• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
Plaćen je 1166156 dinara i to 21.12.2010 godine, i po tadašnjem kursu eura to je iznosilo 10801 euro, i dobio sam ga nakon 328 dana ako se ne varam, i to tek 11.11.2011. godine.

Te ručice su za dva para spoljnih hidrauličnih izvoda, a traktor poseduje i još jedan nezavistan za kipanje prikolice.

naci more imat rolo balirku moj ima samo jedan izvod i dosta si ga platil to su veliki novci ja svoje nagovaram da bi kupili 577 za malo vecu peoizvodnju delam onak 10 12 rali ja bar mislim to moj deda sve zna aa kolko ti radis rali da si si kupil taj 549 ima valda grijanje moj ima isto tamo de bi trebalo bit za sva 4 zvigavca tamo puse topli zrak od motora a moj je ovakva linija http://static.pik.ba/galerija/2011-02/slika-143898-2011-02-1296772622-default.jpg samo kaj ima servo :D
 
Posljednje uređivanje:

razarach

Novi član
Tu od
22 Stu 2011
Poruka
12
naci more imat rolo balirku moj ima samo jedan izvod i dosta si ga platil to su veliki novci ja svoje nagovaram da bi kupili 577 za malo vecu peoizvodnju delam onak 10 12 rali ja bar mislim to moj deda sve zna aa kolko ti radis rali da si si kupil taj 549 ima valda grijanje moj ima isto tamo de bi trebalo bit za sva 4 zvigavca tamo puse topli zrak od motora a moj je ovakva linija http://static.pik.ba/galerija/2011-02/slika-143898-2011-02-1296772622-default.jpg samo kaj ima servo :D

I nije tako puno novaca, sada kosta oko 15500, verzija kao moj, a to je sa grejanjem i polu klimom, spoljnom hidraulicnom instalacijom, S motor sa kosim diznama, i elementi zadnjeg diferencijala od Tafe 5900.
Posedujom oko 18 hektara zemlje i skoro sve obradjujem.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,372
I nije tako puno novaca, sada kosta oko 15500, verzija kao moj, a to je sa grejanjem i polu klimom, spoljnom hidraulicnom instalacijom, S motor sa kosim diznama, i elementi zadnjeg diferencijala od Tafe 5900.
Posedujom oko 18 hektara zemlje i skoro sve obradjujem.

bravo bravo ja bi tak nes napravio tek za 5 god il 10 jbg ne delam tak puno zemlje prije je moj deda imal stari 539 imal je sijaćicu plugic i par njiva jednu je kosil imala je 10 rali ;) :drinkers::drinkers: :D:D a kolko taj tafe ima ks ;)
 
B

Bobo

Guest
I nije tako puno novaca, sada kosta oko 15500, verzija kao moj, a to je sa grejanjem i polu klimom, spoljnom hidraulicnom instalacijom, S motor sa kosim diznama, i elementi zadnjeg diferencijala od Tafe 5900.
Posedujom oko 18 hektara zemlje i skoro sve obradjujem.

O cemu ti pricas? kakva polu klima? Grijana kabina i tocka, od klime nema ni "K". po tvojem svaki auto ima polu klimu. Da prodajes auto covjek te pita jel ima klimu ili nema, reci mu da ima polu klimu mozda nasjedne ;)

Na 549 se ne ugradjuje "S" motor, nego DM34 s kosim diznama i to je standardna ugradnja i to ne moras uopce nabrajati kao dodatnu opremu...

Ovo s diferencijalom je pohvalno sto su poceli ubacivati po zelji...


Ja s 549 radim skoro 25 ha i sve obradjujem s njim i nista mu nije osim karika na 250 sati, PVP na 480 sati i tri puta varena koljevka u 2 000 sati sto je napravio. Curenje ulja mu je standardno a predihtavanje kartera mi dodje za "dobar dan"... Inace, dobar traktor s losom el. instalacijom koja je takodjer pocela jeb.. ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Bobo;779691 Ja s 549 radim skoro 25 ha i sve obradjujem s njim i nista mu nije osim karika na 250 sati kaže:
predihtavanje kartera mi dodje za "dobar dan"...[/B] Inace, dobar traktor s losom el. instalacijom koja je takodjer pocela jeb.. ;)
Zakej to ne riješiš jednom za svagda? Bar na njemu to nije problem.
 
B

Bobo

Guest
Zato jer nemam uvjete za to... ne mogu skiuti motor i okrenuti ga ko covjek da namjestim karter kako treba, uvijek se nesto ili pomakne il koji bog... a da i skidam motor, pa korpu, pa zamasnjak, neka hvala... Ovako kad ga rastavljam, koljevka odmah na pregledavanje i po potrebi varenje i dok majstor radi koljevku, ja se igram s karterom...

Sad karter nisam skidao vec dosta dugo, i na 200 sati ne moram nadosipavati ulja uopce, malo masti od radilice, ali nije nista strasno...

Dobit ce "velikog brata" uskoro, pa ce se 549 odmarati...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Ne treba za to okretati ni skidati motor.
O tome kad se upustiš ponovo u taj zahvat ;)
 
B

Bobo

Guest
Necu skoro, jos se drzi...

samo ti napisi proceduru ako imas volje, jer nikad ne znas kome ce trebati ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nek ti napiše onaj skidač skuta i kaputa.
Ili moj zamjenik :D
 
T

tabanezy

Guest
novi sam na forumu i trazim sebi traktor da kupim, zainteresovan sam za kupnju IMT 549 duplaka. molio bih nekog od clanova ako ima ili zna gdje ima polovan ovakav traktor da mi javi..hvala
 

denimede8

Član
Tu od
8 Lis 2011
Poruka
32
Do koliko kila bi pasao rastepać umjetnog gnojiva na traktor imt 549 da se nebi dizao prednji kraj.
 
L

Lumex

Guest
Postovanje,jedno za Vas lagano pitanje posto vidim da se razumijete u mehaniku,,,
Imam IMT 549 dv ,i uzeo sam transhidrol ulje da promjenim u prednjim tockovima gdje ide ,i u osovini prednjoj gdje ide 3.50 litre ulje ,no jedan mehanicar mi je rekao da ne sipam to ulje tu nego hiponol 90 ,a sad neznam ni ja sta da radim !
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,705
Ma svejedno, važno da ima ulja. Ak ti je u getribi/hidraulici Transhodraol, nema razloga da u prednjem mostu bude drugačije.
Mi na Štoreu imamo motorno ulje u svim dijelovima traktora (most na 549 je gotovo identičan).
 

Najnoviji postovi

Na vrh