• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Ak je dobra kompresija špaga bude držala ako je loša kompresija možda bude semering držal .

A kaj to znači da novi traktor iz tvornice ima lošu kompresiju pa zato pušta na toj špagi?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
710
Trup nije namjerno farban, jer se očekuju dodatni radovi, pa do onda neka pričeka.

Kvačilo hvata samo pri vrhu - možda je i to znak loše lamele ??

Bosch pumpa ide na reparaciju jer traktor neravnomjerno radi, i teže pali, dizne su već stavljene nove.

U planu je i servo volan ugraditi, i prerešetati prednji trap ali to tek na godinu.
A možda i generalno srediti motor ako bude potrebe, ali dok ide bez toga nek radi tako.

Ionako postoji i jači traktor na gospodarstvu te još dva IMT.

Kompresija je mjerena prije kupnje, kolega ima aparat za mjerenje kompresije, te je bila nešto niža, moram pogledati koliko točno.

U kojim granicama bi bila kompresija za ovaj motor ? A da motor još uredno pali s malo većom potrošnjom ulja.

Zato i nije bojan trup.

Željko KŽ, jel to znači da je bolje ugraditi semering ako motor nije baš naj naj ?
Jel postoji više vrsta pa je bitno bolje birati koji ugraditi ?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mika meni nijedan nije puštal na špagi sa semeringom nemem iskustva .
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
tebi bar trosi ulje
ja nariktal sve 4 dize na 125,
i sad pali na zub, osim kad bendix ne zašrota, onda moram ponovo...

ne trosi ulje, ne trosi antifriz, al u leru dimi i smrdi za popizdit
netko mi je rekal da je auspuh izgorio, ronda u nutra nekaj, pa da to smrdi kad se ugrije jace

al ostaje ovaj dio sa dimom...
pod gasom ne dimi tak jako, a dim je u leru sivkast

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Mika meni nijedan nije puštal na špagi sa semeringom nemem iskustva .

Eto tebi nije,ja gledal novg 539 jedne godine u gudovcu ulje curilo na rupu ispod, moj je curil od prvog dana kad je došel u dvorište k tome je i pomiješal ulje i naftu sam kaj su ga skinuli sa vučne službe,ima ih još u susjedstvu kaj su bili takvi.
I onda ja tebe ponovo pitam jel je to do loše kompresije?

@josix dal te dim "grize za oči"
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
neugodan smrad, moglo bi se rec da lagano grize

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
ventili nastelani, dize nastelane, bosh pumpu nisam diral

cini mi se kao da preljeva naftu, tak u leru ko pljuje dim

i onda kad mu frknem gasa crni oblak izbaci i onda je dobro pod gasom

kad se motor dobro ugrije, al dobro, onda ne dimi

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A motor tije pomalo lošiji možda i karike samo pa kad se ugrije imao sam takav slučaj,
možda je prije i bio pregrijan .
Ko zna
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
zasto onda ulje ne trosi ako karike ne valjaju

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
jer, receno mi je da je najvjerojatnije do pumpe, al da nis ne diram dok pali na zub...

sad ne znam ni sam... reparirat ili ne

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,745
Dalo bi se to malo poboljšati i bez bošiste,a i dobro su ti rekli da ne diraj jer bi mogel potrošiti novce a bit na istom ili čak još gorem.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Josix grijač ne pušta naftu ? Mika nitko sve nezna ja osobno nisem IMT-ovac kod mene ih sve manje samo sudim po onima kaj sem imel ili šarafil 80 i 90-tih današnji dijelovi nisu kvalitetni pogotovo za IMt .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
jer, receno mi je da je najvjerojatnije do pumpe, al da nis ne diram dok pali na zub...

sad ne znam ni sam... reparirat ili ne

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
Tih 50- tak sati godišnje kaj taj traktor odradi je niš. Trošit novce zato kaj malo dimi a nisi siguran zbog čega je po meni malo bedasto. Ako se rad motora sa vremenom bude pogoršaval i dimljenje pojačavalo, onda najprije sa pumpom na stol i nju sredit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,306
Možda bi pomoglo da se pumpa mrvicu zakrene u ranije paljenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh