• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zavisi na koliko stupnjeva je napravljen ili pojeden konus, meni je lijeva strana tvrđa od desne oduvijek.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Izmjerio sam sve digitalnim šublerom, razlika je neznatna 0.1 mm.

Traktor je 71. godina, ali zadnjih 20 god. jako malo korišten, skoro na svakom dijelu piše CAV, smiths, i england.

Vjerujem da se u to vrijeme radilo kvalitetnije, a diskovi mi se čine sasvim ok. Traktor je kočio ali slabo, nije zaglavljivao, a kočio je loše jer su semerinzi propustili ulje.

Na većini ostalih nisam uspio vidjeti, tako nešto, većina djelova je funkcionalna.

Brojač radnih sati SMITHS koji je razbijen ( ne teleoptik) kakav je bio na njemu od 75 do 110 funti :S....

Puž volana nema uopće lufta, ali je luft dobila kajla i ona ruka što ide na kućište volana a spaja sponu, luf je na utoru za kajlu... Matica nije bila dotegnuta kak treba....

Kak to najlakše riješiti ? Navariti kajlu pa je obraditi ili navariti ruku ( gus ? ) pa ponovno izglodati rupu... ?

Danas sam tražio gumice za poklopce kočnica, našao sam jednu originalnu :((... Kupio sam i gumice za ručice mjenjača i te odgovaraju :) samo su malo višlje.

Mjerač pritiska ulja originalni još rudi čajevac, termometar je naknadni elektronski VDO, prednji farovi i žmigavci originalni saturnus, zadnji kockasti saturnus (nisu originalni) ...

Jel zna netko kad je počela proizvodnja imt 558, koliko sam našao podatak da je prestala 1983 ???
 
Posljednje uređivanje:

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Puknuti, a ako nemam :( ?? Jel postoji još neki način a da bude dovoljno dobar ?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Možeš sa svrdlom napraviti okruglu rupu pa ubaciti okrugli komad i zategnuti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Najkvalitetnij rješenje proširiti utore za kajlu volana i staviti širu kajlu.Sve ostalo če ti se ponovo pokvarit
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možeš sa svrdlom napraviti okruglu rupu pa ubaciti okrugli komad i zategnuti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
to baš nije riješenje na ovakvom mjestu .. ovdje su dinamička opterečenja na obje strane ...tak da ...

no , može ako buši rupu glodalom i nabije kalibrirani štift ..a to je nemoguče bez stroja ..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti Atlas ima okrugle kajle na spoju osovine i glavnog članka pa funkcionira a snaga koju prenosi je puno veča nego snaga za volan od 558 .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Je, al je delano na način kak je Puknuti rekel, a ne bormašinom iz ruke.
BMJOJA je dal jedino pravo rješenje.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Samo ako ide kajla za broj veča nema dosta mesa na sponi , možda malo skuplja varijanta ali puno bolja u praksi hidro-volan :(clap):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Ne mora biti viša kajla, dovoljno da je šira. Recimo s 8 na 10mm širine.
Ionak su kajle 8 i 10mm širine jednako visoke.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako se kajla klimala onda je utor stradal i po visini i po širini na Rakovici je to riješila elektroda za gus kompletno rastavljanje i strojuna obrada osovine i spone .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Neznam zašto nebi i okrugla držala, original je četvrtasta pa se isto zajela. Trebalo bi da se dotegne ko na prednjem rukavcu pa da uhvati za osovinu a ne samo sa maticom.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Kaj nije to na 558 na konus i kajlu u kombinaciji?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Špaga mora biti od balirke, isključivo plave boje?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Dečki hvala Vam :)... Lijeva strana je uspješno riješena !

Polako s kućištem volana, konus i kajla su na imt 558 kako je rekao mujaničar, kupit će se nova kajla pa ćemo vidjeti kakvo je stanje...

Evo novog problema, desna poluosovina je pohanana tamo si nasjedaju kočione lamele....

Dali postoji spas ili jedino nova ili dobra rabljena... ? Na ovoj strani će definitivno blokirati ploče, dali se to može nekako obraditi ?







Kažu da postoje dva tipa, s grubim i sitnim zupcima... Ovo je stariji tip s krupnim zupcima pošto je traktor 1971 god ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
malo skini brusilicom da ublažiš stepenice i to bu još sto let vozilo.

Onaj volan daj kovaču da ti malo polugu prituče i lufta nebu ni s starom kajlom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako baš treba a majstor iznad je reko da ne treba onda se iz druge lamele izvadi srce i navari na "staro" ..tak da to novo nalegne na ispravne ripne
 

Najnoviji postovi

Na vrh