• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
U životu nisam videl ni cul da bi se nekome na baliranju namotal kardan, a pogotovo slama....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni bar 20 puta budem slikal kad bude opet . Gajtan kad završiš balu moraš malo natrag da ju možeš pustiti e to malo natrag je problem .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lijepo je rekel pokojni Jagatić: Ferguson ni traktor :D:
zato si ti prešel s zetora na štorea

U životu nisam videl ni cul da bi se nekome na baliranju namotal kardan, a pogotovo slama....
moguče ako ima slaka više nego slame
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moj kardan od malcera ima zastitu, i kod semeringa bude samo smeca kaj malcer razbaca usitnjenu travu po.svuda, al jos mi se nikad ni trava namotala, a cesto kosim 150cm visoku

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Meni se zna namotati kad kosim sa strižnom kosom(na 533). Zaštopa se pa moraš nazad, i onda u sekundi imaš iza balu na kardanu. Ali stvarno nikad nisam do sad cul da se slama namota..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
gajtan, moj otac je iza našerafio štitnik ventilatora od elektromotra , od tada nema problema ...prvo počne namatanje na štiftove za pogon remenice
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je prvo oni uhvate.
Ja sam si komad lima spigal i odispod remenice postavil sa drotom.
Kad nisam imal taj lim obavezno se uzela vreča od umjetnog gnojiva i sa špagom svezala odispod i za poluge hidraulike i nema namatanja.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Da, pocne na štiftovima ili na križevima kardana. Uđe par travki u križ kardana, i onda samo potegne cjeli snop za sobom... Ali ne budem se zamaral s tim uopce više. Iduce proljece planiram kupiti novu poljsku kosu i novi kardan naravno, a onda više ne bude štopanja niti vracanja nazad, pa ni namatanja. A nebum više ni kosil s 533 nego s 558
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja nemam problema kod košnje (ne kosim sa IMT-om) samo kod baliranja i opet danas slama , budući da je puno slame čak je ponekad i traktor gural kad je bala gotova dok namotam špagu moram malo natrag i tad donja vuča nagura slamu natrag i može uloviti produžetak (štucna) kardana, znači radi se o rolo balirci .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma meni kardan uhvati i to nov i ima zaštitu problem je trava spetljana a visoka .
Dok je zelena hvata se ni sam nezz kako i to na oba zgloba na kosi nije do traktora
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
ja osobno sam daleko od profiča ali ajd, kad si me već prozval red je da se odazovem i odgovorim.

Po mojem semering treba obavezno staviti novi jer starog trava spali mada za silu je i stari oćiščeni dobar.
Nedavno sam čul priču da je čovjek teral 549 dok prednji kotači nisu zablokirali od nakupina trave na izvodu prednje vuče.

Hvala sto si se odazvao. Zahvaljujem i drugima.
Iz moje perspektive izgledas kao profic :D
Svakako znas vise jer radis dosta sa mehanikom. Znam da je i ZJ negdje pisao da je radio i vani...vjerojatno mehanicarske poslove. Imate iskustvo kao i jos neki na forumu. To je u mojem problemu vazno.
Dakle..iza ima 4 sarafa i to otpustim. Poklopac gore ne moram skidati? Kada otpustim sarafe...dalje je jednostavna zamjena semeringa ili ima jos koraka do toga ?
Molim tebe i decke za jos koji detalj...
Vjerujem da je trava sigurno krivac jer mi se namotala par puta i od tada curi ulje...
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,389
Mali, a jesi možda tu zaštitu zavezo sa nekim lancem ili špagom za traktor i taj stroj da se prekine rotacija te zaštite ??
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,059
Mr. No, mora da su negdje nekaj krivo pročital.
Ja sam ti totalni amater.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
368
Moguce da nisam u obzir uzeo kontekst razgovora. No mislim da je rasprava bila o ozbiljnom kvaru zapadnog traktora gdje sam razumio da je tvoje objasnjenje kako popraviti kvar i povezivanje toga sto si radio vani bilo aludiranje na usavrsavanje znanja u mehanici.
Moguce da nisam uzeo kontekst u obzir. Nisam nista time lose mislio..dapace..cijenim znanje svih vas "amatera" i sto ga podijelite sa nama. Odgovore koje ste samo meni dali ne smatram amaterizmom jer iza njih stoji najmanje iskustvo ako vec pod profi podrazumijevamo i znanje-sa cime se slazem.
Mozda opet pronadem taj tekst...
Uglavnom...meni je zadovoljstvo sto ste vi, "amateri" na ovom forumu. :)
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
IMT 558 o kojem smo pričali par stranica ranije, ovako je to izgledalo u početku:



Radovi i slike nakon prve etape uređenja, napraljeno je sve osnovno da traktor bude tehnički ispravan:

Limarija:
Obrušeno sve do metala, povareno, ništa nije kitano samo obojano dvokomponentnim primerom, a nakon toga dvokomponentnim akrilnim autolakom LECHLER

Električna instalacija i instrumenti:

Nova električna instalacija s silikonskim vodičima u bužiru (WURTH),
PECHO bravice i kutije osigurača, lampe saturnus (prednje zadnje i žmigavci), HELLA kontrolka za alternator, VDO termometar s termodavačem - na žicu, RUDI ČAJEVEC manometar, novi obrtomjer i sajla, novi automat za kočnice, s time da sam ugradio i sklopku za isključenje dok traktor radi na mjestu da ne svijetli stop svijetlo ( npr. rad s utovarivačem za gnoj ili runilica za kukuruz).

Mehanika:

stavljen prihvat za novi tip filtera ulja, nove kočnice s zaštitnim gumicama, ivanečkim lamelama, kuglicama, oprugama, semerinzima, namazano bakrenom masti.
Novi INA transhidrol u mjenjaču i super 5 u motoru, novo ulje u reduktorima,
Jedan točak se klimao, napravljen novi navoj na poluosovini i nova matica.
Piksiran je sic - amortizer sica je originalni i još je dobar što me iznenadilo :O....







MOLIM POMOĆ ! :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch:

Curi na semeringu radilice, koja je najbolja opcija semering ili špaga ? Koje lamele kupiti jer su vjerojatno zamašćene i hidraulična klizi - silokombajn PZ novi tip ju zaustavlja pri opterećeju, dali se isplati i kakve je kvalitete TURSKA ili uzeti KRON ?
Što sve još pregledati dok traktor bude na pola ?
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Lepo ste ga posložili, šteta kaj niste i trup polakirali kad je več limarija bila dole, ali kaj sad.

Ja bi špagu, ali vele da su došli neki novi semerinzi koji uspješno brtve usprkos povratnim kanalima na radilici. Odluka je na tebi samom.

Lemele TMS su dobre.
Ako klizi hidraulična razmisli o izmjeni semeringa spojničkih osovina.
Usput pogledaš capice, potisni i sve kaj je vezano uz kvačilo.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ak je dobra kompresija špaga bude držala ako je loša kompresija možda bude semering držal .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Špagu sam na 560 mjenjao prije 6g i sad već ozbiljno pušta više nego prije, prijatelju je jedan mehaničar ugradio semering na 542 a motor je bio na izdahu i nije puštao niti kapi (sad ima novi motor). Pogonsku lamelu sam ugradio kakvu su imali kod kvarante i lijepo radi, a ovaj prijedlog da zamjeniš i semering na spojničkoj je dobrodošao iako je lijep dodatni posao. Ako ti treba kakva slika iz priručnika možda bih ju mogao nabaciti.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh