• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
256
Kontakt brava na IMT 549 rasklimana stopica za žicu do brave paljenja, tražim novu ali nude samo za imt 533 i 539, ima li razlike od 549?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Iste su.
Samo pogledaj jel tvoja na stopice ili na vijke pa takvu i uzmi radi lakše montaže.
 

Vlado2112

Član
Tu od
18 Lis 2019
Poruka
77
I meni gubi kontakt ta bravica,neki prijedlozi koju uzeti da valja?
Gledam da imaju u ponudi Fadipove, nekad su bile dobre a danas?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Slažem se, Fadip je postal jakooo loš proizvod.
Čak je i Pecho bolji.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Slažem se sa lijeskom, češka PAL brava je zakon kaj se tiče kvalitete, čak nije ni od Ursusa kontakt brava loša jedino kaj ključ malo za moj ukus lijepo ne ulazi kao na PALovoj bravi, ali je kontakt dobar.

Za PECHO brave ne znam kakve su kvalitete jer ih nisam nikad ugrađival, al ako su kvalitete kao pozicijske lampe i žmigavci onda su sasvim oke ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ja baš neki dan ugrađival jednu, ali za paljenje, susjedu.
Jedino mi onaj ključ izgleda kilavo
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Pitanje za antifriz..
Moram si slagat antifriz u 549 pa me zanima jel antifriz Pantherol G11 plave boje dobar za moju raketu? Da ne bi bilo da mi prdne dihtung glave ili nekaj slicno :/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ako je bilo koja od tih komponenti (brtva glave, hladnjak vode, čep hladnjaka, vodena pumpa, crijevo vode, čep bloka....) pri kraju onda postoji mogučnost da procuri pa da bilo kakav antifriz natočiš.
Naročito ako je prije bila voda, ako je bil antifriz onda nema brige.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Ma od generalke, ima vec 10 godina od toga, je bil stalno antifriz jedino u zadnjih godine dvije kak sam muku mučil sa dotrajalim crijevima sam prek ljeta znal imati vodu jer svako malo bi mi antifriz iscuril, a otkad sam termostat ugradil koristim destiliranu vodu...
Doduše antifriz je slagan bil s obicnom vodom.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Na koliko radnih sati bi se trebalo mjenjati ulje u mjenjaču i hidraulici na 549 ?
Moje je malo crnkasto pa si mislim da je vrijeme za osvježiti ga.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na koliko radnih sati bi se trebalo mjenjati ulje u mjenjaču i hidraulici na 549 ?
Moje je malo crnkasto pa si mislim da je vrijeme za osvježiti ga.
Mislim da bi bilo OK svakih 10 godina a u praksi jednom u svom zivotu 😂

Na svim novijim traktorima svakih 1000 r/h
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Bil sam pred jedno godinu dana ili više postavil upit za kvačilo na 549 kako mi se pedala počela čudno ponašat. Pa evo kako je došlo do potpune kulminacije problema upustio sam se štelat drugi stepen jer sam ostal bez kardana(nije odvajal) i imal sam kaj za viditi...
20220817_203340.jpg 20220817_210324.jpg
20220817_211131.jpg
Nisam očekival da se to može desiti al eto, kvaliteta indijskih dijelova.
Moja pretpostavka je da se okrenul klin i da je lagano pojelo rascjepku i tak se sve skupo odvojilo...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Pa je moral traktor ic na pola po stoti put valjda vec...
S tim da sam ovaj put majstor bil ja koji sam ju rasturil i ponovo složil, iskreno očekival sam da bude kompliciranije korpu raskopat i složit.
20220820_124216.jpg
20220822_133751.jpg
Sad me zanima kak štelate capice? Ja sam po naputku prijatelja poštelal da su šerafi na capicama poštelani da su jednako ispupčeni na svakoj capici, šerafići od kardana se štelaju na zazor od 1.5mm ili je neka druga mjera u pitanju ?
Traktor za čudo radi bez greške(ne trese, kardan se pali bez krčanja) makar sam ja majstorio po korpi 🤣
20220821_185832.jpg
 
Posljednje uređivanje:

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
ja sam to radio bar 50 puta sa majstorom i on mi je objašnjaval kako se to radi. i to kvačilo kada on složi uvijek od prve bude sve kako treba. prvi i drugi stepen odvaja ne cuka ne klizi. ponekad na kraju samo moraš onaj vijak na pedali otpustiti i to poštelat.
nakon 50 puta imam toliko puno iskustva da znam da to nikada neču sam raditi za novce. ako mi se jednoga dana pokvari nakon što majstor umre onda ču jako patiti.
moj majstor nikada ne mjeri ništa samo sa špijunima valjda on tri šerafića.
ako ti je štift ispal možda si kontra okrenal.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,684
Kolko sam ja to primjetil problem je kaj su na novim kronovim i indijskim korpama višlje izbušene rupe za osovince pa mu onaj dio di je zarezan da se nebi mogao okrenuti ništa ne znači, pošto ga ništa ne drži da se ne okrene otrgne rascjepku i iz ajde van, pogotovo kad majstori ne podmažu onda još i prije.
Susjedu je majstor stavil novu Kron korpu za možda 100 sati rada su osovinice bile vani jedna je i puknula. Onda sam ja presložil sad radi već preko 2000sati jedino je sad malo več tvrđa pedala...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Sad me zanima kak štelate capice? Ja sam po naputku prijatelja poštelal da su šerafi na capicama poštelani da su jednako ispupčeni na svakoj capici, šerafići od kardana se štelaju na zazor od 1.5mm ili je neka druga mjera u pitanju ?
Šarafi nesmiju izlaziti puno van capica jer onda hoče brusiti po zakovicama lamele drugog stepena.
Razmak za drugi stepen je dovoljan 1.4 mm. Ti si stavil na 1.5 i to je isto ok pošto je sve novo. Kad prestane odvajati drugi stepen lako smanjiš zazor.
Rasjepka ispada iz bolcna ako je neodgovarajuče debljine, to kaj se okreče je manje bitno.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Imam pitanje.
Primjetil sam da mi na cijevčicu koja odlazi od čepa kilera često curi antifriz kod težih poslova(šrotanje sa Sip Ciklo 100). Čep kilera je novi, termostat je ugrađen, koristim plavi antifriz sa destiliranom vodom ne vidim da igdje pušta vodu, ulje u karteru ima istu boju kakvu i mora imat, kiler opran kao da je nov.
Jel moguće da je možda dihtung glave odfućkal svoje, negdje sam pročital da se to voli dešavat kada se naglo oscilira gasom, a motor je pod naporom i vruć pa da zato voli izbacat van antifriz ?
Ne bi me to smetalo da mi izbaca do određenog dijela i tako stoji iznad ćelija nego se meni dešava da mi izbaca ispod ćelija kilera pa mi nije sve jedno upuštat se u žešće radove...
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh