• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Treba dvotaktol točiti par rezervara dok se to sve skupa ne prilagodi ;)
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Pozdrav!
Lijepo je vidjeti aktivnost na forumu.Kako idu zanimljiva vremena mislim da ce aktivnosti biti sve vise.Barem nas amatera.
Na imt 558 vjerojatno je propustila ac pumpa gorivo u karter.Zadnja kupljena je bila srpske proizvodnje.Sada iste nema vise u toj trgovini.
Molio bih informaciju gdje mogu kupiti pumpu srpske proizvodnje? Bila je izdrzljiva.
Da li vrijedi mijenjati membranu i ima li veze to sa curenjem ulja u karter?
U ponudi su neke slovenske..cija je cijena sada manja nego prije ova kupljena..proizvedena u srbiji. Probali ste slovenske?
Da li odgovaraju pumpe sa masseya? Pitam to jer originalna je bila takva. Kakva je kvaliteta tih pumpi?
Za sada toliko :D
Nadam se da ste jos tu..od Muhe na dalje,pa da cu dobiti odg.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,911
Ima srpske, ali mislim da to više nije te kvalitete. Muha bi to mogao objasniti. Moje osobno mišljenje je da je slovenska dobra. Screenshot_2022-11-12-14-11-17-968.jpg Screenshot_2022-11-12-14-12-14-831.jpg
 

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
Pozdrav!
Lijepo je vidjeti aktivnost na forumu.Kako idu zanimljiva vremena mislim da ce aktivnosti biti sve vise.Barem nas amatera.
Na imt 558 vjerojatno je propustila ac pumpa gorivo u karter.Zadnja kupljena je bila srpske proizvodnje.Sada iste nema vise u toj trgovini.
Molio bih informaciju gdje mogu kupiti pumpu srpske proizvodnje? Bila je izdrzljiva.

Da li vrijedi mijenjati membranu i ima li veze to sa curenjem ulja u karter?
? ulje mora curiti u karter. valjda misliš nafta curi u karter?
U ponudi su neke slovenske..cija je cijena sada manja nego prije ova kupljena..proizvedena u srbiji. Probali ste slovenske?
Da li odgovaraju pumpe sa masseya? Pitam to jer originalna je bila takva. Kakva je kvaliteta tih pumpi?
Za sada toliko :D
Nadam se da ste jos tu..od Muhe na dalje,pa da cu dobiti odg.
ja na svom imt 533 mogu rastaviti pumpu i zamijeniti membranu. neznam dali 558 ima isti sistem. ako ima možeš tu pumpu rastaviti i zamijeniti samo membranu.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
444
pozdrav svima, danas je stigao pa sad treba malo sitnica riješiti i na registraciju. 77.god od prvog vlasnika F253051E-F269-470F-BD61-F87E7B412F55.jpeg F253051E-F269-470F-BD61-F87E7B412F55.jpeg

Boca za zrak je skinuta pa me zanima štosove trebam da je osposobim zajedno sa priključkom za prikolicu
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Pozdrav!
Lijepo je vidjeti aktivnost na forumu.Kako idu zanimljiva vremena mislim da ce aktivnosti biti sve vise.Barem nas amatera.
Na imt 558 vjerojatno je propustila ac pumpa gorivo u karter.Zadnja kupljena je bila srpske proizvodnje.Sada iste nema vise u toj trgovini.
Molio bih informaciju gdje mogu kupiti pumpu srpske proizvodnje? Bila je izdrzljiva.
Da li vrijedi mijenjati membranu i ima li veze to sa curenjem ulja u karter?
U ponudi su neke slovenske..cija je cijena sada manja nego prije ova kupljena..proizvedena u srbiji. Probali ste slovenske?
Da li odgovaraju pumpe sa masseya? Pitam to jer originalna je bila takva. Kakva je kvaliteta tih pumpi?
Za sada toliko :D
Nadam se da ste jos tu..od Muhe na dalje,pa da cu dobiti odg.
Na www.plinara-baderna.hr imaju u ponudi Perkins i BCD pumpe (549 i 599kn ak sam dobro zapamtil) Imaju i IPM po 250ak negdje.
Ak je samo do membrane zamjeniš membranu i zaboraviš na te glupe pumpe.
Ja sam se u slovensku razočaral. Puštala ulje na osovinici ručkice za pumpanje. Nisu ju dobro naprešali valjda. Na kraju sam od stare uzel donju polovicu, a od slovenske gornju.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Boca za zrak je skinuta pa me zanima štosove trebam da je osposobim zajedno sa priključkom za prikolicu
Treba ti kompresor, kihavac, boca za zrak, podpedalni ventil(za aktivaciju kočnica na prikolici), izvod za zrak za prikolicu, nekoliko metara crijeva i naravno prikolica sa zračnim kočnicama ;)
Ak sam kaj zaboravil nek me neko ispravi..
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
444
Kompresor ima i ispravan je, bocu sam dobio uz traktor ali demontiranu, neki ventil je gore al nisam siguran da je ispravan. Kihavac mi očito treba, izvod za zrak isto nemam e sad za podpedalni ventil nisam siguran jer ne znam ni kako izgleda
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
To su ventili pod pedalama.
Pošto su ostali otvoreni predpostavljam da zahtjevaju obnovu.
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
444
Jeli se ima smisla oko toga zezati? Volio bih da je sve u funkciji iako je upitno kad ću koristiti zrak za prikolicu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
Po mojem se ne isplati ako ti netreba.
Kaj misliš zakaj su to poskidali sve dole, nisu stigli crijeva nakupovati, taman jedno promjeniš, ode drugo....
 

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
444
Znaci ako zatreba idem u akciju ☺️
E sad drugo pitanje, izvod za kipu nije ugrađen. Jeli problem njega ugraditi? Mislim prvenstveno na opseg posla i troškove
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,800
cca 200 kuna.
Trebaš cijev, šuplji vijak, dvije bakrene pločice i brzu spojku.

Izvadiš čep i na njegovo mjesto ugradiš kiper izvod.
 

Mister No

Član
Tu od
26 Svi 2007
Poruka
366
Na www.plinara-baderna.hr imaju u ponudi Perkins i BCD pumpe (549 i 599kn ak sam dobro zapamtil) Imaju i IPM po 250ak negdje.
Ak je samo do membrane zamjeniš membranu i zaboraviš na te glupe pumpe.
Ja sam se u slovensku razočaral. Puštala ulje na osovinici ručkice za pumpanje. Nisu ju dobro naprešali valjda. Na kraju sam od stare uzel donju polovicu, a od slovenske gornju.
Hvala za odg. Cekao sam da mogu prvo pokusati sa membranom.Trgovac kaze da je IPM bolja sigurno od Slovenske.Skuplja jest poprilicno..270 ili 345kn.Ipm isti u dvije trgovine ??? Nisam provjerio ambalaze..no ipm je oboje.
Ovo sto ste naveli,od Perkinsa i BCD..to je po kvaliteti bolje od IPM? Da li odgovara na Imt 558?
I jos nesto...postoji video na "jubito-u " da je dobro staviti deblji "diftung" izmedu pumpe i kucista motora.Tako pumpe puno duze traju zbog manjeg mehanickog pritiska na onu rucicu.
Moze iskustva ...mehanicari..Muha...ostali..?
Meni je prethodna..ipm..dugo trajala.Ako je samo membrana bude dobro.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,357
Na ambalaži od IPMove pumpe goriva bi trebalo pisati za koje perkinsove motore odgovara, onda jednostavno zapamtiš oznaku i po toj oznaci perkinsovog motora kupiš drugu original perkinsovu ili BCD...
Ja na 549 imam IPMovu već 7 godina, mislim da je pred 1500rs zamijenjena i problema nemam za sad nikakvih, sad jel sam imao sreće ili ne nisam siguran.
Postavljanjem debljeg dihtunga ti odmičeš pipak od bregaste osovine, po meni time ti imaš slabiji rad pumpe jer radilica ne stisne pipac maksimalno i samim time pumpa manjim kapacitetom fila gorivom filtere i PVP.
 

Najnoviji postovi

Na vrh