorao sasvim uredu.
 

Daky5555

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2019
Poruka
221
Koja je zapravo razlika 560, 565, 567 osim u tih par ks. Ovdje kod nas 558 ljeti dvobraznim plugom tesko ore, ja sa 539 orem jednobraznim i smanjim zahvat na 20-ak cm, zemlja je takva crvenica da kad je suša i traktori od 100 konja oru s dvobraznim, usluzno meni za osobne potrebe 549 i dvobrazni od 10 cola ne ide, plug ne ide u zemlju a ako i krene onda proklizava tako da ja orem jednobraznim s 539 isto kao i s 549, dvobrazni ne ide pa se mislim bili bilo moguce dvobrazni 12 cola i 560, bar nekih 30 cm dubine.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
560 i 565 su isti traktori, s 3 brzine, samo s različitim motorima i snagama (56 i 65ks)
567 i 569 su usto kao i 560/565,samo s 5-brzinskim mjenjačem.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,213
Pa to je i predviđeno 560 i plug 12",e sad koliku ćeš dubinu postići ovisi o zemlji, lemešima o puno toga.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Moraš pitati Muhu kak to izgleda iznutra, jesu li odljevci isti itd.
567 je imal 5-brzinsku getribu, kak i 569. Vjerojatno su iste kao i na 577.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Nisam baš nikad previše ulazil u unutrašnjost mjenjača kod IMT-a jer se kod njih taj dio rijetko ili nikad ne kvari ko kod nekih drugih pa nebi sa sigurnošču mogel rečini da može, a ni da ne može. Komplet garant može ali treba voditi računa da je ugradnja 5 brzinskog mjenjaca rizik jer znamo da to baš i nije sretno rješenje, da se više kvare (što je i logicki jer imaju više dijelova) i u konačnici da se ništ spektakularno nebu promjenilo na bolje.

Treba kontaktirati kolegu Lisnika, on te mjenjace ima u malom prstu.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570

Mislim da bi ovo dobio.

Na ovome je bio trobrzinac, a ubacen petobrzinac. Difirencijal je ostao isti. Kad samo mjenjač zamjeniš dobiješ to da traktor ide preko 50 km/h.

Mislim da je u toj igri potrebno i diferencijal zamjeniti.
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege danas mi je usred branja pocelo kapati gorivo na Rotacionoj bosch pumpi na imt 549.
Kaplje ispod pumpe na jedan veliki saraf ili maticu i jos na jedom sarafu 6mm.
Dali tu postoje podloske.
Smije li se to odvrnuti da promjenim podloske
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
967
Kolege prosli tjedan sam mijenjao cijev visokog pritiska jer ju nisam vise mogao dotegnuti.
Traktor je stajano 3 4 dana danas sam sastavio i upalio.
Radi mirno na leru.
Ljepo pali
Ali slabo prima gas.
Prije toga je super radio i primao ostro gas.
Sada mi dijeluje kao da mu je nesto zastopano.
Sto bi moglo biti
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
Provjeri dize da ti nije kakav komadič špene od stare cijevi zaštekal element u dizi.
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Lp, da li netko zna na kojim obrtajima motora traktor imt 549 ima najveći moment, a na kojima najveću snagu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,934
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Imam pitanje za znalce, ako je itko ikada skidao prednju osovinu tj. prednji trap na 549.

Jel potrebno skidati cijelu kolijevku da bi se izbio centralni bolcn ili se to može nekako izbiti bez skidanja kolijevke, probao sam lupati po onome dijelu gdje ga vijak centrira ne mrda ni lijevo ni desno.

I gdje se mogu naći nove pikse i bolcn za njega ili mi se najbolje odma s gospodom tokarima posavjetovati?
 

Najnoviji postovi

Na vrh