• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Mozda kad bi jos koju put ju odnio mozda bi i slozio jer svako vracanje nazat od njega je nijansu bolje al cini mi se da necu ju tak skoro nosit!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nisam nikad bio kod njega al sam čuo svašta o njemu, čak i od njegovog nećaka. Sam on mi je savjetovao da nosim nekom drugom, na kraju ni taj drugi baš se nije pokazao.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Samo kaj mi ne bumo dirali pvp pumpu, nego ćemo dizne rješavat...


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako majstor nije dobar za pvp nije ni za dize , problem je nači dobrog majstora a naračito ako radi aute onda je po onoj ma je,,š traktor .:(emo):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Problem je kaj svi rade sve, ovaj kome sam ja nosio je nekad bio odličan majstor. Sad je proširio radionu i ima servis za aute. Sad ga je zadesila velika nesreća u familiji i pitanje je kak će to sve skupa funkcionirat.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,670
bedastoća je skidat boš pumpu i nosit k majstoru...ja otpeljam celi traktor, pa odmah zna jel dobro složil ili ne...:p:
nema mrdanja...a u konačnici potrošiš manje vremena nego da je triput voziš autom.
uostalom, treba pumpu znat i metnut nazad u fazu...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kad je @ bučo u pitanju on je prilično daleko tako da mu vožnja traktorom i nije baš najbolje riješenje.
Meni je svega 1 km do majstora i ja ću ga sad otpeljat pa nek rikta kak zna, pitanje je samo jel bude sad bilo kaj radio nakon sveg kaj mu se desilo u zadnje vrijeme.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neznam meni je radio i sve radi ko urica stavio sve novo naplatio dobro.
I radio mi je tri puta na različitim sa svime nije bilo nikakvog problema.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam iznio svoje malo mi je predaleko mu odvest traktor a kaj se tice faze sigurno je u fazi zaletavanje motora kad ga drzis na istim obrtajima nema nista s fazom!!
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Čudno ali zna se dogoditi .
Tako je jedan na 560 radiopumpu i nikako par majstora i niš.
Traktor kad se zdrma po njivi ugasi se skoro izgubi snagu.
Meni je roto super napravio i dizni brdo već al eto dogodi se
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Jedan nas kolega tu sa foruma moj sugradjanin me je podsjetio da ima i u Kozalj vrhu boshista, za njega sam već čuo da je odličan

Pa ako kome treba ime i broj, javite se na pp

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Zvijer je živa!
Rezultat čeprkanja po traktoru....
Zamijenjena crijeva vode crijevo za grijač, sve 4 dizne nastelane na 125 bara - jedne bila na 120, jedna na 110, dve na 90... Nastelani ventili na 0.25....

Još mi ostala struja, i T-rex je spreman za vožnju...

Izgleda da je bilo do dizni, sad nam je poslije odzracivanja kresnul iz druge! A gas prima ko sumanut....

Napravljen krug po dvorištu, traktor sad skreće , okrene se oko sebe, i precizniji je za vozit...
I ne kuzim, kako je to nekome težak volan...

Okreće se bez problema a jedna guma mi prazna... Jedino ako se misli na motanje u mjestu, samo ne znam ko je to ikad radio sedamdesetih i osamdesetih...

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Taj volan je odlican ako je sve ispravno i kako treba. Na mjestu ne motam ni auto a kamo li traktor
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
desni kotac
c144f4ca699178477a8692962d6406c6.jpg

lijevi kotac
dfbe17b97a9a1b1b2b6d40f3ba68538a.jpg


ova selna na lijevom kotacu kad se izvadi, to je za sirit prednju osovinu?

a fino stelanje smijera kotaca se radi kako ono?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Je, za širenje traga prednjih kotača. Na sponi bi trebalo biti zarezano za šaraf na šelni, tak da pri širenju netreba ponovno štelati trag.

Kotači na sredini visine felge (u ravnini s osovinom) na prednjem kraju prebaju biti stisnuti 2-4mm više nego na zadnjem kraju. Pri tome kredom označi mjesto na lijevoj i desnoj felgi, te onda mjeri na tim mjestima naprijed i natrag (pomakni traktor za toliko da oznake dođu s prednjeg na zadnji kraj). to je radi toga da eventualna grbavost felge ne utječe na mjerenje.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ok, tak sam si nekak i shvatil iz prirucnika,
al kako se siri spona?

onu kuglu odserafim pa nju okrecem ili ima negdje drugdje navoj?

60478dfff7a01b962688c530cdc98946.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh