• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
za neke stvari se stvarno vrijedi pomucit i zavrsit fakultet :eek::

Zoki , sve stima, al cemu kotra kvacilo,
ako nema potrebe, jer stvarno je nezgodno...

samo zelim provjerit jel ima neki opravdani razlog tog kontra kvacila,
ili je to do izmisljanja tople vode IMT inzenjera...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nađi negdje pedalu od 533/539 i probat složit kak je i na njima pa vidit jel bu to radilo.
Možda ima Grčić(Škorpion) kod mene pa pitaj da ti posudi za probu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ako stavim tu pedalu,
moram rezat dosac kabine
osovina je na drugacijem mjestu nego kao kod 533/539
vise napred, i vise gore

tako da, ako stavljam drugu pedalu, moram kod Majstora od kovine :)

samo me zanima oce li se onda teze stiskat pedala
da li je isti otpor kao kod 533/539 ili je veci...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Za probu skinut taj nosač i vidjet kako to radi, ako je ok onda ga predelat ak nije vratit natrag kak je i bilo.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Mislim da će biti tvrđa jer je sad povećana malo snaga ali govorim napamet, treba vidjeti. Susjed ima 558 aline sjećam se da je pedala tako strašno visoka da lupa nogom u volan.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ma kod IMT -ea ništ nije isto kad sem kupoval 560 bilo ih više isprobano neki imali mekani a neki tvrdi kuplung neki odmah blokirali kočnice svaki se drugačije ponašal .
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Ekipa trebam savjet..ovak..kak mi je motor na mom 558 rekao baj baj..kreno šibat ulje na velko oš na šipku oš na čep pukle karike na dva klipa od tog je jedan izgorio grdo,a i radilica je u banani..pa nema druge nego generalka..:icon_rolleyes:
E sad pitanje dakle idu novi sklopovi unutra e sad vas trebam..znam da djelovi opčenito nisu neka sreča..ali šta je bolje stavljat unutra..turske, indijske ili neke treče sklopove? :^):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ekipa trebam savjet..ovak..kak mi je motor na mom 558 rekao baj baj..kreno šibat ulje na velko oš na šipku oš na čep pukle karike na dva klipa od tog je jedan izgorio grdo,a i radilica je u banani..pa nema druge nego generalka..:icon_rolleyes:
E sad pitanje dakle idu novi sklopovi unutra e sad vas trebam..znam da djelovi opčenito nisu neka sreča..ali šta je bolje stavljat unutra..turske, indijske ili neke treče sklopove? :^):

pdm stavi
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Nek me netko ispravi ak lupam gluposti,al mislim da je na 558 sa razlogom pedala kontra postavljena, tj ide prek poluge. Kolega kad je na 540 mjenjal korpu kvačila dali su mu korpu od 558. Korpa je na izgled ista al su federi puno jači i bilo je teško stiskat kvačilo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
prvo cu nastelat kvacilo, da radi drugi stepen

a onda cemo nekaj "pripasat" direkt da probamo kak to ide
ak ide dobro,bacam se u izradu pedale

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Mislim da će biti tvrđa jer je sad povećana malo snaga ali govorim napamet, treba vidjeti. Susjed ima 558 aline sjećam se da je pedala tako strašno visoka da lupa nogom u volan.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Ma naravno da ne lupa u volan. Ak je sve normalno naštelano kako treba, sve najnormalnije funkcionira... Ljudima je dosadno pa izmišljaju toplu vodu.

Ekipa trebam savjet..ovak..kak mi je motor na mom 558 rekao baj baj..kreno šibat ulje na velko oš na šipku oš na čep pukle karike na dva klipa od tog je jedan izgorio grdo,a i radilica je u banani..pa nema druge nego generalka..:icon_rolleyes:
E sad pitanje dakle idu novi sklopovi unutra e sad vas trebam..znam da djelovi opčenito nisu neka sreča..ali šta je bolje stavljat unutra..turske, indijske ili neke treče sklopove? :^):

Ja sam po preporuci stavil Indijske sklopove
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dal možda netko ima ili zna nekog tko bi imal zadnje felge od 558, lagano srce, 28", izgled nije bitan, samo da su ravne!?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma naravno da ne lupa u volan. Ak je sve normalno naštelano kako treba, sve najnormalnije funkcionira... Ljudima je dosadno pa izmišljaju toplu vodu.



Ja sam po preporuci stavil Indijske sklopove

Indisjki sklopovi najlošiji .
Ne traju dugo premekani.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
A cuj, ne znam jel su premekani ili nisu, vreme bu pokazalo. Sto meštri i sto teorija. Meni je meštar kaj je delal strojnu obradu rekel da su srpski najlošiji jer ih ne dela IMT(sad pogotovo kad je propal) nego mali obrtnici koji to rade od svakakvih materijala i da nastaju problemi vec kod same obrade, a dalje još gore. I tak svako ima neku teoriju.

Jbg, indijci su imali licencu valjda prije nas, a pretpostavljam da je opet sve kak naletiš. Ja sam stavil te, pa kak bude, a kolko bum ja delal s tim traktorom, tih 50sati godišnje, ne budu se nikad poderalo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Indisjki sklopovi najlošiji .
Ne traju dugo premekani.

Netočno ima dvije vrste Indijskih sklopova , isto i karika kvalitetu određuje boja mali znaš li koliko marki (priznatih) je proizvodnju preselilo u Indiju i znaš tko radi PD klipove ??
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Može ih biti 50 kad su premekani njihov cilindar se obradi lako a pdm je tvrđi puno .
I durat ce dugo dok će ovaj odmah zub navuć.
Sami majstori što obradu rade mi objašnjavao i pokazao.
A ko ih stavlja jer ja lako obradit i zarade više.
PDM ima bolje sklopove nego indija .
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh