• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
da li radi ko od vas sa puknutim blokom, kupio sam ga sa puknutim od sljepog oka do iza boš pumpe, trebo bi skidat bos pumpu da ga poljepim tekucim metalom, a to mi je komplicirano... jel uspjelo kome sa kavom, posto krpaju kilere moze li blok pocepit?
Naravno da može, ali sam si spomenul da krpa i kiler tak da krpa rupe i tam gdje nebi trebalo.

Da bi kvalitetno zavaril naj bolje bi bilo motor rastaviti i dati ga nekome jer doma je to lutrija. Kad ga rastaviš onda bi te moglo svašta unutra dočekati pa se zato nikom pametnom motor ni ne skida.

Skini kompresor, pumpu i to pobrusi pa zaliči tekučim metalom. To je vatrogasno rješenje ali je naj jeftinije i naj bezbolnije. Kad dojde vrijeme za varenje onda buš varil.
Paljenje (zupčanici) se nebude nikam pomaknulo, nemaš brige.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
bas gledam sad po youtube da likove tokare navoje od tekuceg metala, po nekoj logici trebalo bi drzat i da voda ne curi.jel ima ko od vas iskustva sa tekucim, kupio sam vec loctite oko 100 kn dodje
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Držalo bude, samo kaj se bu nakon nekog vremena (1-2) godine odljepilo. Jedino ako se nakupi kamenca pa ostane zauvjek.
 

dominik1993

Član
Tu od
26 Velj 2016
Poruka
61
e da.. ma bilo je oke dok nisam antifriz nasuo prije par dana, onda je pocelu curit malo vise, izgubi deci dva na cjeli dan...neki kazu nije to nist a meni se kosa dize kad to vidim
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Normalno kad antifriz ipak očisti dio tog kamenca.
Napravi kak sam ti rekel i to bu beba.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Meni je čovjek na Rakovici (isti motor kao 558) povario blok i opet je na jednom mjestu malo slinili. Nasipao neku tekućinu za krpanje hladnjaka i evo već par godina je mir. Antifriz je unutra.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Varenje bloka je lutrija neki super drži a neki ne najbolje sam to riješil promjenom motora.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ja sam na 539 nov blok kupovao .
A na 560 je isto neko prije sredio pa slini ali moze se malo povarit i tekuci metal i nece curit.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
560 ima dvije vrste bloka noviji se ne da dobro zavariti najbolje rješenje zakivanje mesingom.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Čukman vari takve stvari bez rastavljanja motora,znači u ovom slučaju samo skinuti boš pumpu,i nisam baš čul da bi iza njega procurelo ponovo. E jedina caka je ta kaj se za cijenu varenja danas da nabavit ispravan blok.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Jedan dečko iz moje okolice je to radil i naravno propal.
Kod bloka na IMT-u je problem kaj on pukne od čepa do čepa ili kaj je još ljepse preko cepa pa.je to onda sex jer i tu treba obrađivati ako se čepovi vade van.
Tekuči metal ili ona epoxi dvo komponentna smola su dovoljno dobre da se to naj jeftinije napravi.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
sam provjeravam jel to to, i da li ima jos koji nacin...
jer i dalje ne mrem vjerovat da ljudi tolki, ma ne novac, nego posal riskiraju zbog kojih 100, 200 kn
kolko treba za antifriz....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Problem je kaj nije stalno antifriz pa kad staviš antifriz on rastvori kamenac i počne puštati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
sam provjeravam jel to to, i da li ima jos koji nacin...
jer i dalje ne mrem vjerovat da ljudi tolki, ma ne novac, nego posal riskiraju zbog kojih 100, 200 kn
kolko treba za antifriz....
nije to samo 100-200 kuna..ima tu puno više i dublje .

jer večina takvih ne održava traktor , pa mu curi na pumpi , slini na svim spojevima , gumena crijeva sumnjiva ....srečom da su ti traktori bili tak napravljeni da su to mogli podnjeti ..i podnosili su, manjak vode u sistemu..nagorele diftunge ..istrunule čepove itd.

traktori su kod nas došli prije manje od 40 godina , konje nisu održavali , oni su se sami hranili , čistili , lizali ...kad je traktor došao u dvorište to se samo tak nastavilo
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
sam provjeravam jel to to, i da li ima jos koji nacin...
jer i dalje ne mrem vjerovat da ljudi tolki, ma ne novac, nego posal riskiraju zbog kojih 100, 200 kn
kolko treba za antifriz....

Glupost na ovim prostorima je jednostavno nemjerljiva.. Antiftiz koncentrat po 20 i koju kunu litra ali ne, bolje je vodu natakati svaki put kad ti treba traktor...
 

Najnoviji postovi

Na vrh