• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja imam onoga luka, a traktor je proizveden 82. Jel bi ga mogel registrirati sad bez njega, kad u prometnoj pise sa zastitnim lukom?

I ja imam zaštitni luk koji je na traktoru jedan dan u godini i to samo kad idem na tehnicki... Problem mi je kaj mi s tim lukom ne ide u garažu, previsok je nekih 5 cm, a ne da mi se to kratiti i preslagivat. I za sve drugo mi smeta.... Meni je kolega sad reko da mogu registrirati bez luka ali pošto mi je upisan nek ga radije stavim da ne bi bilo kakve zajebancije ako se ovi opet predomisle i izmisle nekaj drugacije..
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Pozdrav ekipa...ovak vidim da pričate o regi ove godine pa da se uključim..
Znači ovak imam 558 kupljen prije godinu dana od jedne starije gospođe,međutim planiram ove godine iči riješiti registraciju ali imam problem.. traktor od kada je kupljen novi (1979) nije nikad bio registriran te ga u policiji nema u evidenciji,a nemam nikakvih papira od njega osim računa od traktora..pa me sad zanima nakraju trebam li imati onaj luk ili ne da bi prošao na regi..pošto vidim da se to malo malo pa mjenja.. :icon_confused:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mislim da po novom zakonu svi koji su proizvedeni prije 1983. netrebaju ni luk ni kabinu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Jel je vlasnik računa živ ? Ako nije i traktor nije naveden u oporuci onda bude malo zezancije .
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
A gle..vlasnik nije živ ali je oporukom traktor "prepisan" na njegovu ženu..starija gospođa...e sad sam ja sa njom napravio kupoprodajni samo sa računom i papirom od ostavinske u kojoj piše da je traktor bio na njoj, a na policiji su mi rekli da bi onda trebao iči na regu sa tim ugovorom i kopijom ostavinske te da bi se onda tek radili papiri, tablica i to.. samo me sad još uvijek pati taj vražiji luk..pošto bi mu to bila prva rega, a čitao sam da bi taj luk koji bi radio trebalo atestirat i još 100 komplikacija..e sad kolko vidim piše se da bi se dalo registrirat i bez tog luka..pa vas pitam tu jer vidim ta se o tom priča...ali još ču probat nazvat u stanicu za tehnički za detalje.. :)
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Pogledaj jel deda koji put piksu promijenio na mostu...
Da ne bi na tehnički dosal sa ovakvim mostom

954b406e3eb9adbe048f1f0b8f273bb8.jpg


a4e4fe375a5e6ada6cdb1fb540a49780.jpg


Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Najbolje pitati stanicu za teh, pregled stalno se nekaj mijenja godišnje imam 6 tehničkih i kak poznam dečke uvijek pitam kaj ima novoga za traktore (4 registriram) tak da samo oni znaju i još razlika od stanice do stanice .
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pozdrav ekipa...ovak vidim da pričate o regi ove godine pa da se uključim..
Znači ovak imam 558 kupljen prije godinu dana od jedne starije gospođe,međutim planiram ove godine iči riješiti registraciju ali imam problem.. traktor od kada je kupljen novi (1979) nije nikad bio registriran te ga u policiji nema u evidenciji,a nemam nikakvih papira od njega osim računa od traktora..pa me sad zanima nakraju trebam li imati onaj luk ili ne da bi prošao na regi..pošto vidim da se to malo malo pa mjenja.. :icon_confused:

A gle..vlasnik nije živ ali je oporukom traktor "prepisan" na njegovu ženu..starija gospođa...e sad sam ja sa njom napravio kupoprodajni samo sa računom i papirom od ostavinske u kojoj piše da je traktor bio na njoj, a na policiji su mi rekli da bi onda trebao iči na regu sa tim ugovorom i kopijom ostavinske te da bi se onda tek radili papiri, tablica i to.. samo me sad još uvijek pati taj vražiji luk..pošto bi mu to bila prva rega, a čitao sam da bi taj luk koji bi radio trebalo atestirat i još 100 komplikacija..e sad kolko vidim piše se da bi se dalo registrirat i bez tog luka..pa vas pitam tu jer vidim ta se o tom priča...ali još ču probat nazvat u stanicu za tehnički za detalje.. :)

Ako imaš racun kao što si naveo i ako imaš papire od ostavinske nemaš nikakav problem... Zaštitni luk ti NIJE POTREBAN.. Pripremi traktor da bude tehnicki ispravan, napravi policu i odi na tehnicki..

Da nemaš nikakav papir i da nije nikad bil registriran opet se može srediti, a da je i bil regan, da se, ali to je sad malo..... hi hi....
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
I ja imam zaštitni luk koji je na traktoru jedan dan u godini i to samo kad idem na tehnicki... Problem mi je kaj mi s tim lukom ne ide u garažu, previsok je nekih 5 cm, a ne da mi se to kratiti i preslagivat. I za sve drugo mi smeta.... Meni je kolega sad reko da mogu registrirati bez luka ali pošto mi je upisan nek ga radije stavim da ne bi bilo kakve zajebancije ako se ovi opet predomisle i izmisle nekaj drugacije..

Ma dok je djed umro ja imao 14 god, pa je stari otisao s traktorom na tehnicki i taj koji je pregledavao nije ga pustio bez tog luka, a traktor 82. godiste.
Onda je ovaj odveo traktor k nekom bravaru, bez da meni ista kaze, i ovaj napravi neki glupi luk i jos mu uzme 500 kn za to..
A meni najvise smeta dok kosim vocnjak doma pa mi zapinja u grane , a i luk je nekako bez veze prisarafljen za blatobrane tako da ne mogu okretati onu rucicu od desne hidraulice poluge, tako da isto bude isao dolje zauvijek..
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Ma haj nije to sad neki problem napravit taj luk..nego je to kod nas jednu godinu treba pa drugu netreba imat koma živa..kad nisu sposobni napravit neki normalan zakon da čovjek može znat kako i šta..ovako sve to zbrda zdola, a i taj luk koliko je dobar za nedaj bože prekretanje..toliko i smeta pogotovo u šumi..
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Po meni bi najbolja varijanta bila kupiti originalni luk od IMTa... Samo kaj sad nemrem naci link di sam to vidio za kupit, a znam da sam ih našo. On ima gore original plocicu i nitko te nemre zaje...t..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj je ovaj lud,plačen 3800kn???
Pa materijal ne košta više od 350kn + rezanje+varenje+bušenje rupa i šarafi max vrijednost po meni bi bila 100€ ili ti 750kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kam bi ga del na vrata od stana,zaštita od prevračanja kad dojdeš pijan doma?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,691
Ma haj nije to sad neki problem napravit taj luk..

Nije ga problem napravit,problem je u tome kaj mora biti atestiran ili ne prolazi na tehničkom.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Agroservis trgovina vam prodaje original atestirane lukove za IMT program, cijena je 1200 ili 1500 kn, moram pitati kolegu.

Točno ovakakv kakav je na oglasu iznad.
 

Joco131

Novi član
Tu od
9 Pro 2015
Poruka
12
Pozdrav ekipa..ovak samo da vam javim..čuo sam se sa čovjekom koji radi na stanici za tehnički pregled i rekao mi je da pošto je traktor stariji od 1983, a i to mu je prva registracija nemora imati zaštitni luk nego mora samo imat trokut i ispravnu instalaciju i da prolazi tehnički bez problema..:icon_winkle:
 

neno21

Član
Tu od
15 Pro 2009
Poruka
52
Bez ikakvog luka na tehnički pošto je traktor stariji od 83 god, trebaš kupoprodajni ugovor sa sadašnjom vlasnicom i kopiju ostavinskog papira di je naveden traktor tj u ostavini mora pisat br sasije (ta kopija ostaje na policiji kod ovjere knjižice). Prošao sam taj slučaj pa znam. Ako je traktor u papirima imao kabinu opet može na tehnički bez luka (ako je stariji od 83…) samo se pravi nova knjižica ( prošli tjedan riješen tako susjedova traktor. A ako želite stavljati kabinu kao ja na svog lambu koji trenutno ima zaštitni luk morate zvat na tehnički ekipu za atest koji košta cca 400 kN i neovisan je o tehničkom, znači ugraditi kabinu i nazovete najbližu stanicu za tehnički u kojoj vam kažu Jel im dolaze za atest i nakon toga ekipa za atest slika traktor i nakon toga vadite novu knjižicu gdje se upisuje kabina. Znam da sa njima radi tehnički u zlataru i Mariji Bistrici , meni najbliže.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
S time da treba napomenuti da kopija od ostavine nije dovoljna ako ju samo kopiraš, nego mora biti ovjerena kopija, odnosno original kopija..

A kaj se tice atesta, sve ovisi koju i kakvu kabinu stavljaš.. Ako kupiš original kabinu pretpostavljam da ne treba atest isto kao i kod originalnog luka koji ima plocicu na sebi...
 

Najnoviji postovi

Na vrh