• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Nisam 100% siguran ali mislim da treba dignuti poklopac hidraulike da bi osovina izašla van jer bude seger sa unutarnje strane a sa vanjske skineš ploču i samo se izvuče kućište semeringa.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Hvala za inf. Trebati cu vise detalja kada krenem sa popravkom. Ne "sarafam" puno, no sa edukacijom i usmjeravanjem decki sa foruma sam dosta sam ucinio. :)
Posto nisi potpuno siguran zamolio bi profi mehanicare...ZJ, Muha i ostali...da mi potvrde napisano. Zanima me moze li se zamijeniti semering bez rastavljanja nekih vitalnih dijelova unutra.(da nesto ne zeznem). Mozda je bila slicna tema o imt vec ili slike..pa ako se sjecate molim vas ostavite link.

Kolegama @sanani i ostalima isprika sto sam napisao stari zakon bez provjere "osvjezenja" iz EU. Kada pronadem NN i kakav je prekrsaj po ZSPC-u napisem detalje.
 
Posljednje uređivanje:

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Na IMT 558 samo izvadi kučište u kojem je semering kardana nema segera iznutra.Prije vađenja zadnji kraj traktora navezi na nešto povišeno da ti ne iscuri ulje .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Bolje je ispustiti i procijediti ulje. Prošlo je već dosta otkad smo ja i susjed zamjenili semering na njegovom a znam da smo ga usput jer smo vadili pumpu ali neznam da li se drži nutra, na 542 je seger sigurno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ja danas na 39 skidao kad imam šta vidit semering pun trave .
Niš ja očistim kupim nov ali vratim stari i ni kapi ne curi.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Trava najcešce i napravi sranje. Prilikom košnje se namota i sje.... semering, tak je i meni bilo. Samo meni sad kak sam promjenil semering dlini na onoj gumici okolo. Moral bum to skinuti sad jedan dan kad uhvatim vremena i složiti...
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni je toliko namotalo da je spao kardan stislo osigurač i zašlo u semering na osovinu i počelo curiti.
Ja rastavio očistio i semeringu niš danas ni kapi iako sam kupio nov 10 kn dođe pa ga nisam ni mjenjao nebude novi kao stari
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Posto nisi potpuno siguran zamolio bi profi mehanicare...ZJ, Muha i ostali...da mi potvrde

ja osobno sam daleko od profiča ali ajd, kad si me već prozval red je da se odazovem i odgovorim.

Po mojem semering treba obavezno staviti novi jer starog trava spali mada za silu je i stari oćiščeni dobar.
Nedavno sam čul priču da je čovjek teral 549 dok prednji kotači nisu zablokirali od nakupina trave na izvodu prednje vuče.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Je al kad vidim sjeda koji je zamjenio tri nova već radi slinjenja.
Ostavio stari i mjenjali kardansku na jednom 33 neki dan i isto ostavili stari i ni kapi.
Moj je slinio jer ušlo u njega trave sad ni kapi a balirao sam podosta i niš milina.
Nov stoji za rezervu košta 10 kn i sama cijena me i odvratila od zamjene i slučaj kod susjeda.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nevalja kad je skupo,a nevalja ni jeftino,a joj ljudi moji kolko smo nezadovoljni.

Ja sam da se stavi novi kvalitetniji,i silikonski nego oštečen stari ili dobar stari a neznaš kolko bu dugo.
Ja sam nedugo mijenjal ležaj na kardanskoj a semering nije pišal,i kupil sam novi i metnul i naravno sve je ok.
Tako i na vratilima na izlazu iz getribe,ako več rastvaram nešto di je ulje ili nafta obavezno svaka gumica i semering i dihtung idu novi,jer dvaput nekaj rastavljat radi sitnica mi se ne isplati nikak.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Decki, treba obratiti pažnju i na još par stvari kod zamjene tih semeringa... Cesto osovina ima brazdu na sebi tam di vozi semering pa je dobro semering naprešati par milimetara plice nego kaj ide do kraja. Osim toga, ja sam imal drugi problem tu na 533. Promjenil sam lani semering i niš ne curi, ali mi curi na onoj gumici oko kucišta. Mislil sam da bude gumica dosta dihtala pa nisam namazal s diht masom. Moram sad jedan dan to izvaditi van i dobro namazati..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ima još jedna sitnica a to je colna mjera kardanske osovine koja je manja od 35 mm a semering zna biti baš za 35 i taj brzo procuri i dosta nisko je izvod kardana samim tim prije uhvati travu . I onda problem kopčanja kocka balirke zbog toga sam imel kardan na vuči koji je bil lancom spojen sa postoječim .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
Skratiti feder i ubiješ col ako je semering milimetarski i silikonski.
Mada taj silikonski za tam ništ ne valja jer je pre mekan.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma ovaj novi se može sakriti stari ima 30 godina i ne curi.
Stavljao sam nove na motor pa cure a stari kao nov izgleda i čemu ga mjenjat ako je dobar
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel se nebi dao stavit nilos ring pa da stiti semering?

Pomogel bi ali ostaje problem kaj je kardan prenizak a ako staviš lim ispod gura masu evo sad sem baliral slamu i lagano mi navlačil em ti čari IMT-a .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti nije da ne valja nego se namota trava kad je blizu kardana i dosta se izvlači/uvlači kardan u odnosu na traktore koji imaju konstrukcijski viši kardan . Samo je problem kaj se namota masa pa moraš stati i čistiti a drugi nemoraju .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,304
IMT da ne valja jer je karadn prenisko ... svega bum još čul o IMT-ju
Kak ono ide nije bitno ...... u karpatima nevalja nijedan čije ime ne počinje slovom Z....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Lijepo je rekel pokojni Jagatić: Ferguson ni traktor :D:
 

Najnoviji postovi

Na vrh