• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da , grije se , nekontrolirano baca / deformira ...troši itd.
naročito ako je na zakovicama pa zakovice rade utore , itd.


bravo za dijagnzu , vidiš da sam ti puno pomogao ..bitno da nisam probio balon taštine
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bravo za dijagnzu , vidiš da sam ti puno pomogao ..bitno da nisam probio balon taštine

nisam preosjetljiv na kritiku, dapace, cak me kritika potakne da ulozim malo vise napora, i zagrijem sivu tvar :icon_e_wink:

pod mjenjanje odmah sam mislio, dok ju ne promjenim, valjda mu nece nis bit ak se propeljam s njim do vinograda i nazat...
narucit cu ga sad preko zime kod doktora u plavoj kuti, pa nek menja...
tak i tak ga treba malo poserafit, tu i tam :D:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Za vožnju bu još jedan čas poslužilo ali za rad baš i nebi preporučil. A ako se baš mora jer doktor nema vremena koristi brzinu niže.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Lično sam vidio kad se podere zamojac što bude.
Tokarili par puta i nikako više pogodit da bude dobro.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,712
Kaj ni dobro i kaj se to dešava kad se zamajac podere?Kaj nije bilo dobro poslije tokarenja?
Kak uopće znate da je kod @josixa došla lamela do zakovica?
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Uopće nema veze je li došla do zakovica, klizi i treba zamjeniti što prije da se ne povećava šteta.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
naručen servis za siječanj, da prikuoim para od dve plaće...
-izmjena lamele i opruga
-izmjena krajnika da ne lamataju kotaci kad naleti na neravninu
-zamjena gumice u hidraulici i popravljanje hidraulike, one kockice ja mislim da ne rade...
-bosh pumpa za pol zuba u ranije paljenje

to je to
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Opruge nije potrebno mijenjati, osim tanjiraste, ako je pukla. Najbolje će se vidjeti kad se traktor prepolovi, što sve treba. Pogotovo ako nikad nije bilo ništa mijenjano. Sistem je isti kao i kod 539, pa na 558 dolazi do većih znakova trošenja posebno zamašnjaka. Često zna biti i zajedena spojnicka osovina,.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
budemo vidjeli, reko majstor da ak traktor nije bio otvaran od '79 da bi bio pametno stavit nove federe u korpu, kad već ide po pola

a sam vlasnik mi je rekao da nikad nije dirana lamela
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Tu je važnije štiftove i vješalice promjeniti, naravno ako nisu previše zajedene rupe u korpi (onda najbolje cjeli set promjeniti). Jer kad staviš novu lamelu, ona je deblja, i capice više propadnu, pa je teže podesiti drugi stupanj, kad stisnes do kraja one se upru u kardansku lamelu, .
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Lično sam vidio kad se podere zamojac što bude.
Tokarili par puta i nikako više pogodit da bude dobro.

Niste pogodili jer vas tokar nije majstor svog zanata.Fali mu iskustva ili majstor mehanicar mu nije znao objasniti sta treba da radi.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nije rijec o 558, ali vidim da se pise o kuplungu, sta znaci ako kuplung hvata visoko, papucica ima zazor, jos ne klize, moze li se to podesiti, one capice, sta vec,
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Niste pogodili jer vas tokar nije majstor svog zanata.Fali mu iskustva ili majstor mehanicar mu nije znao objasniti sta treba da radi.

Neka kad su pametni pa neka tokare imaju kad.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije rijec o 558, ali vidim da se pise o kuplungu, sta znaci ako kuplung hvata visoko, papucica ima zazor, jos ne klize, moze li se to podesiti, one capice, sta vec,
košare s spiralnim oprugama uodnosu s košarama koje imaju tanjurastu oprugu odnosno japanski šešir ima jako male hodove ...plus ako je to izrađeno prije šezdeset pete napraljeno je od matrijala koji se ne uvija i ne deormira pa to tak radi kak si opisal
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Niste pogodili jer vas tokar nije majstor svog zanata.Fali mu iskustva ili majstor mehanicar mu nije znao objasniti sta treba da radi.
Točno kolega Lisnik isti problem i kod tokarenja diskova na autu treba biti dobar tokar .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Diskovi kad se centriraju tokare se u jednom stezanju.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Točno kolega Lisnik isti problem i kod tokarenja diskova na autu treba biti dobar tokar .

Mislim da nije bit u samoj obradi.Tokar je nekad prvenstveno radio po nacrtu.Sad su vremena takva da toga sve manje ima.Osim kad se radi za neku firmu npr. neke pozicije.Vecina tokara ima problem sa tim.U svakom slucaju posao mehanicara je da kaze tokaru sta da obraduje ,gdje da obraduje i koliko da moze da skida odredeni dio..Pametan tokar u danasnja vremena tako radi i samim tim skida sa sebe odgovornost.Ja i drugi treci ili deseti majstor treba znati koji dio dijela moze da se obradi i do koje tolerancije se moze ici.I da neduzim pricu u poslu sa teretnim strojevima mehanicar je glavna uloga.On odgovara za posao ,a ne tokar.On treba znati sta i koliko se skida(obraduje).Poslodavac proziva majstora ako nije dobar posao ,a ne tokara ili nekog drugog ko odraduje poslove za majstora (mehanicara).Bar je takav obicaj na mom terenu.Odgovornost komplet posla je na meni ili nekom drugom koji se bavi istim poslom kao i ja.Zato i postoji izreka majstor nikad nije skup.
 

Najnoviji postovi

Na vrh