• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Di ima za kupiti te cortecco semeringe a da je po mogućnosti okolica KŽ BJ KC, zašto su ugrađeni semerinzi bili s metalnom zaštitom ?

Nema zareza na osovini, dali bi bilo dobro dodatno ispolirati osovinu vodobrusnim brusnim papirom ?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Za obnovu našeg Štorea kupoval sam ih u Ležaj trade-u i Lager Commerce-u u ZG.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Super, značiu bravice i kutije osigurača PECHO, silikonski kablovi u rebrastom bužiru, cortecco semerinzi...

Savjeti u vezi montaže novih kočionih lamela, koju debljinu uzeti ?? Obavezno promjeniti semeringe, kupiti nove opruge, kuglice...

Pročitao sam negde da se treba poigrati s dosjedima kuglica na diskovima, što to zapravo znači ? Inače budu oštećeni ili ?

Hvala ZJ
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kutije osigurača imaš kod jakopića bolje ove se nisu iskazale .
Lamele obične standard pojačane znaju stavit pa im blokiraju kočnice.
Sve novo stavi i ubaci dodatnu oprugu za vraćat ploče od yuga ili sličnih.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
A kako izgledaju te kutije od Jakopica ???

Da barem znam što tražiti, može i slika s neta ....

Kakva je kvaliteta ovih kutija ??

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-tra...-ursus-zetor-lkt-rus-univerzal-oglas-18329740

Ma koliko sam ja upućen i PECHO kutije su sasvim dobre, samo se trebaju stavljati štapičasti keramički osigurači,
plastični se prilikom zagrijavanja dodatno smanjuju te se od topline kontakata topi i kutija...


Misliš na ove kutije ?

http://jakopic.hr/trgovina/index.php?id_product=1784&controller=product
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A kako izgledaju te kutije od Jakopica ???

Da barem znam što tražiti, može i slika s neta ....

Kakva je kvaliteta ovih kutija ??

http://www.njuskalo.hr/dijelovi-tra...-ursus-zetor-lkt-rus-univerzal-oglas-18329740

Ma koliko sam ja upućen i PECHO kutije su sasvim dobre, samo se trebaju stavljati štapičasti keramički osigurači,
plastični se prilikom zagrijavanja dodatno smanjuju te se od topline kontakata topi i kutija...


Misliš na ove kutije ?

http://jakopic.hr/trgovina/index.php?id_product=1784&controller=product

da te ovo gubi kontakt
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ove kutije su za plosnate osigurače.
Ako hoćeš klasične, ja sam pri Hubzina kupil neku slovačku, koja je vrlo kvalitetno napravljena:
P8051199_resize_zps3e0062ca.jpg


20141005_164533_resize_zps0acd7551.jpg


Kućište osigurača je bakelitno, od Zetora (od kabine?)
Addfusebox_zps3bcfddfc.jpg
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
ZJ jel imaju takvu kutiju s više osigurača možda 6 ili 8 kom ?

Znam da su za plosnate osigurače, kod kuće ih imam zalihu....
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za imt 558 nema original corteco semeringa nego samo ovih sa metalnim kućištem ali neki imaju crnu a neki narančastu gumu a ovi narančasti su malo bolji. Na 560 sam dodao opruge paralelno uz cilindar a na ovome neznam kako bi ih ugradio, one tri stavi obavezno nove. Što se tiče obloga bolje ih je lijepiti jer traktor bolje koči a ja sam ih ugrađivao tako da bude 1mm zazora kada sve složiš i dobro rade. Možeš si i produžiti poluge kočnica tako da si malo olakšaš kočenje, one plosnate gumice na reduktorima sam najprije zalijepio sa metaprenom na dosjed pa sam ih drugi dan stisnuo jer su mi inače ispadale pa je puštalo ulje.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Nazoveš i pitaš. Nebi znal, a trenutno mi nisu blizu.
Meni se neki ovi plosnati griju i imaju slab kontakt, tak da su mi draži ovi na bakelitu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Dobre CR semeringe možeš pribaviti u SET-u Bjelovar ili Korteko u Masiva, Hubzin promet .... a kutije osigurača probaj nabaviti od nekog vozila iz auto programa (naprimjer Yugo) i nemoj i ni u kom slučaju postavljati na način kao kolega ZJ.
Kutije moraju biti ugrađene čim više, a na 558 je njihov smještaj tvornički ok.

Kaj se kočnica tiče, kolege su več napomenuli da je dobro ugraditi još jednu povratnu oprugu između ploča, a kaj se obloga tiče to moraš izmjeriti.
Ovisi koliko su kuglice ploče ukopale, dali je netko prije tebe možda malo počistil kočione ploče i utore za kuglice , a i ti ih misliš malo počistiti ..... dosjede kuglica maži isključivo bakrenom mašču.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Hvala MUHA, radovi napreduju, diskovi su poravnati na tokarskom ( dvije desete svaki ), kupljene su nove kuglice, bakrena mast, brtve reduktora....Kupljene su LAMELE IVANEC, kažu da su te najkvalitetnije....

Dali postoji gumena zaštitna kapica za imt 558 za kočnice ili neka druga koja odgovara ? Ova od 560 se nikako ne uklapa,
čini mi se da bi bolje išla zaštita za ručice mjenjača...


Evo slika diskova, pa me zanima jel bi još trebalo doraditi dosjede kuglica ili je to u redu ?





Kakva iskustva imate s talijanskim ulošcima dizni SEVEN ?

 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Puknuti kak misliš paralelni ?
Ovo nije bilo složeno samo su bile kuglice stavljene i disk na disk, bez opruge....
Čisto za slikanje...

Vidiš nešto što nije dobro ? Slobodno reci
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kad bi mjerio sve uokolo sa šublerom da li bi svugdje bila ista debljina kad bi mjerio složeno. Dosjede nemaš što više dirati, ako bude blokiralo najbolje je staviti nove diskove (mehanizam)

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Neće blokirat ako ubaci kontra federe sigurno, a poslije mogu ako se potroše lamele.
Obavezno bi bilo dobro pregledat ležaje i semeringe na poluosovinama.
Ako na njima slini džaba nove kočnice
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Semerinzi idu novi, već je rekao. Ako su sjedišta kuglica jako poderana čak se može dogoditi da svaki put blokira kotač nekontrolirano čim dotakne kočnicu, tako je bilo na susjedovom 558 dok nismo stavili novi mehanizam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nevrijedi niš semering ako ležaj ima i malko lufta .
Onda su poslije semerinzi krivi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti kak misliš paralelni ?
Ovo nije bilo složeno samo su bile kuglice stavljene i disk na disk, bez opruge....
Čisto za slikanje...

Vidiš nešto što nije dobro ? Slobodno reci


opravo ovak kak je Zoki ticić objasnio u postu ispod ...
kad mjeriš sklopljeno na 3-4 mjesta po obodu mora biti" ista" mjera .


ja sam planirao obrađivati takav mehanizam ovako stisnut , s kuglicama
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo mala ispravka diskovi su kočione lamele a ovo kaj je IMT totalno profulal su kočione ploče . Puknuti večinom su te ploče parne ili ravne problem je kaj su totalno nekvalitetne na traktoru mi desna MF a lijeva IMT razlika totalna .
 

Najnoviji postovi

Na vrh